Jdi na obsah Jdi na menu
 


DOMÁCÍ ZPRÁVY

Příspěvky

7. 12. 2019

Poslední papírové dálniční známky jsou v prodeji, nově budou od poplatku osvobozena ekologická auta; aktualizovaná verze

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY / Komentářů: 0

V neděli 1. prosince byl zahájen prodej ročních dálničních kupónů pro rok 2020, které mají naposledy podobu tištěných známek. Od 1. 1. 2021 je nahradí systém elektronické dálniční známky, kterou bude možné si pořídit přes e-shop. Nově za dálniční kupon nebudou muset od 1. 1. 2020 platit auta na elektrickou energii nebo vodík a některé hybridní vozy. Ani pro rok 2020 se cena dálničního kuponu nemění.

 
Celý příspěvek

1. 12. 2019

Statečné policistky byly oceněné za záchranu života

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY / Komentářů: 0

Skleněnou plaketou Krajského ředitelství policie kraje Vysočina za projevení osobní statečnosti ocenil uplynulé úterý dvojici policistek z dopravního inspektorátu Jihlava ředitel Krajského ředitelství policie kraje Vysočina brig. gen. Mgr. Miloš Trojánek.

 
Celý příspěvek

21. 11. 2019

STAN našel opatření proti šmejdům, chce rozšířit zákaz podomního prodeje

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY / Komentářů: 0

Hnutí STAN posílá do Poslanecké sněmovny návrh zákona, který má zamezit podomnímu prodeji energií, především plynu a elektřiny. Obce dnes sice mohou podomní prodej zakázat, na prodejce energií se však zákon nevztahuje. Starostové to chtějí změnit.

 
Celý příspěvek

20. 11. 2019

Česká společnost AIDS pomoc ve spolupráci s Fakultní nemocnicí Brno otevírá nové testovací centrum

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY / Komentářů: 0

Nové testovací centrum s poradnou začne fungovat od 28. 11. 2019 přímo ve Fakultní nemocnici Brno v Bohunicích. Centrum se zaměří především na poradenství a testování HIV. V případě potřeby bude možné požádat také o testy na syfilis a žloutenku typu B a C. Veškeré testy v tomto centru budou anonymní a bezplatné.

 
Celý příspěvek

18. 11. 2019

Multimediální den pořádaný Fakultou sociálních studií Masarykovy univerzity bude pátrat po důvodech propadu důvěry v média

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY / Komentářů: 0

Reagovat na aktuální společenskou diskusi bude letošní ročník Multimediálního dne na Katedře mediálních studií a žurnalistiky Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Tradiční akce, která se zabývá trendy v médiích a je přístupná studentům i veřejnosti, se letos koná v pátek 22. listopadu.

 
Celý příspěvek

17. 11. 2019

Lucie Polišenská, Bára Poláková, Gábina Partyšová i Jan Kříž pokřtili zajímavou audionahrávku mladého umělce Martina Johanny

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY / Fotografie: Křest audionahrávky Martina Johanny / Komentářů: 0

Po pěti divadelních hrách přichází mladý umělec Martin Johanna s původní audio povídkou Každý ve svém, kterou namluvili hercOndřej Novák, Kateřina Bohatová a dvojnásobný držitel Ceny Thálie Jan Kříž. Křest velmi zajímavé nahrávky, která vyšla jak na CD nosiči, tak i v digitální podobě, se konal v Café NONA v Národním divadle za účasti řady známých osobností.

 
Celý příspěvek

13. 11. 2019

Na Pelhřimovsku proběhlo cvičení složek integrovaného záchranného systému

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY / Komentářů: 0

Minulý týden proběhlo na Pelhřimovsku taktické cvičení složek integrovaného záchranného systému se zaměřením na pátrání po pohřešovaných osobách v členitém prostoru. Účelem bylo procvičení řízení a koordinace složek, a to zejména za využití vyspělých technologií, policejních psovodů se svými čtyřnohými parťáky, ale také psovodů IZS se psy atestovanými pro vyhledávání pohřešovaných osob v terénu. Křemešnická vrchovina se tak stala svědkem výborné spolupráce a souhry jednotlivých složek, před kterými neukryla ani jednu pohřešovanou osobu z celkového počtu patnácti.

 
Celý příspěvek

13. 11. 2019

Brněnský hrad Špilberk i Mahenovo divadlo se v sobotu zahalí do purpurové barvy

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY / Komentářů: 0

Letošní kampaň u příležitosti Světového dne předčasně narozených dětí (17. 11.) vyvrcholí v sobotu 16. 11. 2019. Díky spolupráci se statutárním městem Brnem bude osvětlen letos již potřetí hrad Špilberk purpurovou barvou – symbolickou barvou předčasně narozených dětí, do které se v tento den zahalí desítky budov a historických památek po celém světě. Poprvé se k akci připojí také Národní divadlo Brno, které nasvítí Mahenovo divadlo.

 
Celý příspěvek

12. 11. 2019

Zájemci o studium v oboru tlumočnictví znakového jazyka a embryologie se mohou nově hlásit na Masarykovu univerzitu

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY / Komentářů: 0

Od začátku listopadu až do 29. února 2020 mohou uchazeči o studium podávat přihlášky na Masarykovu univerzitu. K více než 120 dosud nabízeným studijním programům v rozpětí od humanitních po přírodovědné obory letos přibyly dva nové programy „Bioanalytická laboratorní diagnostika ve zdravotnictví – Embryolog“ a „Tlumočník českého znakového jazyka“.

 
Celý příspěvek

12. 11. 2019

Nádorový biolog David Philip Lane se stane čestným doktorem Masarykovy univerzity

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY / Komentářů: 0

Britský nádorový biolog David Philip Lane se stane čestným doktorem Masarykovy univerzity v oboru lékařských věd. Přední světový odborník na karcinogenezi se proslavil především objevem proteinu p53, který zabraňuje vzniku nádorů. Aktuálně vedoucí vědecký pracovník Agentury pro vědu, technologii a výzkum v Singapuru převezme čestnou vědeckou hodnost doctor honoris causa v pátek 15. listopadu v 10.00 v univerzitní aule na návrh Lékařské fakulty Masarykovy univerzity

 
Celý příspěvek