Jdi na obsah Jdi na menu
 


25. 4. 2020

Operátoři Ústředního automotoklubu České republiky na lince 1234 pomáhají a radí

ČR - "Cítíme svoji povinnost být s těmi, kdo se ocitli v nouzi, je to naše krédo, pokud jde o motoristy, a nyní i všechny občany," uvádí prezident Ústředního automotoklubu ČR JUDr. Oldřich Vaníček. Právě proto na vlastní náklady automotoklub poskytl svoje call centrum, aby jeho operátoři nepřetržitě 24 hodin zodpovídali dotazy, radili a pomáhali na telefonním čísle 1234, které provozuje ve spolupráci se TV Prima. Pomoc míří všem, kdo si neví rady a hledají informace v souvislosti s koronavirem. Intenzita hovorů je od spuštění linky 1234 konstantní a pohybuje se v řádu tisíců.

 

 

Nejčastější otázky jsou ke zdravotní problematice kolem koronaviru (asi 30 %, výrazně nejvyšší počet). V této souvislosti se například volající ptají, zda se mohou nakazit od domácího mazlíčka, jak se starat o roušku, stejně jako o jejich dostupnosti nebo dezinfekčních prostředků.

 

 

Další dotazy z různých oblastí už jsou na velmi podobných počtech, a tvoří od 10 do 5 %. Samozřejmě, že v současnosti operátoři na telefonní lince 1234, kde činnost s tím spojenou poskytuje ÚAMK zdarma provozuje, přibývá dotazů týkajících se pracovní a sociální problematiky (už více než 10 %). Příkladem mohou být dotazy typu: mohu dostat výpověď nájemní smlouvy, když nemám prostředky na nájem, jaká aktuální podpora se týká OSVČ? Jakmile lidé nezaznamenají, které provozovny a obchody se kdy budou otevírat, obracejí se opět na linku ÚAMK. 

 

 

Co do počtu dotazů následují otázky na různá telefonní čísla a spojení prostřednictvím e-mailu (10 %) na úřady a státní instituce. Dále: na nejrůznější legislativní opatření se ptá asi 7 % volajících. V další míře pak zodpovídají operátoři ÚAMK dopravní dotazy (24 %). Samostatnou skupinu tvoří hovory se seniory, kteří volají jen s přáním vyslechnutí či postěžování si na současnou situaci (kolem 5 %). „Jedná se o silné příběhy, kdy musí naši operátoři lidsky pochopit a vyjít vstříc volajícím,“ zdůrazňuje prezident ÚAMK JUDr. Oldřich Vaníček. „I to si bereme za své. Chceme pomáhat všem.“

 

 

Takových příběhů operátoři ÚAMK vyslechli celou řadu. Několik příkladů:

 

Starší dáma volala s technickým dotazem a prosbou o pomoc nastavení televizních kanálů. S pomocí operátorky společně vše zvládly. Starší paní bydlí sama, sama si topí v kamnech, které má v bytě. Má pouze mokré dřevo, které v kamnech kouří. Celý byt jí zapáchá a má načichlý i veškerý textil v bytě. Paní měla pocit, že obec od ní dává ruce pryč a rodina ji zavrhla. Potřebovala od operátorky pouze ujištění, že není sama a může požádat o pomoc ze strany obce či dobrovolnické organizace.

 

 

Poměrně velká řada volajících starších občanů si myslela, že nesmí mimo 8:00-10:00 (vyhrazený čas na nákupy) vycházet z bytu. Ujištění operátorů, že tomu tak není, je velmi uklidnilo a byli rádi za tuto informaci. "Považujeme za samozřejmost, že pomáháme všem za této mimořádné situace, v níž jsme se ocitli," uzavírá prezident ÚAMK JUDr. Oldřich Vaníček. A dodává: „Ovšem stejně jako pomáháme my, očekávají jak samotný ÚAMK, tak i jeho pobočné spolky, urychlenou pomoc při řešení tristní finanční situace od státu, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Všichni přece chceme, abychom se znovu vrátili ke své práci, mohli znovu žít jako před zásahem koronaviru, a to si nelze představit bez sportu," konstatuje prezident ÚAMK JUDr. Oldřich Vaníček.

 

 

zdroj: ÚAMK

 

foto: ilustrační