Jdi na obsah Jdi na menu
 


DOMÁCÍ ZPRÁVY

Příspěvky

31. 8. 2019

Tři stovky brněnských strážníků bude dohlížet na bezpečnost dětí

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

S prvním školním dnem začíná hlídkám městské policie desetiměsíční období, během něhož se každé všední ráno vracejí k přechodům pro chodce u základních škol.

 
Celý příspěvek

31. 8. 2019

S novým školním rokem bezpečně

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

V pondělí 2. září začne školní rok. Ze školáků se opět stanou pravidelní samostatní účastníci silničního provozu. Z těch nejmladších, tedy z „prvňáčků“, navíc účastníci noví, nezkušení a neznalí rizik dopravního prostředí. Policie ČR i Tým silniční bezpečnosti jsou opět v pohotovosti s preventivními opatřeními a akcemi.

 
Celý příspěvek

29. 8. 2019

Uzavírku Dornychu se podařilo zkrátit o několik měsíců. Průjezdný bude od 31. srpna

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY / Komentářů: 0

Nejen řidičům se uleví v noci z 30. na 31. srpna. Po více než roce se zprůjezdní ulice Dornych. Souběžně se uzavře Plotní, aby mohla pokračovat realizace významného strategického projektu Tramvaj Plotní.

 
Celý příspěvek

28. 8. 2019

Piráti žalují Babiše a domáhají se zveřejnění investic pro starosty

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY / Komentářů: 0

Premiér Andrej Babiš představil již v listopadu 2018 Národní investiční plán údajně zahrnující přes 17 tisíc projektů za bezmála tři a půl bilionu korun. Svým plánem se předseda vlády pochlubil i u řečnického pultíku během interpelací. Když jej však o něj požádal pirátský poslanec Jakub Michálek, odmítl ho předseda vlády zveřejnit. Občané a starostové tudíž nevědí, jestli se uskuteční projekty, které jim Babiš slíbil na svých cestách po krajích. Protože nepomohlo ani odvolání, podal Michálek správní žalobu, ve které se domáhá, aby soud nařídil obsah Národního investičního plánu poskytnout.

 
Celý příspěvek

24. 8. 2019

Prázdniny v Uherském Hradišti zakončí Garden Food Festival

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY / Komentářů: 0

Konec prázdnin si můžete doslova osladit už o nadcházejícím víkendu ve Smetanových sadech v Uherském Hradišti. V sobotu 31. srpna a v neděli 1. září se tady poprvé uskuteční nejchutnější festival jídla a pití, se kterým se mohli setkat milovníci tradičních pokrmů i exotických specialit už dříve v několika městech České republiky

 
Celý příspěvek

21. 8. 2019

Spolky válečných veteránů mají novou asociaci

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY / Komentářů: 0

Ve středu 14.8. 2019 se v Komunitním centru pro válečné veterány (KCVV) v Brně sešlo 7 statutárních zástupců spolků a klubů, aby za přítomnosti notáře projednali možnost vzniku Asociace spolků válečných veteránů (ASVV).

 
Celý příspěvek

14. 8. 2019

BESIP s Lukášem Peškem zahájili kampaň „Limit“ zaměřenou na motorkáře

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY / Komentářů: 0

BESIP startuje další celostátní kampaň s názvem „LIMIT“ zaměřenou na bezpečnost motocyklistů. Hlavní tváří kampaně je motocyklový závodník Lukáš Pešek.  Cílem je poukázat na stále narůstající počet úmrtí na motorkách. Lukáš Pešek se na kampani podílí osobně v médiích i v terénu a bude dlouhodobě propagovat bezpečné chování na motocyklu. Součástí kampaně je i nový televizní spot.

 
Celý příspěvek