Jdi na obsah Jdi na menu
 


25. 6. 2020

Nově vzniklé hnutí IDEALISTÉ má za cíl porazit Babiše

Paha - Nové hnutí Idealisté kandiduje v krajských volbách v Jihomoravském a Plzeňském kraji. Na jižní Moravě za ně kandiduje bývalý starosta Tišnova Jan Schneider.. Na Plzeňsku Idealisté kandidují na kandidátce vedené bývalým hejtmanem Josefem Bernardem. Idealisté chystají kandidáty i do Senátu, které představí v nejbližší době.

 

Podnětem pro vznik hnutí bylo selhání stávajících stran, které postrádají vize a program, uvedl spoluzakladatel hnutí a předseda stejnojmenného spolku Vojtěch Vašák. "Předseda vlády (Andrej Babiš) je oligarcha, který si myslí, že může zprivatizovat vše," řekl. Některé demokratické strany cestu Babišovi umetly svou rozhádaností, korupcí a necitlivými sociálními škrty. Hnutí chce podle Vašáka bojovat mimo jiné za Českou televizi, "aby byla nadále svobodná a nezávislá".

 

"Máme ambice působit jako celostátní hnutí, chceme začít na regionální úrovni," uvedl bývalý starosta Tišnova Jan Schneider, který jako jihomoravský lídr hnutí kandiduje za koalici Spolu pro Moravu. Hnutí se podle Schneidera chce soustředit na sociální otázky, dostupnost bydlení, řešení klimatických změn nebo zajištění dostupných a kvalitních veřejných služeb, mezi něž zařadil veřejnou školství, dopravu, péči o seniory a zdravotnictví.

 

Bernard se uchází o znovuzvolení na společné kandidátce s Idealisty. S hnutím ho podle jeho slov pojí ideály svobody, demokracie, prosperity a solidarity stejně jako podpora členství v Evropské unii, a proto jej podporuje.

 

 

zdroj: redakce

foto: Petr Vrabec