Jdi na obsah Jdi na menu
 


DOMÁCÍ ZPRÁVY

Příspěvky

22. 4. 2020

Vláda odmítla pomoc pro 150 tisíc občanů v nesnázích

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

K návrhu Pirátů na rozšíření kompenzačního bonusu pro pracovníky na dohodu o provedení práce a o provedení činnosti se vládní poslanci obrátili zády. 150 tisíc lidí, z nichž většinu tvoří matky samoživitelky a invalidní důchodci či například studenti, tak zůstane na holičkách. Jde o lidi, kteří řádně pracovali a platili pojistné. Jedinou zasaženou skupinou, pro jejíž podporu vládní poslanci zvedli ruku, jsou pedagogičtí pracovníci s vedlejším příjmem OSVČ.

 
Celý příspěvek

21. 4. 2020

Rozhovor se studentem šestého ročníku Lékařské fakulty Masarykovy univerzity Štěpánem Bartošem který se zapojil do první linie

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Štěpán Bartoš je studentem 6. ročníku všeobecného lékařství na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity. Zároveň je také jedním z mediků, kteří pomáhají v nemocnicích. Ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně je doslova v „jámě lvové“. Pracuje na anesteziologicko resuscitační klinice u pacientů s onemocněním COVID-19 v těžkém stavu. „Studium medicíny jsem si vybral hlavě kvůli touze pomáhat druhým lidem. A také jsem hledal povolání, které by znamenalo jistotu uplatnění do budoucna. Ukazuje se, že to byla správná volba.“

 
Celý příspěvek

21. 4. 2020

Firmy sídlící v daňových rájích nemají mít nárok na českou státní podporu

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

V posledních dnech spustila vláda několik programů na podporu firem, které se potýkají s následky vládních opatření v souvislosti s bojem s pandemie koronaviru SARS-CoV-2. Podle senátora Zdeňka Hraby by na tyto podpůrné programy měli mít nárok pouze ty firmy, které sídlí v České republice.

 
Celý příspěvek

20. 4. 2020

Senátorka Jaromíra Vítková si na Velehradě připomněla desáté výročí úmrtí kardinála Špidlíka

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

16. dubna 2010 zemřel Tomáš kardinála Špidlík, rodák a čestný občan Boskovic.

 
Celý příspěvek

18. 4. 2020

I v době nouzového stavu policisté a občanští zaměstnanci darují krev

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Jako každý rok před Velikonocemi i letos, 6. dubna 2020, na “modré pondělí“, se policisté a občanští zaměstnanci Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje domluvili s Transfúzním oddělením FN Olomouc na společném darování krve. Přihlásilo se 21 dárců krve, z toho 4 prvodárci a 15 dárců krevní plazmy.

 
Celý příspěvek

17. 4. 2020

Zahraniční studenti Lékařské fakulty Masarykovy univerzity se zapojili do pomoci našemu zdravotnictví

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Lékařská fakulta se v rámci dobrovolnického programu Masarykovy univerzity vyprofilovala mezi fakulty, které velkou měrou přispěly k pomoci jednotlivým institucím a lidem v nouzi v souvislosti s koronavirovou epidemií. Kromě českých a slovenských studentů se nově zapojili také zahraniční medici.

 
Celý příspěvek

16. 4. 2020

Dovolte vstup cizincům, kteří mají v ČR rodinu, apeluje poslanec František Kopřiva

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Poté, co vláda uzavřela hranice, se mnoho rodin ocitlo rozdělených. František Kopřiva, místopředseda sněmovního Výboru pro Evropské záležitosti, proto interpeloval ministra vnitra Jana Hamáčka s dotazem, kdy a za jakých okolností vláda umožní vstup cizincům, kteří se v důsledku uzavření hranic ocitli odloučeni od svých rodin v Česku. Momentálně platí výjimka pro vstup na území ČR pouze pro manžele a děti. Nařízení vlády nezohledňuje osoby blízké, jako jsou nesezdané páry, registrovaní partneři a členové širší rodiny.

 
Celý příspěvek

16. 4. 2020

Vyjádření Ministerstva zdravotnictví k varování NÚKIB

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

V návaznosti na vydání varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost o hrozbě kybernetických útoků na nemocnice a jiné významné cíle ČR přijalo Ministerstvo zdravotnictví řadu opatření. Ministerstvo zdravotnictví informovalo nemocnice, aby neprodleně upozornily uživatele na hrozby podvodných emailových zpráv. Současně by se uživatelé, kteří v posledních dnech otevřeli podezřelé přílohy, měli obrátit na správce IT infrastruktury. Ministerstvo zdravotnictví také doporučilo okamžitě zablokovat vzdálené přístupy do IT infrastruktury a zablokovat otevřené služby do veřejné sítě, s výjimkou těch nezbytně nutných. Současně je nutné, aby nemocnice provedly kontrolu a zajistily případné vytvoření aktuálních offline záloh a postupovaly v zálohování dle důležitosti dat v organizaci. V neposlední řadě by také měly zkontrolovat konzistenci již vytvořených záloh. Nemocnicím bylo také doporučeno neprodleně aktualizovat antivirové řešení v IT infrastruktuře.

 
Celý příspěvek

16. 4. 2020

Fakultní nemocnice Brno umožní přítomnost otců u porodu

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Fakultní nemocnice Brno umožňuje od dnešního dne (16. 4. 2020) přítomnost otců nebo třetích osob u porodu.

 
Celý příspěvek

9. 4. 2020

Autoklub ČR startuje celostátní projekt pro motorkáře

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Motorkářská sezóna je na samém začátku. Přesto již od začátku roku zahynulo 6 jezdců v jedné stopě. Jak do letošní sezóny vjet bezpečně? Autoklub ČR pro motocyklisty připravil preventivní projekt Učme se přežít.

 
Celý příspěvek