Jdi na obsah Jdi na menu
 


DOMÁCÍ ZPRÁVY

Příspěvky

4. 2. 2020

Dva absolventi Masarykovy univerzity přijdou o titul, v dalším případě bude zneplatněna obhajoba

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY / Komentářů: 0

Tři případy vyslovení neplatnosti vykonání státní závěrečné zkoušky jsou výsledkem rozsáhlé kontroly závěrečných prací, které na Masarykově univerzitě studenti odevzdali v letech 2000–2018. Na základě doporučení přezkumných komisí o tom rozhodl rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš. Poté, co rozhodnutí nabude právní moci, přijde jeden absolvent o bakalářský titul, jeden o magisterský titul a v jednom případě bude zneplatněna obhajoba závěrečné práce, protože toto studium nakonec k získání titulu ani nedospělo.

 
Celý příspěvek

4. 2. 2020

Lepší vymáhání pokut i větší bezpečnost na silnicích. Ministerstvo vnitra iniciovalo změnu zákona o policii a celní správě

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY / Komentářů: 0

Dlouhodobě nedostatečnou vymahatelnost pravomocně uložených pokut za přestupky na silnici by měla vyřešit změna zákonů o policii a celní správě. Policisté i celníci dle návrhu získají právo vyžadovat při kontrole zaplacení dosud neuhrazené pokuty. 

 
Celý příspěvek

31. 1. 2020

V sídle Autoklubu České republiky se koná vernisážní výstava Děti pro Lidice na téma cestování

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY / Komentářů: 0

Ve čtvrtek 30. ledna 2020 byla za přítomnosti ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka v klubovém domě Autoklubu ČR zahájena vernisáží výstava Děti pro Lidice na téma cestování. Pramení z Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice, které se účastní pravidelně děti od 4 do 16 let z celého světa. Výstava je koncipována z roku 2017, kdy byl tento 45. ročník zasvěcen právě cestování. Tohoto vděčného konceptu, který symbolicky propojuje celý svět, se zúčastnilo téměř 26 000 dětí z 83 zemí.

 
Celý příspěvek

30. 1. 2020

Ministerstvo zdravotnictví rozjíždí stipendijní programy pro studenty zdravotnických oborů

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY / Komentářů: 0

S cílem zatraktivnit studium zdravotnických oborů připravilo Ministerstvo zdravotnictví v rámci svých nemocnic stipendijní programy pro studenty středních a vysokých škol. Zajímavou formou tím reaguje na nedostatek především středního zdravotnického personálu v nemocnicích. Ty projekt otevřeně vítají.

 
Celý příspěvek

30. 1. 2020

WHO vyhlásila globální stav zdravotní nouze, ČR rozšiřuje opatření na všechna česká letiště a zavádí infolinku

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY / Komentářů: 0

Česká republika již v souvislosti s šířící se nákazou koronaviru z Číny přijala celou řadu racionálních opatření, která odpovídají vysokému stupni závažnosti, který dnes vyhlásila Světová zdravotnická organizace. V příštích dnech budou tato opatření rozšířena na všechna letiště a bude spuštěna infolinka.

 
Celý příspěvek

30. 1. 2020

Díky Masarykově univerzitě lidé darovali 273 litrů krve

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY / Komentářů: 0

Téměř 273 litrů krve od 606 dárců přibylo do krevních bank brněnských i dalších nemocnic po celé České republice díky iniciativně Lékařské fakulty Masarykovy univerzity (MU). Dárcovská akce nazvaná „100 litrů krve DÍKY MUNI“, která byla připomínkou sto let od založení Masarykovy univerzity i její lékařské fakulty, začala 23. října loňského roku a poslední lidé mohli jménem školy darovat krev do letošního 28. ledna. V tento den před 101 lety byla Masarykova univerzita formálně založena.

 
Celý příspěvek

30. 1. 2020

O prázdninách autem na hory? Autoklub České republiky radí řidičům

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY / Komentářů: 0

Na pátek 31. ledna 2020 připadají letos pololetní a od pondělí 3. února začínají v prvních okresech jarní prázdniny. Spousta rodičů s dětmi vyrazí v tomto období na hory, a pokud pojedou autem, vyplatí se připomenout několik základních informací a zásad. Autoklub ČR přináší důležité rady i před cestováním za sněhem do zahraničí.

 
Celý příspěvek

28. 1. 2020

Masarykova univerzita otevírá nové studijní programy

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY / Komentářů: 0

V nabídce studijních programů a specializací Masarykovy univerzity přibyly letos další obory vychovávající odborníky poptávané na trhu práce. Nově se budou na fakultách vzdělávat experti na embryologii, tlumočnictví znakového jazyka a na buněčnou biologii. Zájemci o studium na MU si mohou vybírat z více než 120 bakalářských a dlouhých magisterských studijních programů. Přihlášky ke studiu je možné podávat až do 29. února. 

 
Celý příspěvek

24. 1. 2020

Aplikace Záchranka se rozšířila i do Maďarska

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY / Komentářů: 0

Mobilní aplikace Záchranka, která na území České republiky funguje už bezmála čtyři roky, začne nově pomáhat i záchranářům v Maďarsku

 
Celý příspěvek

23. 1. 2020

Komentář poslankyně Olgy Richterové:Pod tlakem Piratů přislíbil ministr zdravotnictví vznik registru dárkyň vajíček

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY / Komentářů: 0

 Asistovaná reprodukce je v Česku výnosný byznys. Dle údajů z roku 2017 je v Česku 43 center asistované reprodukce s obratem přes 4 miliardy korun. V zájmu těchto klinik je upřednostňovat umělé oplodnění proti léčbě příčin neplodnosti. Ta je přitom nejen únosnější z hlediska rozpočtu, ale i bezpečnější. A opět jde o byznys, který je spojen s předsedou vlády a jeho svěřenskými fondy. Pokud převáží obchodní zájmy nad zdravím, bude docházet nejen k soustavnému navyšování veřejných nákladů, ale i k tragédiím. Právě kvůli jedné tragédii jsem se obrátila v interpelaci na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha s několika dotazy. A zároveň i s myšlenkou na vznik registru dárkyň, jehož účelem je předejít tragickým případům, jako se stal nedávno v Brně, kde zemřela mladá žena po zákroku v soukromém zařízení.

 
Celý příspěvek