Jdi na obsah Jdi na menu
 


KORONAVIRUS

Příspěvky

10. 3. 2020

Počet pacientů s koronavirem vzrostl o 25 nových případů, celkem je nakažených 63 osob

/ Rubrika: KORONAVIRUS

Během dnešního dne bylo laboratorně potvrzeno dalších 25 nových případů nákazy koronavirem v ČR. Jedná se o 3 první případy z Olomouckého kraje, 1 první případ z Vysočiny a 1 první případ z Pardubického kraje. Dalších 6 případů je ze Středočeského kraje, 11 případů z hlavního města Prahy, další 2 případy z Královehradeckého kraje a 1 případ z Ústeckého kraje.

 
Celý příspěvek

10. 3. 2020

Cizinci, kteří překročí hranice ČR, budou kontrolováni na příznaky infekčního onemocnění

/ Rubrika: KORONAVIRUS

Ministerstvo zdravotnictví vydalo mimořádné opatření, které nařizuje všem osobám, na které se nevztahuje mimořádné opatření ze dne 7. března 2020 o povinné karanténě, po překročení státní hranice České republiky strpět provedení kontroly příznaků infekčního onemocnění. Současně se nařizuje všem lidem, u kterých byly zjištěny příznaky, aby poskytly potřebnou součinnost zdravotnickým pracovníkům.

 
Celý příspěvek

10. 3. 2020

Karanténu pro kontakty nakažených osob budou nově na dálku rozhodovat praktičtí lékaři

/ Rubrika: KORONAVIRUS

Ministerstvo zdravotnictví vydalo nové mimořádného opatření k ochraně obyvatelstva a prevenci nebezpečí rozšíření onemocnění způsobené novým koronavirem v České republice. Hygienické stanice budou hlásit praktickým lékařům a praktickým lékařům pro děti a dorost všechny osoby, které byly v kontaktu s nakaženými pacientem, a lékaři na dálku rozhodnou o karanténě v délce 14 dnů.

 
Celý příspěvek

10. 3. 2020

Ministerstvo zdravotnictví zakazuje návštěvy všem poskytovatelům zdravotních služeb lůžkové péče a zařízením sociálních služeb

/ Rubrika: KORONAVIRUS

Ministerstvo zdravotnictví vydalo mimořádné opatření, které nařizuje s účinností od 10. 3. 2020 všem poskytovatelům zdravotních služeb lůžkové péče a zařízením sociálních služeb zákaz návštěv.

 
Celý příspěvek

10. 3. 2020

Počet pacientů s koronavirem vzrostl o šest, celkem je nakažených 38 osob

/ Rubrika: KORONAVIRUS

V odpoledních hodinách byl dnes zaznamenán první případ ze Zlínského kraje. Jedná se o ženu ročník 1978, která byla na dovolené v Trentinu v Itálii. Dva další případy oznámila Nemocnice na Bulovce. Šlo o muže ročník 2008, který je v rodinné vazbě na již nakaženého z Itálie. Další potvrzený je muž ročník 1975, který se vrátil z italské Lombardie. Podle informací z Národní referenční laboratoře testy potvrdily koronavirus také u ženy ročník 1958, která má návaznost na skupinu, která byla lyžovat v italské Val Gardeně.

 
Celý příspěvek

8. 3. 2020

Nemocnice Na Bulovce potvrdila dalších pět pozitivních pacientů na koronavirus

/ Rubrika: KORONAVIRUS

Laboratoř Nemocnice Na Bulovce ohlásila dnes večer dalších 5 pozitivních pacientů na koronavirus.

 
Celý příspěvek

7. 3. 2020

Ministerstvo zdravotnictví vydalo nové mimořádné opatření týkající se karantény osob, které se vracejí z Itálie

/ Rubrika: KORONAVIRUS / Komentářů: 0

Na Ministerstvu zdravotnictví se dnes sešel krizový štáb ustanovený v souvislosti s koronavirem. Vrcholní představitelé vlády, Policie ČR, Generálního ředitelství cel, Hasičského záchranného sboru a orgánů ochrany veřejného zdraví řešili aktuální situaci a také další opatření související s onemocněním koronaviru na našem území.

 
Celý příspěvek

5. 3. 2020

Počet nakažených koronavirem v ČR stoupl na dvanáct

/ Rubrika: KORONAVIRUS

Národní referenční laboratoř dnes potvrdila další čtyři pozitivní vyšetření na koronavirus. Ve dvou případech se jedná o kontakty osob, u kterých byl virus potvrzen již v minulých dnech. Celkem je v ČR dvanáct potvrzených případů

 
Celý příspěvek

5. 3. 2020

Informace pro občany v souvislosti s aktuálním výskytem koronaviru

/ Rubrika: KORONAVIRUS

Onemocnění koronavirem je možné předpokládat u osob, které kromě klinických příznaků (horečka, kašel, dušnost) splňují také epidemiologická kritéria – tzn. mají pozitivní cestovatelskou anamnézu (byli v ohnisku nákazy v dané oblasti) nebo byli v přímém kontaktu s osobou, u které byla potvrzena nákaza koronavirem, a to maximálně 14 dní před projevem příznaků. 

 
Celý příspěvek

5. 3. 2020

Národní referenční laboratoř potvrdila další dva pozitivní případy na koronavirus v ČR

/ Rubrika: KORONAVIRUS

V České republice bylo k dnešnímu ránu otestováno celkem 236 osob, z toho bylo potvrzeno pět pozitivních nálezů. Tři pozitivní výsledky doplnily v průběhu pondělního večera další dva. Nejedná se o zcela nové případy, ale o jedince, kteří byli v blízkém kontaktu s již dříve nakaženými, kteří jsou nyní hospitalizováni v Nemocnici Na Bulovce.

 
Celý příspěvek