Jdi na obsah Jdi na menu

DOMÁCÍ ZPRÁVY

Příspěvky

Situace v domovech pro seniory je katastrofální. Praha kritizuje nečinnost vlády

3. 4. 2020

Radní Milena Johnová upozornila na vážnou krizovou situaci v domovech pro seniory v souvislosti s pandemií COVID-19. V pražských sociálních zařízeních žije na 4 200 extrémně křehkých seniorů s průměrným věkem okolo 84 let a zdravotnická zařízení se mohou v případě rozšíření nákazy, které akutně hrozí, postarat pouze o zlomek z nich. Odpovědnost podle radní leží na státu, který v mimořádném opatření platném od včerejšího dne nařizuje krajům zajistit 60 infekčních zdravotnických lůžek na 100 tisíc obyvatel, zároveň ale nekomunikuje s městem ohledně realizace opatření. Hlavní město je závislé na státních nemocnicích, ve kterých ale v Praze lůžka chybějí.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

ODS: Živnostníci nemůžou dál čekat, podpůrná opatření pro OSVČ chceme projednat přednostně

3. 4. 2020

Občanští demokraté chtějí ve Sněmovně projednat přednostně opatření směřující k podpoře OSVČ, podle šéfa poslanců ODS Zbyňka Stanjury potřebuje právě tato skupina lidí podporu co nejrychleji. Předseda Senátu Miloš Vystrčil potvrdil, že horní komora je připravena se sejít kvůli schválení těchto opatření v příštím týdnu. Snahou je, aby velikonoční svátky neprodloužily čekání živnostníků na pomoc, když vláda předkládá návrhy až nyní.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Hnutí STAN požaduje vznik komise pro kontrolu nakládání s citlivými daty

3. 4. 2020

Vláda v pondělí spustila pilotní projekt tzv. chytré karantény. V praxi jde o možnost pomocí dat od mobilních operátorů nebo z platebních karet lépe vyhledat kontakty nakaženého koronavirem, čímž by se mělo snížit riziko dalšího masivního šíření. Hnutí STAN s tímto záměrem souhlasí, nicméně apeluje na potřebu kontroly nad nakládáním s osobními údaji. Po dohodě s dalšími opozičními stranami navrhne vznik dočasné sněmovní komise, která bude mít nad projektem chytré karantény dohled.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Masarykova univerzita začala při analýze vzorků na koronavirus používat unikátní metodu

31. 3. 2020

Masarykova univerzita přišla s řešením, které výraznou měrou pomůže vyřešit nedostatek chemikálií pro analýzy vzorků na přítomnost koronaviru SARS-CoV-2 v celé České republice 

 
Celý příspěvek

V Olomouci se nakazilo několik policistů, policejní služebna bude dočasně uzavřena

28. 3. 2020

Vzhledem k tomu, že se na obvodním oddělení Policie České republiky  Olomouc 1 u několika policistů zjistilo onemocnění COVID-19, byl na základě preventivního rozhodnutí Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje na služebně omezen provoz.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Masarykova univerzita nabídla přednostně a zdarma své výzkumné kapacity pro výzkum koronaviru

26. 3. 2020

Čas je v boji s epidemií nového koronaviru SARS-CoV-2 jedním z nejdůležitějších faktorů. Velké výzkumné infrastruktury v České republice, jako je CEITEC Masarykovy univerzity, proto bezplatně a přednostně nabídly své přístrojové vybavení a odborníky pro výzkum vakcíny či léku. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Hnutí STAN navrhne na státní vyznamenání lékařku Soňu Pekovou

26. 3. 2020

Senátor Zdeněk Hraba navrhne na státní vyznamenání, konkrétně na Medaili za zásluhy v oblasti vědy, MUDr. Soňu Pekovou, Ph.D., která ve své laboratoři přišla na jednodušší testování na nový typ koronaviru SARS-CoV-2. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Masarykova univerzita bude bez kontaktní výuky nejméně do poloviny května

23. 3. 2020

O prodloužení opatření přijatých v návaznosti na aktuální vývoj situace kolem epidemie koronaviru dnes rozhodl rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš. Mimořádné opatření, kterým se ruší veškerá kontaktní výuka, rektor prodloužil až do 15. května. Počítá se také s prodloužením zkouškového období do konce září, aby byl dostatek prostoru na konzultace a přípravu na zkoušky

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Dobrovolníci z Masarykovy univerzity nabízejí pomoc jak institucím tak jednotlivcům

20. 3. 2020

Masarykova univerzita zřídila jak pro instituce tak pro jednotlivce Krizové operační centrum a databázi dobrovolníků ve snaze pomoci v době pandemie koronaviru SARS-CoV-2.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Výzva rektora Masarykovy univerzity prof. Martina Bareše k dobrovolnické pomoci

18. 3. 2020

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY