Jdi na obsah Jdi na menu
 


5. 1. 2020

Pražští kriminalisté prosí veřejnost o pomoc při pátrání po vykradači kanceláří

Praha - Kriminalisté prvního policejního obvodu pátrají po muži, který je podezřelý z celkem osmi krádeží notebooků se škodou převyšující sto tisíc korun. Scénář krádeží je vždy stejný, muž si vytipuje firmu, do které přijde a začne se pohybovat po chodbách a kancelářích. Tam se chová velmi suverénně až drze a když ho někdo vyruší, tak předstírá, že někoho hledá. Z prázdných kanceláří pak bere především zmiňované notebooky, ale nepohrdne ani peněženkami s platebními kartami.

 

 

Kriminalistům se podařilo podezřelého muže ustanovit a znají jeho totožnost. Nicméně dopadnout se ho nedaří, přestože je na něj již půl roku vydán příkaz k zatčení a souhlas se zadržením, jelikož není známo místo jeho pobytu.

 

 

Muž je podezřelý ze spáchání trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což v případě odsouzení hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

 

 

Jestliže někdo ví, kde by se mohl jednapadesátiletý muž nacházet, ať se ozve na linku 158. Kriminalisté zároveň varují, že by mohl být nebezpečný, jedná se o několikrát trestného recidivistu, proto ať se ho nikdo nesnaží zadržet.

 

 

zdroj: PČR KŘP hlavního města Prahy

foto: PČR KŘP hlavního města Prahy

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář