Jdi na obsah Jdi na menu
 


KORONAVIRUS

Příspěvky

20. 4. 2020

Ministerstvo zdravotnictví vydalo aktualizované algoritmy a doporučení

/ Rubrika: KORONAVIRUS

V zájmu zajištění jednotného postupu při organizaci a provádění protiepidemiologických opatření v souvislosti s výskytem koronaviru vydává Ministerstvo zdravotnictví několik změn a doporučení

 
Celý příspěvek

1. 4. 2020

Fakultní nemocnice u sv. Anny má dalšího pacienta s onemocněním COVID-19 s těžkým průběhem

/ Rubrika: KORONAVIRUS
 
Celý příspěvek

28. 3. 2020

Do sobotního večera zaznamenali hygienici na jihu Čech osm nových případů COVID-19, v regionu bylo 77 pozitivních osob

/ Rubrika: KORONAVIRUS

 V Jihočeském kraji zaznamenali za sobotu hygienici osm nových případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Celkový počet nemocných s diagnózou COVID-19 se tak k sobotní 18. hodině v regionu zvýšil na 77. Nejvíce nových případů, tři, přibylo na Strakonicku.

 
Celý příspěvek

28. 3. 2020

Pracovníci v sociálních službách Libereckého kraje si stěžují na fatální nedostatek ochranných pomůcek

/ Rubrika: KORONAVIRUS

Onemocnění virem COVID-19 se prokázalo v Domově seniorů Liberec-Františkov u dvou klientů, kteří byli spolu na pokoji a u jejich ošetřovatelky. Včera i dnes odborníci dezinfikovali prostory jednoho z pater Domu Bára ve františkovském domu seniorů.

 
Celý příspěvek

28. 3. 2020

Ministerstvo zdravotnictví vydává režimová a organizační opatřeni pro ochranu seniorů v sociálních zařízeních

/ Rubrika: KORONAVIRUS

Ministerstvo zdravotnictví vydalo v souvislosti se zvýšeným rizikem přenosu nákazy mezi klienty a zaměstnanci domovů pro seniory a lůžkových zařízení poskytovatelů sociálních služeb mimořádná režimová a organizační opatření pro maximální zajištění ochrany nejohroženější skupiny obyvatel

 
Celý příspěvek

25. 3. 2020

Ministerstvo zdravotnictví nařídilo pobývat na veřejně dostupných místech nejvýše v počtu dvou osob

/ Rubrika: KORONAVIRUS

Na základě jednání vlády vydalo Ministerstvo zdravotnictví mimořádné opatření, kterým se prodlužuje zákaz volného pohybu osob na území ČR s výjimkou například cest do zaměstnání či obstarávání základních životních potřeb, jako je například nákup potravin. Současně se nařizuje omezit pohyb na veřejně dostupných místech a omezit kontakty s jinými osobami na nezbytně nutnou míru. Pobývat na veřejně dostupných místech se umožňuje nejvýše v počtu dvou osob, s výjimkou členů domácnosti, výkonu povolání, podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti či účasti na pohřbu.

 
Celý příspěvek

23. 3. 2020

V ČR zemřel první pacient pozitivní na koronavirus

/ Rubrika: KORONAVIRUS

V pražské Nemocnici Na Bulovce včera ve večerních hodinách zemřel první pacient v souvislosti s onemocněním koronaviru v České republice

 
Celý příspěvek

12. 3. 2020

Vzorky na koronavirus testuje již osmnáct laboratoří

/ Rubrika: KORONAVIRUS

Ministerstvo zdravotnictví rozšiřuje laboratorní kapacity na diagnostiku koronaviru. Státní zdravotní ústav dnes zapojil dalších pět diagnostických míst, přehled je uveden v tabulce. Celkem tak vzorky na koronavir může vyšetřovat osmnáct laboratoří a počítá se se zapojením dalších.

 
Celý příspěvek

12. 3. 2020

V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu se zakazují akce s účastí přesahující více než 30 osob

/ Rubrika: KORONAVIRUS

Vláda České republiky dnes schválila vyhlášení nouzového stavu na celém území České republiky. Nouzový stav je vyhlášen od dnešních 14 hodin na dobu 30 dnů. V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu bylo přijato krizové opatření Ministerstvem zdravotnictví.

 
Celý příspěvek

12. 3. 2020

Ministerstvo zdravotnictví spouští nové webové stránky ke koronaviru

/ Rubrika: KORONAVIRUS

V souvislosti s aktuálním výskytem koronaviru v České republice spouští od 12. března Ministerstvo zdravotnictví ČR nové stránky https://koronavirus.mzcr.cz. Široká veřejnost zde najde aktuální statistiky o laboratorních vyšetřeních, informace a opatření vydaná v souvislosti s koronavirem. Stránky jsou průběžně aktualizovány.

 
Celý příspěvek