Jdi na obsah Jdi na menu
 


Anonym oznámil na policejní linku uložení bomby v Ostravském nákupním centru

Ostrava - Moravskoslezští policisté přijali vzhledem k informacím neprodleně opatření k zajištění bezpečnosti občanů. Obchody v kraji jsou v této chvíli, po realizaci potřebných úkonů, v provozu. V Ostravě, kde byly obchody uzavřeny vzhledem k probíhajícím úkonům delší čas, by již měly být rovněž postupně pro veřejnost otevírány.

 

Policejní činnost směřovala k zajištění bezpečí obyvatel. Na opatření se podílejí s ohledem na charakter oznámení moravskoslezští policisté ve spolupráci s kolegy z Pyrotechnické služby Policie ČR, uvedla policejní mluvčí Soňa Štětínská.

 

Přijatá bezpečnostní opatření se dotkla téměř dvacítky obchodů konkrétního řetězce. Na opatření se podílelo přes 150 policistů. Jednalo se především o policisty z příslušných obvodních oddělení v rámci Moravskoslezského kraje, dále o policisty ze speciální pořádkové jednotky krajského ředitelství a vzhledem k charakteru události byla v akci Pyrotechnická služba Policie ČR. Nechyběli ani  služební psi speciálně vycvičeni na vyhledávání výbušnin.

 

Pro zajištění bezpečnosti neměli občané možnost vstupu do příslušných obchodů, popřípadě do celých objektů, ve kterých se tyto nachází. Policisté střežili také okolí (například přilehlá parkoviště). Provedenými opatřeními a pyrotechnickými prohlídkami nebyl nástražný výbušný systém nalezen. Až poté a po učinění dalších potřebných úkonů bylo rozhodnuto o ukončení opatření. Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu šíření poplašné zprávy, doplnila policejní mluvčí Soňa Štětínská. 

 

zdroj: PČR

foto: PČR