Jdi na obsah Jdi na menu
 


18. 4. 2020

I v době nouzového stavu policisté a občanští zaměstnanci darují krev

Olomoucko - Bohužel, z důvodu vyhlášení nouzového stavu způsobeného nemocí COVID-19 musela být akce zrušena. Policisté byli převeleni k zajišťování bezpečnosti v uzavřených lokalitách a nemohli se tedy společně akce zúčastnit. Krev a plazmu nyní chodí darovat jednotlivě v době mimo svoji službu tak, aby nenarušili akceschopnost svých oddělení.

 

V řadách našich dárců, kteří společně darují to nejcennější, je 215 dárců krve s oceněním Zlatého kříže 1. třídy, 146 držitelů Zlatého kříže 2. třídy, 115 Jánského plakety 1. stupně a držitelé dalších ocenění. Mezi dárci plazmy je 120 držitelů Zlatého kříže 2. třídy, 190 držitelů Zlatého kříže 3. třídy a dalších ocenění. V našich řadách je i dárce, který 52 krát daroval krevní destičky. Toto není konečný počet dárců, máme mezi sebou i další dárce, kteří darují krev jednotlivě nebo v jiných nemocnicích v kraji, uvedla mluvčí policie Marta Vlachová. 

 

Všem policistům i občanským zaměstnancům, kteří darují tuto vzácnou tekutinu, vedení krajského ředitelství děkuje. Věříme, že mladí, nastupující kolegové řady dárců rozšíří.

 

zdroj: PČR

foto: PČR