Jdi na obsah Jdi na menu
 


NÁZORY A KOMENTÁŘE

Příspěvky

31. 3. 2020

Komentář předsedy sněmovního ústavně právního výboru Marka Bendy

 
Celý příspěvek

23. 12. 2019

Martin Kupka: Nový stavební zákon – místo urychlení jen ochromení

/ Rubrika: NÁZORY A KOMENTÁŘE / Komentářů: 0

Komentář místopředsedy ODS Martina Kupky ke končícímu připomínkovému řízení k rekodifikaci stavebního práva

 
Celý příspěvek

26. 11. 2019

Vladislav Vilímec ODS : Chceme rozumně snížit daňovou zátěž a zrušit nesmyslné zvýšení správních poplatků

/ Rubrika: NÁZORY A KOMENTÁŘE / Komentářů: 0

Zrušit solidární přirážku, snížit správní poplatky a mírně zvýšit výši základní slevy na daň z příjmů fyzických osob o 130 Kč měsíčně dnes na svém zasedání doporučil senátní Hospodářský výbor. S návrhy na korekci daňového balíčku schváleného vládní koalicí v Poslanecké sněmovně přišel předseda výboru a senátor za ODS Vladislav Vilímec. Podle něj jde o rozumné kroky, které napraví nekoncepčnost vládní verze daňových změn a v případě slevy na dani povedou ke snížení daňové zátěže nízkopříjmových osob.

 
Celý příspěvek

17. 10. 2019

Ministryně Schillerová je údajně napojena na moravskou Cosa Nostru, říká předseda ODS Petr Fiala

/ Rubrika: NÁZORY A KOMENTÁŘE / Komentářů: 0

Občanští demokraté na tiskové konferenci, která symbolicky proběhla u zadního vchodu Ministerstva financí, vyzvali šéfku resortu financí Alenu Schillerovou k rezignaci. Podle ODS je Schillerová zodpovědná za paralýzu celní správy, kterou měla na svědomí organizovaná skupina propojená s jejím zetěm Davidem Rusňákem. Pokud Schillerová neodstoupí, měl by ji podle ODS odvolat premiér Andrej Babiš.

 
Celý příspěvek

15. 10. 2019

Komentář poslankyně Pirátů Lenky Kozlové k dnešnímu rozhodnutí Ústavního soudu ve věci církevních restitucí

/ Rubrika: NÁZORY A KOMENTÁŘE / Komentářů: 0

Ústavní soud dnes rozhodl o neplatnosti zákona o církevních restitucích. S Piráty jsme byli již při projednávání ve Sněmovně proti návrhu na zdanění církevních restitucí, rozhodnutí soudu tak vítáme. Jedním z hlavních důvodů, proč jsme návrh nepodporovali, je fakt, že vláda nedoložila údajné předražení církevních restitucí v době, kdy byly přijímány. I proto jsme varovali před tím, že Ústavní soud návrh zruší. Navíc celá kauza okolo zdanění církevních restitucí byla od počátku ústupkem premiéra Andreje Babiše vůči KSČM. Případné zdanění by bylo porušením právní jistoty. Soukromá či právnická osoba má právo žít ve státě, kde je právo předvídatelné a nemění se zásadně pokaždé, když se střídá vláda. 

 
Celý příspěvek

2. 10. 2019

Komentář poslankyně za Pirátskou stranu Olgy Richterové k lidem žijícím na ubytovnách

/ Rubrika: NÁZORY A KOMENTÁŘE / Komentářů: 0

Problém dostupnosti bydlení se v ČR dle analýz týká více než 80 tisíc lidí, z toho 20 tisíc dětí, žijících dnes často na ubytovnách. „Potíže s bydlením, které se roky prohlubují, se samy nevyřeší. Stát by měl nastavit jasné podmínky, které umožní obcím, aby byly samy schopné svým občanům potřebnou podporu poskytnout. Z prezentací obcí na našem dnešním semináři vyplývá, že dobrou praxi už známe, jen chybí její stabilní financování,” uvedla jedna z organizátorek dnešního sněmovního semináře na téma sociální práce a obecního bydlení poslankyně Olga Richterová. Dosavadní zkušenosti obcí se sociální prací v rámci realizovaných projektů sociálního bydlení, příklady nových projektů, postoje ministerstev a zainteresovaných organizací byly hlavními tématy jednotlivých bloků dnešní akce.

 
Celý příspěvek

1. 10. 2019

Jan Skopeček: Vláda je rozpočtově neschopná, výsledky hospodaření to potvrzují

/ Rubrika: NÁZORY A KOMENTÁŘE / Komentářů: 0

Komentář místopředsedy poslaneckého klubu ODS Jana Skopečka k plnění státního rozpočtu.

 
Celý příspěvek

25. 9. 2019

Komentář místopředsedy ODS Martina Kupky k digitálním službám státu

/ Rubrika: NÁZORY A KOMENTÁŘE / Komentářů: 0

Poslanecká sněmovna dnes projedná tři důležité zákony spojené s digitalizací státu, na kterých se významně podílela ODS. Ve druhém čtení poslanci projednají zákon o právu občana na digitální službu, v prvním čtení se budou zabývat zákonem o digitální technické mapě a zákonem, který umožní přístup ke službám státu pomocí internetového bankovnictví.

 
Celý příspěvek

13. 9. 2019

Vít Rakušan: Rozhodnutí v kauze Čapí hnízdo respektujeme, ale pochybnosti u veřejnosti budou stále přetrvávat

/ Rubrika: NÁZORY A KOMENTÁŘE / Komentářů: 0

Dnes bylo zastaveno trestní stíhání vše osob v tzv. kauze Čapí hnízdo. Státní zástupce Martin Erazím se ztotožnil s právním názorem státního zástupce Jaroslava Šarocha a trestní stíhání zastavil.

 
Celý příspěvek

12. 9. 2019

Piráti chtějí posílit nezávislost státních zástupců již za dva týdny

/ Rubrika: NÁZORY A KOMENTÁŘE / Komentářů: 0

Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek včera večer v rámci novely zákona o státním zastupitelství, která řeší evropské žalobce, obratně načetl a do třetího čtení tak poslal společný návrh Pirátů, ODS a KDU-ČSL na posílení nezávislosti a současně ztížení odvolatelnosti státních zástupců. Materiál by se tak mohl finálně projednat již v rámci příštího zasedání Sněmovny za dva týdny, příští týden ho projedná Ústavně právní výbor Sněmovny. 

 
Celý příspěvek