Jdi na obsah Jdi na menu
 


6. 5. 2020

Vynikající zákrok policistky, která při cestě do služby zadržela honimíra

Praha - Vše se odehrálo během čekání na autobus, kterým měla jet policistka do práce. Patnáct minut před šestou hodinou ranní stála sama na zastávce autobusu Sklářská v Praze 10, z ničeho nic kolem ní prošel neznámý muž a postavil se vedle zastávky a koukal na ni. Když se na něho podívala, zahlédla, že měl obnažené přirození, na které si sahal a přitom ji sledoval. Kolegyně na nic nečekala a zavolala na linku 158.

 

Následně přišla za mužem, prokázala se jako policistka a vyzvala ho, aby zanechal protiprávního jednání.  Na to podezřelý reagoval útěkem, ale hbitá policistka ho pár metrů doběhla a za pomocí donucovacích prostředků ho zadržela. V tu chvíli již na místo přijeli uniformovaní policisté, kteří si podezřelého převzali a převezli ho na policejní služebnu, uvedla k vynikajícímu zákroku policistky mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

 

Sedmapadesátiletý muž je v současné chvíli podezřelý ze spáchání trestného činu výtržnictví, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Celý případ je veden ve zkráceném přípravném řízení a muž je vyšetřovaný na svobodě, doplnila policejní mluvčí Siřišťová.

 

zdroj: KŘP hlavního města Prahy

foto: KŘP hlavního města Prahy

 

Náhledy fotografií ze složky Přistižený honimír