Jdi na obsah Jdi na menu

DOMÁCÍ ZPRÁVY

Příspěvky

Hasiči procvičovaly zásah u rozsáhlého požáru

12. 9. 2019

V areálu společnosti Čepro Střelice, a.s. se dnes dopoledne uskutečnilo taktické cvičení složek IZS. Simulován byl požár železničních cisteren se zraněním.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY | Fotografie: Cvičení hasičů | Komentářů: 0

Autoklub České republiky se stal partnerem TÝDNE HRDINŮ

10. 9. 2019

Autoklub České republiky je partnerem akce Dny Integrovaného záchranného systému – Týden hrdinů, která probíhá od 9. září do 14. září na Výstavišti Praha v Holešovicích. Je určena pro děti ze základních škol; naučí se správné orientaci v městském provozu, co dělat když hoří, jak se zachovat v kritických situacích, nebo jak poskytnout první pomoc. Vedle profesionálních zdravotníků, hasičů a policie má na pražském Výstavišti stánek i Autoklub ČR, podílí se také expozici zaměřené na viditelnost chodců v provozu a prevenci dopravních nehod.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY | Fotografie: Týden hrdinů | Komentářů: 0

Piráti předloží EET k posouzení Ústavnímu soudu

10. 9. 2019

Piráti prosadili pevné zařazení projednání zákona o digitální službě, který zásadním způsobem urychlí proces digitalizace státní správy. Kromě toho na brífinku před 34. schůzí Poslanecké sněmovny PČR uvedli, že se obrátí na Ústavní soud se kvůli zavedení 3. a 4. vlny EET. Na první schůzi Sněmovny po prázdninách chtějí také projednat pirátskou novelu o státním zastupitelství a vládní návrh lesního zákona, ke kterému bylo podáno kolem 60 pozměňovacích návrhů. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY | Komentářů: 0

První energeticky pasivní školka v Brně se bude zaměřovat na hudbu

10. 9. 2019

V pondělí byla slavnostně otevřena mateřská škola Sýpka v městské části Brno-sever. Jedná se o první energeticky pasivní školku v Brně. Výstavba zabrala téměř dva roky a výrazně zlepšila nabídku předškolního vzdělávání v druhé největší městské části. Školka nabídne kapacitu nových 75 míst. Výstavba vyšla město na 56 milionů korun. Zajímavostí je zařazení školky do magistrátního projektu Urbact ON STAGE, díky němuž může jedna ze tříd nabízet nadstandardní hudební výuku.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Příští rok půjde do zdravotnictví o dvacet šest miliard korun navíc

10. 9. 2019

Ministerstvo zdravotnictví dokončilo úhradovou vyhlášku o úhradách za zdravotní péči pro rok 2020. Vyhláška plně respektuje výsledek dohodovacího řízení mezi zástupci poskytovatelů a zdravotních pojišťoven, kteří navázali na loňský přelomový úspěch a uzavřeli jedenáct ze čtrnácti dohod. Jedná se tak o druhý nejúspěšnější výsledek jednání o úhradách v historii.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Cenové zvýhodnění pro vystavovatele veletrhu SILVA REGINA platí do 30. září

5. 9. 2019

Od 31. března do 4. dubna 2020 proběhne na brněnském výstavišti Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh SILVA REGINA. Souběžně s ním se budou konat Mezinárodní veletrh zemědělské techniky TECHAGRO a Veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví BIOMASA. Tento komplex je nejdůležitější veletržní akcí ve svém oboru ve střední Evropě, brněnské výstaviště bylo v roce 2018 zcela vyprodané a navštěvuje ho pravidelně přes sto tisíc návštěvníků.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Výbor pro kulturu pražského zastupitelstva doporučil dočasné umístění Slovanské epopeje v Moravském Krumlově

5. 9. 2019

Radní pro kulturu a cestovní ruch Hana Třeštíková dnes představila členům výboru pro kulturu varianty dočasného umístění Slovanské epopeje. Výbor při hlasování podpořil vystavení díla na zámku v Moravském Krumlově. Navázal tak na rozhodnutí pražských radních z letošního března. Radní Třeštíková chce zároveň uspořádat 8. listopadu setkání odborníků, kde by se měla diskutovat varianta dlouhodobého umístění.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Ministr zemědělství Toman chce vodu chránit samostatným ústavním zákonem

5. 9. 2019

Ústavní ochranu vody nejlépe zajistí vytvoření samostatného ústavního zákona. Tento návrh dnes na Ministerstvu zemědělství (MZe) prezentovali experti z Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Jednání se účastnili také další zástupci státní správy, reprezentanti parlamentních politických stran či představitelé vodohospodářských institucí

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Brněnské dny pro seniory nabízejí pestrý program až do konce října

2. 9. 2019

Dva měsíce zajímavých akcí zaměřených na pohyb, poznání, seberozvoj i léčbu a prevenci nejrůznějších onemocnění slibuje letošní ročník Brněnských dnů pro seniory, které pořádá město Brno. Lidé si mohou vybrat z 80 akcí konaných u příležitosti Mezinárodního dne seniorů – ten připadá na 1. října. Aby dostaly prostor všechny organizace a senioři měli možnost vyzkoušet si všechny činnosti, které je zajímají, je pro ně program připravený po celé září a říjen.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Autoklub České republiky jako jediný v České republice pořádá zdarma kurzy bezpečné jízdy pro řidiče nad šedesát pět let

31. 8. 2019

V letošním roce už proběhla více než polovina ze 128 plánovaných vzdělávacích kurzů Jedu s dobou pro řidiče nad 65 let, které organizuje Asociace center pro zdokonalovací výcvik řidičů AČR. Asi 3 400 řidičů seniorů si vyzkoušelo jízdu na vodě, smyky a naučili se tak zvládat potenciálně krizové momenty za volantem. Na kurzy, pro které budou postupně vypisovány další termíny až do listopadu, jsou stále volná místa. Zájemci se mohou registrovat online na www.jedusdobou.cz.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY