Jdi na obsah Jdi na menu
 


DOMÁCÍ ZPRÁVY

Příspěvky

17. 7. 2020

ODS: Vojtěch selhal, měl by okamžitě rezignovat

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

ODS vyjadřuje silnou nespokojenost s postupem a chováním vlády, která opětovně „umrtvila“ Moravskoslezský kraj a uvrhla jeho obyvatele do nejistoty. Vláda podle občanských demokratů zaspala, nejednala, nepřerušila jako vlastník provoz OKD. Výsledkem je omezení života více než jednoho milionu obyvatel a nevratné ekonomické škody!

 
Celý příspěvek

15. 7. 2020

Doprava potřebuje vedení, nicnedělání ve stavebních projektech se proměnilo v sérii nehod na železnici

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Nehody se stávají, jejich nekončící série na železnici a přešlapování v dopravních projektech však nastoluje otázku, zda ministr Havlíček situaci na třech židlích zvládá a zda se nenaplňuje obava opozice z nezkušenosti loni jmenovaného generálního ředitele ČD Nebeského.

 
Celý příspěvek

15. 7. 2020

Jaromíra Vítková: Vzdělávání a péče o děti v předškolním věku

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

„Předškolní vzdělávání má velký význam pro celkový rozvoj dítěte. V tomto období se dítě vyvíjí a nejrychleji učí. Je proto velmi důležité zkvalitňovat podmínky nejen pro děti, ale také pro učitele. Pedagogická komora iniciovala otevřené dopisy, ve kterých jsou shrnuty zásadní problémy předškolního vzdělávání. Proto jsem společně s Výborem pro vzdělávání iniciovala organizaci kulatého stolu v Senátu,“ sdělila senátorka Jaromíra Vítková

 
Celý příspěvek

29. 6. 2020

Religionisté z Filozofické fakulty Masarykovy univerzity ověřily, že rituály lidem pomáhají zvládat úzkost

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

S teorií, že rituály pomáhají lidem získat pocit a že mohou ovlivnit obtížně kontrolovatelné události, přišel už před více než sto lety antropolog Bronislaw Malinowski. Religionistům z Filozofické fakulty Masarykovy univerzity se teď podařilo tuto teorii ověřit experimentálně. U členů hinduistické komunity na ostrově Mauricius zjistili, že jim modlitby a ochranné rituály v chrámu pomáhají rychleji zvládnout úzkost.

 
Celý příspěvek

26. 6. 2020

Poslanci se ptají vlády na odpovědnost za nezákonné postupy státu

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

 Poslanci Ústavně právního výboru Sněmovny dnes schválili usnesení k závěrečnému účtu státu. To chce po resortech zveřejnit, kolik se z peněz daňových poplatníků zaplatilo jako odškodnění za nezákonná rozhodnutí a zda se tyto uhrazené peníze vymáhají zpětně po odpovědných osobách. 

 
Celý příspěvek

25. 6. 2020

Nově vzniklé hnutí IDEALISTÉ má za cíl porazit Babiše

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Na Střeleckém ostrově v Praze bylo představeno nové politické hnutí Idealisté. Dosavadní politické strany podle Idealistů selhaly a z politiky se vytratily ideje a vize. Mezi priority hnutí patří obrana demokracie , boj proti korupci, životní prostředí, modernizace školství, dostupné bydlení nebo sociální služby. Plánuje kandidovat v koalicích v krajských a senátních volbách na podzim

 
Celý příspěvek

17. 6. 2020

U pražského náměstka byl prokázán koronavirus

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Členové rady hlavního města Prahy, část ředitelů a předsedů výborů se mohou ocitnout v preventivní karanténě. U náměstka Petra Hlubučka, který se v pondělí zúčastnil zasedání městské rady, byl dnes potvrzen výskyt onemocnění Covid-19 způsobený koronavirem. Situace je v řešení krajské hygienické stanice, která bude trasovat kontakty a navrhne příslušná opatření. Vzhledem k tomu, že se zasedání městské rady účastnili všichni členové rady a část ředitelů a předsedů výborů, je pravděpodobné, že všichni tito účastníci půjdou do preventivní karantény. Hlavní město bude respektovat veškerá opatření tak, aby zabránilo případnému šíření onemocněn

 
Celý příspěvek

17. 6. 2020

Prohlášení Asociace výzkumných univerzit ČR

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Asociace výzkumných univerzit ČR velmi vítá postupné uvolňování opatření v souvislosti s odeznívající koronavirovou krizí. Máme za to, že koronavirová krize – především mediální prezentací epidemie – ve společnosti vyvolala značnou míru úzkosti a obav. Nyní je důležité se aktivně zasazovat o to, aby strach z nákazy novým koronavirem nepřerostl ve strach z otevírání hranic.

 
Celý příspěvek

17. 6. 2020

Michael Žantovský kandiduje do Senátu za TOP 09, ODS, STAN a SNK-ED na Praze 5

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Michael Žantovský je společným kandidátem TOP 09, ODS, STAN a SNK Evropských demokratů v senátním obvodu č. 21 v Praze 5, Praze 13 a Řeporyjích. Do horní komory tak kandiduje osobnost, která se naprosto zásadní měrou podílela na politickém vývoji v Česku po roce 1989. Strany jej společně představily symbolicky na Náměstí Václava Havla u Národního divadla

 
Celý příspěvek

11. 6. 2020

Jaromíra Vítková: Školský zákon v Senátu

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

V Senátu se projednával „školský zákon“, jehož hlavní změnu tvoří úprava modelu a hodnocení maturitní zkoušky. Největší debata i v Poslanecké sněmovně byla kolem povinnosti maturity z matematiky, kterou tento zákon odkládá. Povinné budou 2 zkoušky a to z českého jazyka a volba žáka mezi matematikou a cizím jazykem. V rámci projednávání školského zákona byla v Senátu velká diskuze.

 
Celý příspěvek