Jdi na obsah Jdi na menu

DOMÁCÍ ZPRÁVY

Příspěvky

Vláda odmítla pomoc pro 150 tisíc občanů v nesnázích

22. 4. 2020

K návrhu Pirátů na rozšíření kompenzačního bonusu pro pracovníky na dohodu o provedení práce a o provedení činnosti se vládní poslanci obrátili zády. 150 tisíc lidí, z nichž většinu tvoří matky samoživitelky a invalidní důchodci či například studenti, tak zůstane na holičkách. Jde o lidi, kteří řádně pracovali a platili pojistné. Jedinou zasaženou skupinou, pro jejíž podporu vládní poslanci zvedli ruku, jsou pedagogičtí pracovníci s vedlejším příjmem OSVČ.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Rozhovor se studentem šestého ročníku Lékařské fakulty Masarykovy univerzity Štěpánem Bartošem který se zapojil do první linie

21. 4. 2020

Štěpán Bartoš je studentem 6. ročníku všeobecného lékařství na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity. Zároveň je také jedním z mediků, kteří pomáhají v nemocnicích. Ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně je doslova v „jámě lvové“. Pracuje na anesteziologicko resuscitační klinice u pacientů s onemocněním COVID-19 v těžkém stavu. „Studium medicíny jsem si vybral hlavě kvůli touze pomáhat druhým lidem. A také jsem hledal povolání, které by znamenalo jistotu uplatnění do budoucna. Ukazuje se, že to byla správná volba.“

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Firmy sídlící v daňových rájích nemají mít nárok na českou státní podporu

21. 4. 2020

V posledních dnech spustila vláda několik programů na podporu firem, které se potýkají s následky vládních opatření v souvislosti s bojem s pandemie koronaviru SARS-CoV-2. Podle senátora Zdeňka Hraby by na tyto podpůrné programy měli mít nárok pouze ty firmy, které sídlí v České republice.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Senátorka Jaromíra Vítková si na Velehradě připomněla desáté výročí úmrtí kardinála Špidlíka

20. 4. 2020

16. dubna 2010 zemřel Tomáš kardinála Špidlík, rodák a čestný občan Boskovic.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

I v době nouzového stavu policisté a občanští zaměstnanci darují krev

18. 4. 2020

Jako každý rok před Velikonocemi i letos, 6. dubna 2020, na “modré pondělí“, se policisté a občanští zaměstnanci Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje domluvili s Transfúzním oddělením FN Olomouc na společném darování krve. Přihlásilo se 21 dárců krve, z toho 4 prvodárci a 15 dárců krevní plazmy.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Zahraniční studenti Lékařské fakulty Masarykovy univerzity se zapojili do pomoci našemu zdravotnictví

17. 4. 2020

Lékařská fakulta se v rámci dobrovolnického programu Masarykovy univerzity vyprofilovala mezi fakulty, které velkou měrou přispěly k pomoci jednotlivým institucím a lidem v nouzi v souvislosti s koronavirovou epidemií. Kromě českých a slovenských studentů se nově zapojili také zahraniční medici.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Dovolte vstup cizincům, kteří mají v ČR rodinu, apeluje poslanec František Kopřiva

16. 4. 2020

Poté, co vláda uzavřela hranice, se mnoho rodin ocitlo rozdělených. František Kopřiva, místopředseda sněmovního Výboru pro Evropské záležitosti, proto interpeloval ministra vnitra Jana Hamáčka s dotazem, kdy a za jakých okolností vláda umožní vstup cizincům, kteří se v důsledku uzavření hranic ocitli odloučeni od svých rodin v Česku. Momentálně platí výjimka pro vstup na území ČR pouze pro manžele a děti. Nařízení vlády nezohledňuje osoby blízké, jako jsou nesezdané páry, registrovaní partneři a členové širší rodiny.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Vyjádření Ministerstva zdravotnictví k varování NÚKIB

16. 4. 2020

V návaznosti na vydání varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost o hrozbě kybernetických útoků na nemocnice a jiné významné cíle ČR přijalo Ministerstvo zdravotnictví řadu opatření. Ministerstvo zdravotnictví informovalo nemocnice, aby neprodleně upozornily uživatele na hrozby podvodných emailových zpráv. Současně by se uživatelé, kteří v posledních dnech otevřeli podezřelé přílohy, měli obrátit na správce IT infrastruktury. Ministerstvo zdravotnictví také doporučilo okamžitě zablokovat vzdálené přístupy do IT infrastruktury a zablokovat otevřené služby do veřejné sítě, s výjimkou těch nezbytně nutných. Současně je nutné, aby nemocnice provedly kontrolu a zajistily případné vytvoření aktuálních offline záloh a postupovaly v zálohování dle důležitosti dat v organizaci. V neposlední řadě by také měly zkontrolovat konzistenci již vytvořených záloh. Nemocnicím bylo také doporučeno neprodleně aktualizovat antivirové řešení v IT infrastruktuře.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Fakultní nemocnice Brno umožní přítomnost otců u porodu

16. 4. 2020

Fakultní nemocnice Brno umožňuje od dnešního dne (16. 4. 2020) přítomnost otců nebo třetích osob u porodu.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Autoklub ČR startuje celostátní projekt pro motorkáře

9. 4. 2020

Motorkářská sezóna je na samém začátku. Přesto již od začátku roku zahynulo 6 jezdců v jedné stopě. Jak do letošní sezóny vjet bezpečně? Autoklub ČR pro motocyklisty připravil preventivní projekt Učme se přežít.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY