Jdi na obsah Jdi na menu

DOMÁCÍ ZPRÁVY

Příspěvky

Mimořádná opatření Ministerstva vnitra o dočasném znovuzavedení ochrany hranic

12. 3. 2020

Dne 12. března 2020 rozhodla vláda ČR v reakci na bezprostřední hrozbu pro veřejný pořádek a vnitřní bezpečnost způsobenou rozšířením onemocnění COVID-19 o znovuzavedení kontrol na vnitřních hranicích ČR.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Na Ministerstvu vnitra se sešla koordinační skupina k opatřením na hranicích

11. 3. 2020

Dnes, 11. 3. 2020, proběhlo z iniciativy ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) setkání koordinační skupiny k opatřením na hranicím. Zástupci vybraných resortů, bezpečnostních sborů a krajů zhodnotili dosud přijatá opatření a konzultovali další postup do budoucna.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Rektor Masarykovy univerzity vyhlásil na 14 dnů rektorské volno

10. 3. 2020

Rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš vyhlásil na 14 dnů rektorské volno, reagoval tak na aktuální vývoj situace ohledně šíření nákazy koronaviru.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Aplikace Záchranka pomáhá zachraňovat životy již čtyři roky

10. 3. 2020

Aplikace Záchranka oslavila 8. 3. 2020 čtyři roky své činnosti. Do telefonu si ji stáhlo už 1 milion 259 tisíc Čechů a Češek, od spuštění si s ní přivolalo pomoc 46 368 lidí. Díky podpoře Nadace Vodafone, krajů, měst odborné i laické veřejnosti se podařilo z aplikace odesílající polohu člověka v nouzi vytvořit komplexní nástroj k ochraně zdraví a života svých uživatelů.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

ODS: Konec diskuze. Premiér Babiš je ve střetu zájmů

5. 3. 2020

Občanští demokraté vyzvali k ukončení nesmyslné diskuze o tom, zda je předseda vlády ČR ve střetu zájmů. Andrej Babiš je a vždy byl konečným uživatelem výhod Agrofertu, proto nemá smysl o tom vést dlouhé diskuze. Jedním z aktuálních důkazů je kauza Batesys.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Policie získá tři tisíce nových policistů a nová dálniční oddělení

5. 3. 2020

3000 nových policistů, z nichž 80 % půjde do regionů. Konkrétně 1754 posílí krajská ředitelství policie a dalších 750 současná i nově vzniklá dálniční oddělení v celém Česku. Ministerstvo vnitra prosadilo důležité posílení policejního sboru v následujících třech letech i zásadní rozvoj dálniční policie včetně vzniku 14 nových dálničních oddělení. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Rozhodnutím rektora Masarykovy univerzity Martina Bareše byla přerušena výuka Univerzity třetího věku na Masarykové univerzitě

3. 3. 2020

Rektor Masarykovy univerzity prof. MUDr. Martin Bareš rozhodl o dočasném přerušení výuky Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity. Opaření se týká přibližně 3000 seniorů, kteří jsou z pohledu nákazy a případných zdravotních komplikací ohroženou skupinou. Účastníci Univerzity třetího věku  jsou informováni prostřednictvím sms a emailem. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY | Komentářů: 0

Masarykova univerzita si připomene výročí narození T.G.M. dvoudenním programem ve kterém nebude chybět koncert a mnoho dalšího

28. 2. 2020

Dvoudenní akce nazvaná Masarykovy dny s podtitulem Hovory o demokracii se odehraje v Brně u příležitosti 170. výročí narození prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka. Akce, kterou pořádá Masarykova univerzita, nabídne v úterý a ve středu 3. a 4. března přednášku, koncert, diskusi, projekci filmu i výstavu artefaktů spojených s TGM, které nejsou běžně dostupné veřejnosti.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY | Komentářů: 0

Ošklivá nehoda na části obchvatu u Znojma? Ne, jen cvičení

13. 2. 2020

Osobní vozidlo předjíždí dodávku a naráží přitom do protijedoucího osobního auta. Při tomto střetu jeden z vozů srazí kolem jedoucího cyklistu. Následky kolize jsou vážné: 15 zraněných a 1 mrtvý.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY | Komentářů: 0

Kardiologové Fakultní nemocnice Brno zachránili pacienta s infarktem myokardu a poprvé akutně použili unikátní metodu ECMO

7. 2. 2020

Vysoce prestižní a světově uznávaná Interní kardiologická klinika Fakultní nemocnice Brno a Lékařské fakulty Masarykovy univerzity zvyšuje kvalitu péče o dospělé pacienty s kritickým kardiovaskulárním postižením. V uplynulých dnech na klinice zachraňovali pacienta s akutním infarktem myokardu s těžce postiženou funkcí levé srdeční komory.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY | Komentářů: 0