Jdi na obsah Jdi na menu
 


21. 4. 2020

Teprve šestnáctiletý darebák kradl a loupil

Kroměřížsko - V polovině října se výrostek společně se svým stejně starým kamarádem vloupal do jednoho z rodinných domů, ze kterého ukradl hodiny a obraz v hodnotě tři tisíce korun. Začátkem března se pak tato dvojice vloupala do provozovny s občerstvením. Odtud si odnesla peníze a cigarety v hodnotě za více jak pět tisíc korun. Dva dny poté obviněný okradl o rok mladšího známého. V parku do něj silně strčil, chytil ho pod krkem a poté ho svalil na zem. Z kapsy mu pak odcizil mobilní telefon.

 

Poslední skutek darebák spáchal opět se svým kamarádem v polovině března. Rozbil okno prodejny s občerstvením a zatím co jeho komplic hlídal venku, ukradl v obchodě peníze, cigarety a pivo. Škoda, kterou způsobil odcizením zboží a peněz, přesáhla částku devět tisíc korun. Poškozením okna způsobil škodu za více jak pět tisíc korun, uvedla k případu mluvčí policie zlínského kraje Simona Kyšnerová.

 

S ohledem na jeho nízký věk mu nyní hrozí poloviční sazba, tedy maximálně pětiletý trest odnětí svobody. Jeho stejně starého komplice řeší kolegové z Přerovska, doplnila policejní mluvčí. 

 

zdroj: PČR

foto: ilustrační