Jdi na obsah Jdi na menu
 


10. 1. 2020

Na Kolínsku dnes došlo k čelnímu střetu dvou osobních vozů

Kolínsko - Poplach byl ihned vyhlášen na stanici profesionálních hasičů v Českém Brodě a dobrovolným hasičům obce Pečky, kteří jsou předurčeni na zásahy u dopravních nehod. K události vyjel také velitel čety ze stanice Kolín. Záchranná služba na místo povolala vrtulník pro letecký transport pacienta do nemocnice, uvedl k dopravní nehodě mluvčí hasičů Středočeského kraje Ladislav Holomčík.

 

Velitel zásahu po příjezdu sdělil, že jde o čelní střet dvou vozidel. Následkem nehody se obě auta převrátila přes střechu a skončila na kolech v poli. V každém voze zůstal zaklíněný řidič v bezvědomí. Oba zraněné hasiči zachránili pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Po provedení život zachraňujících úkonů posádkami záchranné služby hasiči pomohli s transportem pacientů do vrtulníku a sanitního vozu, popsal zásah hasičů mluvčí Holomčík.

 

Silnice byla na nezbytně nutnou dobu uzavřena, před polednem byl provoz částečně obnoven kyvadlově. Po vyšetření nehody Policií ČR hasiči uklidili uniklé provozní kapaliny a trosky obou vozidel. Poslední jednotka se na základnu vrátila před 14. hodinou.

 

 

zdroj: HZS SČK

foto: HZS SČK

autor: doč

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář