Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vladislav Vilímec ODS : Chceme rozumně snížit daňovou zátěž a zrušit nesmyslné zvýšení správních poplatků

Vladislav Vilímec ostře zkritizoval především vládní záměr zdvojnásobit poplatky na katastru nemovitostí. „Navrhujeme novelu zákona o správních poplatcích z daňového balíčku úplně vypustit. Za prvé s daněmi vůbec nesouvisí a za druhé není odůvodněný, protože celkový očekávaný výnos ve výši necelých 700 milionu korun je z rozpočtového hlediska zanedbatelný.“

 

 

U solidární přirážky Vilímec poukazuje především na její nekoncepčnost. „Solidární přirážka byla před několika lety zavedena dočasně v reakci na ekonomickou krizi. Jako účelově zavedená daň dnes postrádá smysl, komplikuje už tak složitý daňový systém a dopadá především na kategorii lépe placených a potřebných odborníků, včetně například lékařů,“ vysvětluje účel změny Vladislav Vilímec a poukazuje mimo jiné i na to, že tato daň nesmyslně nutí podávat daňové přiznání i poplatníky, kteří mají příjmy výhradně ze závislé činnosti.

 

 

Mírné zvýšení základní slevy na daň z příjmů fyzických osob o 130 Kč měsíčně, ročně tedy o 1560 Kč, uleví i nízkopříjmovým skupinám. „Tato změna může pomoci mnoha lidem, její dopady na inkaso daně přitom nebudou nikterak dramatické, protože výpadek příjmů bude kompenzován zvýšením disponibilních příjmů a tedy i vyšším výnosem DPH,“ dodal Vilímec.

 

 

Daňovým balíčkem se bude ve středu zabývat také senátní Výbor pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí, na plénum Senátu se dostane příští týden.

 

zdroj: ODS

foto: Redakce

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář