Jdi na obsah Jdi na menu
 


DOMÁCÍ ZPRÁVY

Příspěvky

13. 8. 2020

Martin Kupka: Kompenzace obcím ve výši 1 250 Kč na občana zachraňuje plánované investice

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

V těchto dnech putují na účty měst a obcí finanční prostředky, které mají podle nedávno přijatého zákona obecním a městským rozpočtům kompenzovat pokles daňových výnosů.

 
Celý příspěvek

13. 8. 2020

Díky vynikající práci lékařů FN Brno pod vedením jejího ředitele Romana Krause dobyla brněnská medicína celý svět

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Byla to událost roku, o které psala světová média. Díky brněnské medicíně se zviditelnila celá Česká republika. Ve Fakultní nemocnici Brno se totiž před rokem (přesně na Den Brna 15. srpna 2019) narodila malá zdravá holčička, která byla na svět přivedena císařským řezem z těla matky, která v tu dobu byla již 117 dní mozkově mrtvá. Zázrak medicíny? Určitě ano. Ale i pořádný kus profesionální odbornosti lékařů Fakultní nemocnice Brno, pod vedením jejího někdejšího vynikajícího ředitele Romana Krause.

 
Celý příspěvek

12. 8. 2020

Nový studijní program Kyberbezpečnost dodá chybějící odborníky na trh práce

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Nový bakalářský studijní program s názvem Kyberbezpečnost bude od nadcházejícího akademického roku možné studovat na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity. Fakulta tak reaguje na nedostatek lidí na trhu práce s touto odborností, který se projevuje v soukromém i veřejném sektoru. Do čerstvě akreditovaného studijního programu je možné se hlásit ještě do konce srpna v dodatečném přijímacím řízení.

 
Celý příspěvek

31. 7. 2020

Cvičení Ample Strike se zúčastní až 700 vojáků

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Mezinárodní taktické cvičení Ample Strike 2020 se bude konat na území České republiky ve dnech od 31. srpna do 19. září 2020. Nejintenzivnější výcvik bude směřován na pracovní dny v termínu od 7. do 18. září 2020.

 
Celý příspěvek

29. 7. 2020

Černá Madona prošla ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně vyšetřením na CT

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Dřevěnou sochu tzv. Černé Madony přivezli 28. července do Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně restaurátoři, kteří provádějí práce v prostoru kaple v Paláci šlechtičen v Brně. Počítačový tomograf (CT) jim pomůže objasnit detaily sošky.

 
Celý příspěvek

27. 7. 2020

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová: Žádný demokratický stát nesmí omezovat volební právo

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová jde na zítřejší schůzi s ministrem vnitra s jasnými požadavky. Poslankyně bude žádat, aby vláda udělala společně s krajskými hygienickými stanicemi maximum pro uskutečnění krajských a senátních voleb. Jednou z podmínek je zavedení hygienických opatření.

 
Celý příspěvek

27. 7. 2020

ODS: Vláda projednává tři zákony ze Záchranného kruhu ODS

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Tři zákony ze Záchranného kruhu ODS pro ekonomiku dnes projednává vláda. Záchranný kruh by měl daňovým poplatníkům ponechat zhruba 130 mld. Kč. Občanští demokraté považují toto řešení za lepší, než aby peníze dostala do ruky vláda, která dnes a denně ukazuje, že s penězi daňových poplatníků hospodařit neumí.

 
Celý příspěvek

24. 7. 2020

Mělničtí profesionální hasiči procvičovali záchranu tonoucích osob

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Ve čtvrtek 23. července v odpoledních hodinách přitahovala pozornost kolemjdoucích v blízkosti starého mělnického mostu skupina hasičů, kteří kousek za soutokem Labe s Vltavou absolvovali výcvik na vodní hladině. 

 
Celý příspěvek

23. 7. 2020

ČSSD představila své kandidáty do Senátu

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Česká strana sociálně demokratická dnes oficiálně představila své kandidáty do horní komory parlamentu. Kandidáti ucházející se o senátorský mandát pod značkou ČSSD vystoupili společně s předsedou strany Janem Hamáčkem v Lidovém domě, kde prezentovali své programové priority.

 
Celý příspěvek

23. 7. 2020

Vláda promarnila měsíce na přípravu, celoplošná opatření jsou jejím selháním

/ Rubrika: DOMÁCÍ ZPRÁVY

Občanští demokraté považují případná zavádění celoplošných protikoronavirových opatření za selhání vlády. ODS poukazuje také na nekoncepčnost a absenci jakéhokoliv plánu, jak situaci řešit.

 
Celý příspěvek