Jdi na obsah Jdi na menu
 


KULTURA

Příspěvky

28. 5. 2020

Chystá se premiéra Cyrana:Frňák jako od narození a ručně šitá opona

/ Rubrika: KULTURA

Divadélko Radka Brzobohatého, které má stálou scénu ve Strašnickém Divadle Solidarita, se po koronavirové pauze probouzí opět k životu. A to doslova na plné pecky. Připravuje se tu jedinečné představení Cyrano s hvězdným obsazením, krásnými kostýmy a frňákem, který vypadá jako opravdový. Premiéra bude 16. září.

 
Celý příspěvek

22. 5. 2020

Na Colours of Ostrava 2021 vystoupí: Martin Garrix, Fatoumata Diawara, Wardruna i Dubioza Kolektiv

/ Rubrika: KULTURA

Mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava, jehož 19. ročník musel být z důvodu koronavirových opatření přesunut na 14. - 17. července 2021, oznamuje první jména z letošního programu potvrzená také na příští rok: holandský DJ a jedna z největších osobností současné taneční hudby Martin Garrix, norská kapela Wardruna čerpající ze severské mytologie, vlivná malijská zpěvačka a kytaristka s nominací na Grammy Fatoumata Diawara, australská zpěvačka Tones and I proslavená hitem Dance Monkey, divoká bosenská formace Dubioza Kolektiv, holandský DJ a producent Bakermat, řecká zpěvačka, herečka a tanečnice Marina Satti doprovázená polyfonní ženskou vokální skupinou Fonés a maďarští rockeři Ivan and The Parazol.

 
Celý příspěvek

5. 5. 2020

Železniční muzeum v Lužné u Rakovníka otevře svou expozici 11. května

/ Rubrika: KULTURA

Kouzelné železniční muzeum v bývalém depu v Lužné u Rakovníka obklopené romantickými křivoklátskými lesy otevře své brány 11. května. Muzeum s expozicemi především v otevřeném prostoru je ideálním místem pro návštěvu v současné době, kdy stále platí přísnější hygienická opatření. Na první muzejní víkendy jsou navíc připraveny živé ukázky z provozu parních lokomotiv. O víkendu 16. a 17. května bude zatopená lokomotiva 354.195 „Všudybylka“ a další víkend 23. a 24. května jedna z nejstarších provozních lokomotiv v Evropě 414.096 „Heligón“. Návštěvou železničního muzea podpoříte záchranu unikátních technických památek

 
Celý příspěvek

28. 3. 2020

O5 a Radeček připravují koncert a sbírku pro uzavžené oblasti na Litovelsku a Uničovsku

/ Rubrika: KULTURA

Kapela O5 a Radeček podpoří tuto neděli obyvatele v karanténě na Litovelsku a Uničovsku. Hudebníci ze Šumperka, kteří bydlí jen pár kilometrů od izolované zóny, odehrají ve svém studiu online koncert. Během něj mohou diváci posílat v přímém přenosu povzbudivé vzkazy lidem do uzavřené oblasti nebo prostřednictvím dárcovské platformy Donio.cz poukázat libovolnou finanční částku. Ta poputuje ve prospěch místních dobročinných organizací.

 
Celý příspěvek

18. 2. 2020

Sedmihorské léto uveřejnilo program svého 11. ročníku. Diváky čeká klasika, rock, pop i akce pro celou rodinu

/ Rubrika: KULTURA / Komentářů: 0

Sedmihorské léto již po jedenácté připravilo program pro diváky všech věkových skupin. Opět do Českého ráje přijedou velká jména, hvězdy hudebního i hereckého nebe. A mnoho z nich zcela poprvé. Mezi ty, kteří budou mít na oblíbeném celoletním festivalu premiéru, patří Dalibor Janda, Bratři Ebenové, Prague Cello Quartet nebo Eva Urbanová. Evu Urbanovou navíc budou moci diváci zažít ZCELA POPRVÉ na open-air koncertě!

 
Celý příspěvek

18. 2. 2020

V Rapotíně se uskuteční benefiční festival na podporu darování krevní plazmy nemocnici Šumperk a dětské onkologii FN Olomouc

/ Rubrika: KULTURA / Komentářů: 0

ROT KART Banda je skupina přátel, která poslouchá dobrou Českou i Slovenskou muziku. Funguje pár let a za tu poměrně krátkou dobu má skupina přes 800 členů. V dnešní době není skupině lhostejných hodně témat, a proto se snaží svou činností podpořit několik finančních sbírek

 
Celý příspěvek

24. 1. 2020

Co spolu mají slavný DJ BoBo a krásná Češka Kate Matl? Budete se divit…!

/ Rubrika: KULTURA / Komentářů: 0

Slavný švýcarský DJ, popový hudebník, zpěvák a tanečník DJ BoBo se dal dohromady s českou zpěvačkou a tanečnicí Kateřinou Mátlovou, která je známá taky jako Kate Matl,a které se občas přezdívá „česká Madonna“. Co spolu chystají a proč se ´tajně´ setkávají?

 
Celý příspěvek

7. 1. 2020

Dva nahatý chlapi Zounar s Krausem gratulovali kolegyním Randové a Šinkorové k narozeninám

/ Rubrika: KULTURA / Komentářů: 0

Asi nejúspěšnějším zájezdovým divadelním představením loňského roku a možná i posledního desetiletí je bezesporu komedie Dva nahatý chlapi francouzského autora Sébastiena Thiéryho, který dokonce sám, když před lety své dílo prezentoval na tiskovce v Paříži, přišel na ni zcela nahý. V Česku, kde už představení viděly desítky tisíc diváků a další desítky tisíc ještě uvidí, je to hlavně díky skvělému hereckému obsazení ve složení: Martin Zounar, Martina Randová, Martin Kraus a Daniela Šinkorová…

 
Celý příspěvek

11. 12. 2019

Petra Černocká s dcerou a vnučkou mají vánoční singl s názvem Čas Vánoc

/ Rubrika: KULTURA / Fotografie: Singl Petry Černocké Čas Vánoc / Komentářů: 0

Petra Černocká s dcerou Bárou Vaculíkovou, která vystupuje pod uměleckým jménem Diva Baara a vnučkou Olívií Coco, /na přání uvedena jako Coco Vie/, natočily nový vánoční singl Čas Vánoc. Ústřední fotografie k singlu vznikla ze série snímků, které spolu zástupkyně tří generací rodiny nafotily s Janem Tůmou v rámci jubilea Petry Černocké. Tento fotoobraz byl navíc na vernisáži a křtu životního fotostory v pražské Galerii 1 věnován zástupcům Fondu ohrožených dětí, který jej vydraží a výtěžek půjde na pomoc Klokonákům. Stejně jako první a všemi zúčastněnými osobnostmi podepsaný výtisk knihy ´Saxana 70´.

 
Celý příspěvek

22. 11. 2019

Šteindler, Bareš, Vydra, Langmajer, Sedláčková, Zawadská… - to je nový film Casting na lásku!

/ Rubrika: KULTURA / Fotografie: Fota z natáčení komedie Casting na lásku / Komentářů: 0

Jak se snaží neúspěšná herečka středního věku dosáhnout úspěchu a ještě poznat toho pravého? Co vše prožívá a kdo všechno ji přijde do cesty a jak každé její rande končí fiaskem? I o tom je nová česká komedie Casting na lásku režisérky Evy Toulové.

 
Celý příspěvek