Jdi na obsah Jdi na menu
 


NÁZORY A KOMENTÁŘE

Příspěvky

4. 6. 2020

Reakce předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové k zamítnutí zřízení vyšetřovací komise na nákup ochranných pomůcek

Poslanecká sněmovna dnes hlasy poslanců vládní koalice zamítla návrh ze strany poslanců za TOP09 na zřízení parlamentní vyšetřovací komise na nákup ochranných pomůcek během vyhlášeného nouzového stavu.

 
Celý příspěvek

28. 5. 2020

Komentář Jana Lipavského_Státní miliardová pomoc Smartwings je netransparentní. Míří peníze do daňového ráje?

 Požádal jsem vicepremiéra Karla Havlíčka o vysvětlení ke kauze státní záchrany soukromé aerolinky Smartwings. Havlíček totiž zahájil zcela netransparentní proces s 2,5 miliardami korun z kapes daňových poplatníků. Právě tolik by stála „záchrana“ soukromé aerolinky, kterou ovládá Jiří Šimáně, miliardář s blízkými vazbami na premiéra Andeje Babiše.

 
Celý příspěvek

27. 5. 2020

Nezávislost České televize je ohrožena. Musíme být ostražití víc než kdy jindy

Poslanci zvolili nové členy Rady České televize - Pavla Matochu, Hanu Lipovskou a Lubomíra Veselého. Podle poslance STAN Petra Gazdíka tímto došlo tak k popření předcházejících dohod mezi stranami a zpolitizování Rady ČT. 

 
Celý příspěvek

20. 5. 2020

Senátor Czernin: Nikým nevolený úředník Mynář si zprivatizoval ikonu české státnosti, Pražský hrad

Senátor a první místopředseda TOP 09 Tomáš Czernin se ostře ohradil proti propagačnímu videu Pražského hradu s názvem „Příběh jednoho listu papíru“. „Není možné, aby úředník relativizoval a kritizoval postoje demokraticky zvolených politiků a využíval k tomu oficiální komunikační kanál hlavy státu. Je to nestoudné a trapné,“ říká otevřeně.

 
Celý příspěvek

18. 5. 2020

Rakušan: Sněmovna by měla odvolat soudruha Filipa z vedení a distancovat se od jeho slov

Předseda hnutí STAN Vít Rakušan vyzývá předsedy všech parlamentních stran, včetně hnutí ANO, ČSSD a SPD, aby se připojili k návrhu odvolat předsedu KSČM Vojtěcha Filipa z funkce místopředsedy Poslanecké sněmovny. Zároveň STAN navrhuje usnesení, kterým by se Sněmovna distancovala od jeho výroků. Vojtěch Filip v rozhovoru pro ruský armádní web vychválil Ruskou federaci, mluvil o negativním vlivu Evropské unie a USA a některé pražské politiky označil za „fašizující“.

 
Celý příspěvek

16. 5. 2020

Jan Skopeček ODS : Vláda hnutí ANO je nebezpečná střední třídě, odmítáme nákup aerolinek i další zadlužování

 
Celý příspěvek

4. 5. 2020

Martin Kupka: Když už premiér musí kopírovat naše návrhy, měl by to dělat rychleji

Místopředseda ODS Martin Kupka kritizuje premiéra Babiše za to, že není schopen přijít s vlastním řešením dopadů koronavirové krize a návrhy ODS přebírá se zpožděním

 
Celý příspěvek

23. 4. 2020

Helena Langšádlová: Neomezujme pohyb v schengenu, využívejme „chytrá řešení“

Poslankyně TOP 09 Helena Langšádlová iniciovala usnesení Výboru pro evropské záležitosti , které vyzývá výbory z ostatních členských zemí EU, aby v případě další vlny nákazy nemoci COVID-19 postupovaly společně a co nejméně tak omezili pohyb v schengenském prostoru. VEZ rovněž iniciuje společný postup členských zemí EU v oblasti „chytrých řešení“ při eventuálních dalších vlnách pandemie.

 
Celý příspěvek

20. 4. 2020

Komentář místopředsedy poslaneckého klubu ODS Jana Skopečka

 
Celý příspěvek

14. 4. 2020

Komentář místopředsedy poslaneckého klubu ODS

Jan Skopeček: Vláda představila plán k vyhladovění podnikatelů, hrozí zhroucení celého sektoru OSVČ

 
Celý příspěvek