Jdi na obsah Jdi na menu
 


DOMÁCÍ ZPRÁVY

Příspěvky

8. 11. 2019

Švandová, Štěpánová, Slováček, Rosák nebo Přeučil neřeší vrásky a hýčkají lásky!

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY / Komentářů: 0

Neřeš vrásky, hýčkej lásky! To není jen docela nápaditá a dobrá rada ale i název nové knihy přední odbornice na etiketu a gastronomie Evy Filipové. Publikaci s obrázky Lucie Gelemové, pro níž to byla „autorská premiéra“, přišli pokřtít známé osobnosti a popřály také hodně spokojených čtenářů, především čtenářek.

 
Celý příspěvek

8. 11. 2019

Chirurgové ve Fakultní nemocnici Brno a Lékařské fakulty Masarykovy univerzity provedly další unikátní operaci

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY / Komentářů: 0

Na konci října provedli lékaři Chirurgické kliniky Fakultní nemocnice Brno a Lékařské fakulty Masarykovy univerzity unikátní operaci štítné žlázy cestou dutiny ústní. V České republice se jedná o ojedinělí výkon.

 
Celý příspěvek

5. 11. 2019

Hasiči nacvičovali ve SKI areálu Monínec záchranu osob z lanovky

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY / Komentářů: 0

Ve SKI areálu Monínec na Příbramsku se v pondělí 4. listopadu uskutečnil výcvik záchrany osob z lanové dráhy při náhlé poruše její provozuschopnosti. 

 
Celý příspěvek

5. 11. 2019

Stávka učitelů je podle Občanské demokratické strany opodstatněná

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY / Komentářů: 0
 
Premiér Babiš opakovaně sliboval učitelům zvýšení platů a svoje sliby opět nedodržel. Proto mají kantoři podle občanských demokratů na vyhlášení stávky právo. Předseda ODS Petr Fiala také uvedl, že nejsilnější opoziční strana chce pro učitele příjem ve výši 150 % průměrné mzdy.
 
Celý příspěvek

1. 11. 2019

Můžeme odhalit vážná onemocnění včas a zlepšit tak život pacientů ?

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY / Komentářů: 0

22. a 23. října proběhla v Praze konference PREVON – Časný záchyt onemocnění, inovace, výzvy a perspektivy v primární péči u dětí a dospělých. Cílem konference byla diskuze nad možnostmi zlepšení stávajících a zavedení nových možností preventivních (screeningových) vyšetření pro včasné odhalení nemocí. První den konference byl uveden zástupci Ministerstva zdravotnictví ČR, Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR, pojišťoven a Senátu ČR zamyšlením nad strategickým směřováním v oblasti prevence a časného záchytu onemocnění. Dále byly diskutovány možnosti časného záchytu rakoviny plic v ČR. Důvodem k této diskuzi jsou avizované výsledky nizozemsko-belgické studie NELSON, která ukázala významné snížení úmrtnosti na karcinom plic po screeningovém CT vyšetření u vysoce rizikové populace mužů. Druhý den byl dopolední blok věnovaný aktuálnímu stavu a možnostem dalšího rozvoje novorozeneckého screeningu a to jak laboratorního (odběr krve z patičky dítěte po narození), tak klinického (např. screening sluchu novorozenců a další). Odpolední blok byl zaměřený na časný záchyt onemocnění u dospělých. Příspěvky byly věnovány novinkám ve screeningu zhoubných nádorů tlustého střeva a konečníku a dále perspektivám v oblasti časného záchytu chronické obstrukční plicní nemoci, kognitivních poruch a možnostem prevence kardiometabolických onemocnění v ordinacích praktických lékařů.

 
Celý příspěvek

1. 11. 2019

Osvětová kampaň Týden rané péče se blíží, můžete pomoci i Vy

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY / Komentářů: 0

V týdnu od 4. do 10. listopadu 2019 proběhne již dvanáctý ročník osvětové kampaně Týden rané péče®. Každoročně se do něj zapojují poskytovatelé sociální služby rané péče po celé České republice a nejinak tomu bude i v Českých Budějovicích. Slogan „Každé dítě je úžasné“ zdůrazňuje individualitu každého dítěte, jeho jedinečnost. Dítě je součástí rodiny v mnoha rolích jako syn, dcera, vnuk, vnučka, sestra nebo bratr. Sourozenci jsou nedílnou součástí podpory rané péče a část témat Týdne rané péče® by v letošním roce měla patřit také jim. Protože KAŽDÉ dítě je jedinečné, úžasné, osobité.

 
Celý příspěvek

1. 11. 2019

Herce z Divadélka Radka Brzobohatého i matky samoživitelky nadchlo „halloweenské“ vaření v Potravinové bance

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY / Fotografie: „halloweenské“ vaření v Potravinové bance / Komentářů: 0

Halloween a dýně k sobě neodmyslitelně patří. A protože dýně dokáže rozzářit i zachmuřené nebo smutné tváře, rozhodla se společnost Edenred uspořádat společně s Potravinovou bankou Praha a herci z Divadélka Radka Brzobohatého – Hana Gregorová, Bára Mottlová a Vojta Efler.

 
Celý příspěvek

30. 10. 2019

Autoklub České republiky vernisáží zahájil výstavu ELIŠKA

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY / Komentářů: 0

Autoklub České republiky 29. října 2019 v klubovém domě otevřel výstavu ELIŠKA na počest Elišky Junkové. Den předtím byla na slavnostním večeru prezidentem republiky udělena Elišce Junkové, in memoriam, medaile Za zásluhy o stát v oblasti sportu.  Návrh na státní vyznamenání této výjimečné osobnosti našeho motorismu podal Autoklub České republiky.

 
Celý příspěvek

26. 10. 2019

Zvyšování daní v době ekonomického růstu považuje ODS za nemravné

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY / Komentářů: 0
 
Občanští demokraté odmítají vládní návrh na zvýšení daní. Naopak chtějí ve Sněmovně prosadit svoje návrhy na jejich snížení. ODS odmítá také svazování navýšení rodičovského příspěvku se zvýšením daní, proto k ‚rodičáku‘ svolala mimořádnou schůzi.
 
Celý příspěvek

21. 10. 2019

Test zimních pneumatik: Vybírejte velice pečlivě, rozdíly v kvalitě jsou obrovské

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY / Komentářů: 0

Autoklub České republiky pravidelně před sezónou ve srovnávacím testu zkoumá vlastnosti pneumatik. Pro letošní test zimního obutí byl vybrán rozměr 215/55 R17 šesti výrobců. Referenční pneumatikou byla stanovena nová Barum Polaris 5. „Čeští řidiči jsou konzervativní, Barumka je pro ně prostě stále symbolem tradice a kvality, a tedy první volbou,“ vysvětlil výběr Libor Budina, manažer Road Safety Autoklubu ČR.

 
Celý příspěvek