Jdi na obsah Jdi na menu
 


DOMÁCÍ ZPRÁVY

Příspěvky

11. 6. 2020

TOP 09 odstartovala kampaň pro krajské a senátní volby

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

TOP 09 představila všechny lídry, konkrétní podobu koalic pro krajské volby i některé kandidáty do Senátu.

 
Celý příspěvek

11. 6. 2020

Senát schválil podporu 1 200 Kč na obyvatele

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Senátoři dnes jednohlasně schválili finanční podporu obcím ve výši 1 200 Kč na obyvatele. Kompenzace pro rozpočty obcí bude začleněna do vládního daňového balíčku. Občanští demokraté pevně doufají, že tento návrh dostane podporu i ze strany Poslanecké sněmovny. Senátoři jsou připraveni pomoci i krajům částkou 500 Kč na obyvatele v případě, že by jednání vlády a Asociace krajů nedopadla dobře.

 
Celý příspěvek

11. 6. 2020

Senátoři schválili právo bránit sebe i život jiného člověka se zbraní

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Senátoři dnes schválili návrh ústavního zákona, kterým se mění Listina základních práv a svobod, který za skupinu senátorů napříč jednotlivými kluby v Senátu předložil Martin Červíček. Tento návrh umožňuje bránit svůj život nebo život jiného člověka i se zbraní za podmínek stanovených zákonem.

 
Celý příspěvek

10. 6. 2020

Dopravní podniky v Česku se v důsledku pandemie potýkají s miliardovými ztrátami

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Dopravní podniky napříč republikou v důsledku koronavirové pandemie přišly o cestující, a tak i o výnosy z tržeb. Ztráty se ve větších podnicích pohybují v desítkách miliónů korun. Celkově 21 podniků začleněných do Sdružení dopravních podniků eviduje ztrátu 1,1 miliardy korun. Jejich hlavním cílem tak bude obnovit důvěru lidí ve veřejnou dopravu.

 
Celý příspěvek

10. 6. 2020

Jaromíra Vítková: Finance pro sportovní organizace

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Vláda na svém jednání dne 8. června 2020 revokovala usnesení ohledně financování programu COVID-SPORT pro sportovní organizace.

 
Celý příspěvek

10. 6. 2020

ODS: Obce potřebují rychlou pomoc, navrhujeme 1 200 Kč na obyvatele

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Senátoři navrhují okamžitý kompenzační bonus obcím ve výši 1 200 Kč na obyvatele. Pozměňovací návrh Zdeňka Nytry může obcím pomoci mnohem rychleji než vládní návrh, podporují ho všechny senátorské kluby i samosprávy. Senátoři chystají také kompenzace pro kraje.

 
Celý příspěvek

8. 6. 2020

Hrušková s Přeučilem a rodinou i Štěpánka Duchková se syny si užili otevření nového přírodního zábavního parku

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY / Fotografie: Krtkův svět

Od neděle má Praha nový, unikátní, zábavní přírodní park Krtkův svět. V Horních Měcholupech vzniklo unikátní místo, kde děti, ale i celé rodiny najdou vyžití na čerstvém vzduchu. Otevření parku si taky všichni náramně užili, včetně známých osobností, které se staly jakýmisi kmotry projektu. Dorazil i herecká pár Eva Hrušková a Jan Přeučil, jejich rodina - herec Zdeněk Rohlíček a manželka Libuška a jejich dcera Elinka a také Štěpánka Duchková se syny, dvojčaty. Akci moderovat Petr Vojnar.

 
Celý příspěvek

8. 6. 2020

Světový den dárců krve se blíží

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Světový den dárců krve si každoročně připomínáme 14. června a má za cíl upozornit na celospolečenský význam dárcovství krve a zároveň poděkovat dárcům za jejich nezištnou pomoc nemocným lidem. Právě transfuzní přípravky jsou pro chod každého zdravotnického zařízení nezbytné, využívají se v mnoha oblastech medicíny, zejména v léčbě hematoonkologických pacientů, závažných akutních stavů, komplikovaných operací či porodů.

 
Celý příspěvek

3. 6. 2020

Nepřijatelné změny v přípravě a financování programu pro sportovní organizace

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

V prostředí českého sportu, zejména toho amatérského, je dlouhodobým problémem nedostatek finančních prostředků na provoz sportovních klubů a oddílů. Jejich činnost závisí na dotacích. Tuto situaci ještě prohloubila současná koronavirová krize. Oddíly nemohly provozovat sportovní činnost, ani pořádat sportovní akce. Národní sportovní agentura (NSA) připravila návrh dotačního programu pro sportovní organizace s alokací jedné miliardy korun. V Senátu se této problematice podrobněji věnuje senátorka Jaromíra Vítková.

 
Celý příspěvek

30. 5. 2020

Zoo Praha zve návštěvníky na otevřený Darwinův kráter

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Dnes, v sobotu 30. května, byla v Zoo Praha otevřena nová expozice tasmánské a australské fauny – Darwinův kráter. Představují se zde více než dvě desítky druhů pocházejících z nejmenšího kontinentu. Nejvýznamnější ze všech obyvatel Darwinova kráteru jsou ďábli medvědovití – označovaní také jako „tasmánští čerti“, které pražská zoo získala přímo z Tasmánie jako teprve druhá v Evropě. Návštěvnicky atraktivní však budou bezpochyby i další části expozice, zejména průchozí výběh klokanů.

 
Celý příspěvek