Jdi na obsah Jdi na menu
 


DOMÁCÍ ZPRÁVY

Příspěvky

3. 4. 2020

Situace v domovech pro seniory je katastrofální. Praha kritizuje nečinnost vlády

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY
Radní Milena Johnová upozornila na vážnou krizovou situaci v domovech pro seniory v souvislosti s pandemií COVID-19. V pražských sociálních zařízeních žije na 4 200 extrémně křehkých seniorů s průměrným věkem okolo 84 let a zdravotnická zařízení se mohou v případě rozšíření nákazy, které akutně hrozí, postarat pouze o zlomek z nich. Odpovědnost podle radní leží na státu, který v mimořádném opatření platném od včerejšího dne nařizuje krajům zajistit 60 infekčních zdravotnických lůžek na 100 tisíc obyvatel, zároveň ale nekomunikuje s městem ohledně realizace opatření. Hlavní město je závislé na státních nemocnicích, ve kterých ale v Praze lůžka chybějí.
 
Celý příspěvek

3. 4. 2020

ODS: Živnostníci nemůžou dál čekat, podpůrná opatření pro OSVČ chceme projednat přednostně

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Občanští demokraté chtějí ve Sněmovně projednat přednostně opatření směřující k podpoře OSVČ, podle šéfa poslanců ODS Zbyňka Stanjury potřebuje právě tato skupina lidí podporu co nejrychleji. Předseda Senátu Miloš Vystrčil potvrdil, že horní komora je připravena se sejít kvůli schválení těchto opatření v příštím týdnu. Snahou je, aby velikonoční svátky neprodloužily čekání živnostníků na pomoc, když vláda předkládá návrhy až nyní.

 
Celý příspěvek

3. 4. 2020

Hnutí STAN požaduje vznik komise pro kontrolu nakládání s citlivými daty

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Vláda v pondělí spustila pilotní projekt tzv. chytré karantény. V praxi jde o možnost pomocí dat od mobilních operátorů nebo z platebních karet lépe vyhledat kontakty nakaženého koronavirem, čímž by se mělo snížit riziko dalšího masivního šíření. Hnutí STAN s tímto záměrem souhlasí, nicméně apeluje na potřebu kontroly nad nakládáním s osobními údaji. Po dohodě s dalšími opozičními stranami navrhne vznik dočasné sněmovní komise, která bude mít nad projektem chytré karantény dohled.

 
Celý příspěvek

31. 3. 2020

Masarykova univerzita začala při analýze vzorků na koronavirus používat unikátní metodu

Masarykova univerzita přišla s řešením, které výraznou měrou pomůže vyřešit nedostatek chemikálií pro analýzy vzorků na přítomnost koronaviru SARS-CoV-2 v celé České republice 

 
Celý příspěvek

28. 3. 2020

V Olomouci se nakazilo několik policistů, policejní služebna bude dočasně uzavřena

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Vzhledem k tomu, že se na obvodním oddělení Policie České republiky  Olomouc 1 u několika policistů zjistilo onemocnění COVID-19, byl na základě preventivního rozhodnutí Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje na služebně omezen provoz.

 
Celý příspěvek

26. 3. 2020

Masarykova univerzita nabídla přednostně a zdarma své výzkumné kapacity pro výzkum koronaviru

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Čas je v boji s epidemií nového koronaviru SARS-CoV-2 jedním z nejdůležitějších faktorů. Velké výzkumné infrastruktury v České republice, jako je CEITEC Masarykovy univerzity, proto bezplatně a přednostně nabídly své přístrojové vybavení a odborníky pro výzkum vakcíny či léku. 

 
Celý příspěvek

26. 3. 2020

Hnutí STAN navrhne na státní vyznamenání lékařku Soňu Pekovou

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Senátor Zdeněk Hraba navrhne na státní vyznamenání, konkrétně na Medaili za zásluhy v oblasti vědy, MUDr. Soňu Pekovou, Ph.D., která ve své laboratoři přišla na jednodušší testování na nový typ koronaviru SARS-CoV-2. 

 
Celý příspěvek

23. 3. 2020

Masarykova univerzita bude bez kontaktní výuky nejméně do poloviny května

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

O prodloužení opatření přijatých v návaznosti na aktuální vývoj situace kolem epidemie koronaviru dnes rozhodl rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš. Mimořádné opatření, kterým se ruší veškerá kontaktní výuka, rektor prodloužil až do 15. května. Počítá se také s prodloužením zkouškového období do konce září, aby byl dostatek prostoru na konzultace a přípravu na zkoušky

 
Celý příspěvek

20. 3. 2020

Dobrovolníci z Masarykovy univerzity nabízejí pomoc jak institucím tak jednotlivcům

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Masarykova univerzita zřídila jak pro instituce tak pro jednotlivce Krizové operační centrum a databázi dobrovolníků ve snaze pomoci v době pandemie koronaviru SARS-CoV-2.

 
Celý příspěvek

18. 3. 2020

Výzva rektora Masarykovy univerzity prof. Martina Bareše k dobrovolnické pomoci

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY
 
Celý příspěvek