Jdi na obsah Jdi na menu
 


KULTURA

Příspěvky

11. 12. 2019

Petra Černocká s dcerou a vnučkou mají vánoční singl s názvem Čas Vánoc

/ Rubrika: KULTURA / Fotografie: Singl Petry Černocké Čas Vánoc / Komentářů: 0

Petra Černocká s dcerou Bárou Vaculíkovou, která vystupuje pod uměleckým jménem Diva Baara a vnučkou Olívií Coco, /na přání uvedena jako Coco Vie/, natočily nový vánoční singl Čas Vánoc. Ústřední fotografie k singlu vznikla ze série snímků, které spolu zástupkyně tří generací rodiny nafotily s Janem Tůmou v rámci jubilea Petry Černocké. Tento fotoobraz byl navíc na vernisáži a křtu životního fotostory v pražské Galerii 1 věnován zástupcům Fondu ohrožených dětí, který jej vydraží a výtěžek půjde na pomoc Klokonákům. Stejně jako první a všemi zúčastněnými osobnostmi podepsaný výtisk knihy ´Saxana 70´.

 
Celý příspěvek

22. 11. 2019

Šteindler, Bareš, Vydra, Langmajer, Sedláčková, Zawadská… - to je nový film Casting na lásku!

/ Rubrika: KULTURA / Fotografie: Fota z natáčení komedie Casting na lásku / Komentářů: 0

Jak se snaží neúspěšná herečka středního věku dosáhnout úspěchu a ještě poznat toho pravého? Co vše prožívá a kdo všechno ji přijde do cesty a jak každé její rande končí fiaskem? I o tom je nová česká komedie Casting na lásku režisérky Evy Toulové.

 
Celý příspěvek

26. 10. 2019

Seriál ČECHOVI aneb „český Dallas“ plný hereckých jmen je tady! Premiéra 28. října!

/ Rubrika: KULTURA / Fotografie: Seriál Čechovi / Komentářů: 0

Čechovi – aneb „český Dallas“ je tady! Televize Barrandov uvede od pondělí 28. října novou rodinnou, desetidílnou seriálovou ságu režiséra a producenta Tomáše Magnuska o trojgenerační podnikatelské rodině. Chybět nebude ani velmi zajímavé herecké obsazení a součástí bude v předvánočním čase i zcela unikátní kniha, která popisuje nejenom vznik „českého Dallasu“, ale i historky z Magnuskových natáčení a vzpomínky na herecké legendy, s nimiž pracoval, mezi kterými je řada dnes již nežijících.

 
Celý příspěvek

20. 10. 2019

Snímek Šarlatán s Ivanem Trojanem v hlavní roli získal podporu nadačního fondu Praha ve filmu, s ním i dalších šest projektů

/ Rubrika: KULTURA / Komentářů: 0

Nadační fond Praha ve filmu Prague Film Fond podpořil v letošní první výzvě sedm projektů, které se natáčely nebo budou natáčet v hlavním městě, rozdělil mezi ně nadační příspěvky v celkové výši 6,9 milionu korun. Praha ve filmech nebo seriálech musí představovat sebe samu, projekty musí mít zajištěnou zahraniční distribuci.

 
Celý příspěvek

19. 10. 2019

Netradiční Don Quijote ožije na brněnském Provázku

/ Rubrika: KULTURA / Komentářů: 0

V brněnském Divadle Husa na provázku ožije Don Quijote. A bude netradiční. Dlouho očekávaná premiéra inscenace na motivy Cervantesova románu Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha v režii jednoho z nejoceňovanějších českých divadelníků Jana Mikuláška proběhne už v pátek 25. října 2019. Tvůrci lákají nejen na současné a překvapivé uchopení světoznámého díla, ale také na humor jemu vlastní.

 
Celý příspěvek

2. 10. 2019

Režisér Zdeněk Troška natočil novou pohádku pod názvem Zakleté pírko která vstoupí do kin druhého ledna 2020

/ Rubrika: KULTURA / Komentářů: 0

Nová pohádka Zdeňka Trošky Zakleté pírko vstoupí do kin 2.ledna 2020, ale již v průběhu letošního prosince se uskuteční řada mimořádných předvánočních předpremiér.

 
Celý příspěvek

27. 9. 2019

Domov důchodců, brněnský Bronx nebo cirkus – i tam zavede Husa na provázku své diváky v nové sezoně

/ Rubrika: KULTURA / Komentářů: 0

Domov důchodců, brněnský Bronx nebo cirkus... I tam zavede Husa na provázku své diváky v nové divadelní sezoně s mahenovským podtitulem 10 000 donkichotů! Vůbec první sezona pod vedením nové umělecké šéfky Anny Davidové bude na Zelném trhu věnována lidem, které často odsouváme na periferii našeho zájmu, a překvapí nejen pěti inscenacemi režisérů zvučných jmen nebo posilami v hereckém souboru, ale od září také originálním vizuálem a novými internetovými stránkami.

 
Celý příspěvek

23. 9. 2019

Hana Gregorová je zpět a zase má kde hrát se svým divadlem!

/ Rubrika: KULTURA / Komentářů: 0

Hana Gregorová je zpět! Se svou novou divadelní společností Divadélko Radka Brzobohatého má zase kde hrát. Zakotvila ve Strašnickém divadle, kde už s herci předvedli velmi úspěšnou a skvělou komedii Boeing-Boeing, aneb Tři letušky v Paříži.

 
Celý příspěvek

6. 9. 2019

Jamie Cullum, britský zpěvák a klavírista přezdívaný “Sinatra v teniskách”, vystoupí v květnu 2020 poprvé v Praze

/ Rubrika: KULTURA

Jamie Cullum! Ten, kdo zažil jeho neuvěřitelné koncerty na Colours of Ostrava 2009 a 2013, na ně nezapomene - britský zpěvák a klavírista při nich předvedl show v tom nejlepším slova smyslu. Nejen s obrovskou lehkostí a virtuozitou přecházel od strhujícího jazzu k popu a zpět, ale bubnoval i na piano, beatboxoval, padal ze stoličky a v jednu chvíli na klavír vylezl s pivem v ruce a obřím skokem se snesl zpět na pódium. Nyní se tento výjimečný hudebník a showman představí poprvé naživo v Praze - 12. května 2020 v novém prostoru O2 universum. Přijede v rámci turné k nové desce nazvané Taller, která vyšla letos v červnu.

 
Celý příspěvek

21. 8. 2019

Malá Skála láká za tajemstvím Pantheonu

/ Rubrika: KULTURA / Komentářů: 0

Kdo plánuje ještě na konci srpna či v září dovolenou nebo výlet a chcete si je udělat zajímavějšími, může využít jedinečné atrakce na Malé Skále. A ještě u toho prověřit mozkové závity: v malebném letovisku si lze zahrát venkovní hru Kletba císařovy medaile. Představí život a dílo význačné osobnosti regionu, Františka Zachariáše Röhmische, zakladatele místního Pantheonu.

 
Celý příspěvek