Jdi na obsah Jdi na menu
 


DOMÁCÍ ZPRÁVY

Příspěvky

15. 10. 2019

Pneumatiky Michelin Pilot Alpin5 uspěly v testu který provedl Autoklub České republiky

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY / Fotografie: Test pneumatik Michelin Pilot Alpin 5 / Komentářů: 0

Léto je nenávratně pryč a každý zodpovědný řidič již řeší obutí svého vozu na zimu. Od 1. listopadu zákon ukládá povinnost používat zimní pneumatiky, pokud je na silnici souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza. A právě tyto podmínky v pondělí 7. října 2019 simulovali pracovníci Autoklubu České republiky ve spolupráci s polygonem ve Vysokém Mýtě pro subjektivní testování nové pneumatiky Michelin Pilot Alpin 5. 

 
Celý příspěvek

9. 10. 2019

Občanská demokratická strana představila plán, jak dostat Českou republiku mezi nejúspěšnější země světa

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY / Komentářů: 0

Občanští demokraté představili kampaň „Země, která vítězí“. ODS chce vyslat jasný signál, že je připravena převzít vládu nad Českou republikou. Kromě nízkých daní, sociální politiky, školství a reformy státu se chce zaměřit také na životní prostředí. Jednotlivé priority představili členové Předsednictva ODS, kteří jsou zároveň garanty programového dokumentu.

 
Celý příspěvek

3. 10. 2019

Pirátský senátor Lukáš Wagenknecht podává podnět nejvyššímu státnímu zástupci v kauze střetu zájmů Andreje Babiše

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY / Komentářů: 0

Rozhodnutí Krajského úřadu Středočeského kraje, který zastavil přestupkové řízení vůči Andreji Babišovi, nemusí být finální. Situaci může zvrátit žaloba ve veřejném zájmu, kterou může podat nejvyšší státní zástupce nebo veřejný ochránce práv. Právě nejvyššímu státnímu zástupci podává pirátský senátor Lukáš Wagenknecht podnět v kauze střetu zájmů Andreje Babiše.

 
Celý příspěvek

1. 10. 2019

Celkem již pětkrát museli čeští piloti zasahovat v rámci ostré hotovosti aliančního systému

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY / Komentářů: 0

Čeští piloti letounů JAS-39 Gripen mají za sebou první měsíc střežení vzdušného prostoru Baltských států.

 
Celý příspěvek

1. 10. 2019

Policejní prezidium připravilo k Mezinárodnímu dni seniorů celorepublikovou akci

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY / Komentářů: 0

Dnes 1. října 2019 proběhla v Olomouckém kraji celorepubliková preventivní akce připravovaná Policejním prezidiem České republiky s názvem „Mezinárodního dne seniorů 2019“.

 
Celý příspěvek

25. 9. 2019

FIAT v České republice důstojně oslavil 120. výročí založení

O uplynulém víkendu uspořádaly FIAT Classic Car a FIAT klub Praha v zahradách Trojského zámku v Praze výstavu automobilů u příležitosti 120. výročí založení automobilky FIAT. Na akci se představilo celkem 280 vozů.

 
Celý příspěvek

23. 9. 2019

Těžba štěrkopísku může ovlivnit kvalitu pitné vody na Hodonínsku

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY / Komentářů: 0

Vláda předložila k projednání dlouho slibovanou tzv. suchou novelu vodního zákona. Ta však dostatečně neakcentuje ochranu vodních zdrojů. Obce na Hodonínsku se obávají, že plánovaná těžba štěrkopísku v těsné blízkosti tamního vodního zdroje, způsobí nevratné škody na kvalitě tamní vody. Lidovci proto chtějí dále bojovat o zakotvení ochrany vody do Ústavy, aby veřejný zájem ochrany vody byl vždy ve sporných situacích upřednostněn.

 
Celý příspěvek

21. 9. 2019

V reakci na petici občanů navrhuje skupina 35 senátorů a senátorek do ústavy přidat právo použít zbraň v sebeobraně

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY / Komentářů: 0

Z iniciativy Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice v Senátu proběhlo veřejné slyšení k petici „Za zachování práv bezúhonných českých občanů v oblasti legálních zbraní“.

 
Celý příspěvek

19. 9. 2019

Ministr vnitra ocenil čtyři příslušníky Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY / Komentářů: 0

Ve středu 18. září v odpoledních hodinách přijal ministr vnitra Jan Hamáček čtveřici příslušníků Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje, aby odměnil jejich rozhodnost a statečnost při záchraně lidských životů. 

 
Celý příspěvek

18. 9. 2019

Kam za zapadlými vlastenci? Do památníku v Krkonoších

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY / Komentářů: 0

Býval to český ostrůvek uprostřed německého obyvatelstva; dnes jsou Paseky nad Jizerou, horská obec na pomezí Jizerských Hor a západních Krkonoš, vyhlášeným letoviskem a zimním střediskem. Za návštěvu zde stojí bezesporu Památník zapadlých vlastenců v budově bývalé místní fary v sousedství kostela sv. Václava z konce 18. století s působivým výhledem na západní Krkonoše.

 
Celý příspěvek