Jdi na obsah Jdi na menu

DOMÁCÍ ZPRÁVY

Příspěvky

Poslední papírové dálniční známky jsou v prodeji, nově budou od poplatku osvobozena ekologická auta; aktualizovaná verze

7. 12. 2019

V neděli 1. prosince byl zahájen prodej ročních dálničních kupónů pro rok 2020, které mají naposledy podobu tištěných známek. Od 1. 1. 2021 je nahradí systém elektronické dálniční známky, kterou bude možné si pořídit přes e-shop. Nově za dálniční kupon nebudou muset od 1. 1. 2020 platit auta na elektrickou energii nebo vodík a některé hybridní vozy. Ani pro rok 2020 se cena dálničního kuponu nemění.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY | Komentářů: 0

Statečné policistky byly oceněné za záchranu života

1. 12. 2019

Skleněnou plaketou Krajského ředitelství policie kraje Vysočina za projevení osobní statečnosti ocenil uplynulé úterý dvojici policistek z dopravního inspektorátu Jihlava ředitel Krajského ředitelství policie kraje Vysočina brig. gen. Mgr. Miloš Trojánek.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY | Komentářů: 0

STAN našel opatření proti šmejdům, chce rozšířit zákaz podomního prodeje

21. 11. 2019

Hnutí STAN posílá do Poslanecké sněmovny návrh zákona, který má zamezit podomnímu prodeji energií, především plynu a elektřiny. Obce dnes sice mohou podomní prodej zakázat, na prodejce energií se však zákon nevztahuje. Starostové to chtějí změnit.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY | Komentářů: 0

Česká společnost AIDS pomoc ve spolupráci s Fakultní nemocnicí Brno otevírá nové testovací centrum

20. 11. 2019

Nové testovací centrum s poradnou začne fungovat od 28. 11. 2019 přímo ve Fakultní nemocnici Brno v Bohunicích. Centrum se zaměří především na poradenství a testování HIV. V případě potřeby bude možné požádat také o testy na syfilis a žloutenku typu B a C. Veškeré testy v tomto centru budou anonymní a bezplatné.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY | Komentářů: 0

Multimediální den pořádaný Fakultou sociálních studií Masarykovy univerzity bude pátrat po důvodech propadu důvěry v média

18. 11. 2019

Reagovat na aktuální společenskou diskusi bude letošní ročník Multimediálního dne na Katedře mediálních studií a žurnalistiky Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Tradiční akce, která se zabývá trendy v médiích a je přístupná studentům i veřejnosti, se letos koná v pátek 22. listopadu.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY | Komentářů: 0

Lucie Polišenská, Bára Poláková, Gábina Partyšová i Jan Kříž pokřtili zajímavou audionahrávku mladého umělce Martina Johanny

17. 11. 2019

Po pěti divadelních hrách přichází mladý umělec Martin Johanna s původní audio povídkou Každý ve svém, kterou namluvili hercOndřej Novák, Kateřina Bohatová a dvojnásobný držitel Ceny Thálie Jan Kříž. Křest velmi zajímavé nahrávky, která vyšla jak na CD nosiči, tak i v digitální podobě, se konal v Café NONA v Národním divadle za účasti řady známých osobností.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY | Fotografie: Křest audionahrávky Martina Johanny | Komentářů: 0

Na Pelhřimovsku proběhlo cvičení složek integrovaného záchranného systému

13. 11. 2019

Minulý týden proběhlo na Pelhřimovsku taktické cvičení složek integrovaného záchranného systému se zaměřením na pátrání po pohřešovaných osobách v členitém prostoru. Účelem bylo procvičení řízení a koordinace složek, a to zejména za využití vyspělých technologií, policejních psovodů se svými čtyřnohými parťáky, ale také psovodů IZS se psy atestovanými pro vyhledávání pohřešovaných osob v terénu. Křemešnická vrchovina se tak stala svědkem výborné spolupráce a souhry jednotlivých složek, před kterými neukryla ani jednu pohřešovanou osobu z celkového počtu patnácti.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY | Komentářů: 0

Brněnský hrad Špilberk i Mahenovo divadlo se v sobotu zahalí do purpurové barvy

13. 11. 2019

Letošní kampaň u příležitosti Světového dne předčasně narozených dětí (17. 11.) vyvrcholí v sobotu 16. 11. 2019. Díky spolupráci se statutárním městem Brnem bude osvětlen letos již potřetí hrad Špilberk purpurovou barvou – symbolickou barvou předčasně narozených dětí, do které se v tento den zahalí desítky budov a historických památek po celém světě. Poprvé se k akci připojí také Národní divadlo Brno, které nasvítí Mahenovo divadlo.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY | Komentářů: 0

Zájemci o studium v oboru tlumočnictví znakového jazyka a embryologie se mohou nově hlásit na Masarykovu univerzitu

12. 11. 2019

Od začátku listopadu až do 29. února 2020 mohou uchazeči o studium podávat přihlášky na Masarykovu univerzitu. K více než 120 dosud nabízeným studijním programům v rozpětí od humanitních po přírodovědné obory letos přibyly dva nové programy „Bioanalytická laboratorní diagnostika ve zdravotnictví – Embryolog“ a „Tlumočník českého znakového jazyka“.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY | Komentářů: 0

Nádorový biolog David Philip Lane se stane čestným doktorem Masarykovy univerzity

12. 11. 2019

Britský nádorový biolog David Philip Lane se stane čestným doktorem Masarykovy univerzity v oboru lékařských věd. Přední světový odborník na karcinogenezi se proslavil především objevem proteinu p53, který zabraňuje vzniku nádorů. Aktuálně vedoucí vědecký pracovník Agentury pro vědu, technologii a výzkum v Singapuru převezme čestnou vědeckou hodnost doctor honoris causa v pátek 15. listopadu v 10.00 v univerzitní aule na návrh Lékařské fakulty Masarykovy univerzity

 
Celý příspěvek
| Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY | Komentářů: 0