Jdi na obsah Jdi na menu
 


29. 4. 2020

Rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš bude zítra jmenovat novým děkanem Fakulty sportovních studií Jana Cacka

Brno - Současný proděkan vstupuje do nové funkce s řadou plánů. „Ve výuce bych rád více reflektoval požadavky trhu práce a faktor stárnutí populace v nabídce studijních programů a specializací. Ve  výzkumu se chci zaměřit na kvalitu publikačních výstupů a zapojení pracovníků fakulty do mezioborových týmů - hlavně těch, jejichž práce má celospolečenský dopad. Obecně bych byl rád, aby byla fakulta lídrem a odborným partnerem při řešení celospolečenských témat ve vybraných oblastech sportu a pohybových aktivit,“ uvedl Cacek.

 

Odborník na kondiční trénink vystřídá ve funkci Martina Zvonaře, jehož senát před několika týdny odvolal z funkce kvůli pochybení při vykazování odborných publikací.

 

Zvonařův nástupce Jan Cacek vystudoval učitelství tělesné výchovy a později si udělal doktorát z kinantropologie. Ve svém výzkumu se věnuje fyzické aktivitě populace a kondici populace v jednotlivých věkových skupinách nebo tomu, jak u lidí různého věku předcházet nadváze a obezitě, a vylepšit tak kvalitu jejich života. Kromě toho Cacek působí jako trenér na různých úrovních. Léta byl kondičním trenérem fotbalistů Zbrojovky Brno a individuálním koučem řady vrcholových sportovců, uvedla ke jmenování nového děkana Fakulty sportovním studií Masarykovy univerzity její mluvčí Tereza Fojtová.

 

zdroj: Masarykova univerzita

 

foto: Masarykova univerzita