Jdi na obsah Jdi na menu
 


REGIONY

Příspěvky

10. 6. 2020

Světový den dárců krve ve Fakultní nemocnice u sv. Anny podpoří kampaň dobrovolníků i hokejový fanklub

/ Rubrika: REGIONY

Světový den dárců krve, který připadá na 14. červen, letos proběhne pod heslem Každý dárce je hrdina. Motto Českého červeného kříže, oslavující všechny bezplatné dárce krve, vzali za své i dobrovolníci z DobroCentra u sv. Anny, kteří se rozhodli zorganizovat vlastní kampaň na podporu dárcovství. První odběry projektu Staň se dárcem! Staň se hrdinou! se uskuteční v Odběrovém centru Krevní banky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně již 11. června

 
Celý příspěvek

9. 6. 2020

Nevidomý chlapec zvládá diabetes díky mobilní technice

/ Rubrika: REGIONY

Šestnáctiletý pacient Benjamin z Fakultní nemocnice Brno, konkrétně z Pediatrické kliniky v Dětské nemocnici, je první v České republice, který jako nevidomý s diabetem používá mobilní inzulínovou pumpu pro kontinuální dávkování inzulinu s okamžitou možností zvýšení nebo snížení podávané dávky. Pro nevidomého chlapce se jedná o velkou pomoc díky mobilní technice. Takto může mnohem lépe fungovat ve svém každodenním životě.

 
Celý příspěvek

9. 6. 2020

Jihomoravská policie nabízí novým policistům a policistkám náborový příspěvek 75 000 korun

/ Rubrika: REGIONY

V současné době pracuje u jihomoravské policie téměř tři a půl tisíce příslušníků, a do konce roku by jihomoravská policie své řady ráda rozšířila o desítky dalších nových policistek a policistů, kteří mají zájem o tuto zodpovědnou a smysluplnou práci.

 
Celý příspěvek

5. 6. 2020

Zahrady brněnských vil Tugendhat a Löw-Beer jsou konečně propojené

/ Rubrika: REGIONY

Novým turniketem poprvé projdou návštěvníci mezi zahradami vily Tugendhat a vily Löw-Beer. Přestože obě zahrady vil významných brněnských židovských rodin tvořily původně jeden celek, byly donedávna rozděleny plotem. Lidé si tak konečně mohou pohodlně prohlédnout obě zahrady. Práce na jejich propojení zpomalil archeologický nález dlážděné cesty z 19. století. Turniket spojující zahrady dvou slavných vil otevřel v pátek 5. června 2020 radní Jihomoravského kraje Tomáš Soukal a náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.

 
Celý příspěvek

4. 6. 2020

V sobotu 6. června v 9:00 bude slavnostně otevřen Sportovní park na brněnském výstavišti

/ Rubrika: REGIONY

Deset stolů na ping-pong, tři basketbalová hřiště a šest teqballových stolů, na nichž si lidé vyzkouší kombinaci fotbalu a stolního tenisu, či dvě streetballová hřiště. Na to všechno se mohou sportovní nadšenci těšit od zítřka na brněnském výstavišti. Sportoviště budou moci využívat zdarma, a to až do 30. srpna.

 
Celý příspěvek

3. 6. 2020

Vyjádření primátorky města Brna Markéty Vaňkové k situaci kolem pořádání GRAND PRIX ČESKÉ REPUBLIKY

/ Rubrika: REGIONY

Považuji za nezbytné konstatovat, že Velká cena silničních motocyklů v Brně je pro mě symbolem města a ráda bych, aby byla zachována i v následujících letech. Letošní ročník měl být posledním, který je sjednán v aktuální smlouvě s pořadatelskou společností Dorna. O další pětileté smlouvě mělo být jednáno na jaře tohoto roku. Pandemie koronaviru však vyvolala nutnost jednání o jiných podmínkách.

 
Celý příspěvek

27. 5. 2020

Brněnskou přehradu budou opět od soboty brázdit lodě Dopravního podniku města Brna

/ Rubrika: REGIONY

V sobotu 30. května na Brněnské přehradě začne 74. plavební sezóna. Lodě vyplují dle jízdního řádu, bez slavnostního ceremoniálu. Novinkou letošní sezóny je bezbariérová zastávka Sokolské koupaliště, která nahradí původní zastávky Osada a Sokolské koupaliště a také možnost platby za jízdné na lodi kartou. V průběhu sezóny podnik představí opravenou loď Dallas z roku 1955, o jejímž novém názvu může veřejnost stále hlasovat.

 
Celý příspěvek

27. 5. 2020

Fakultní nemocnice u sv. Anny ruší od 31.května zákaz návštěv

/ Rubrika: REGIONY

Vedení Fakultní nemocnice u sv. Anny se rozhodlo po týdnu příprav povolit návštěvy pacientů, a to od neděle 31. května (včetně). Návštěvníci však musí striktně dodržet veškerá nařízení a opatření – chrání tím sebe a především své blízké, kteří jsou hospitalizováni. Návštěvy budou povoleny vždy ve středu a v neděli v čase 15 – 17 hodin.

 
Celý příspěvek

27. 5. 2020

Fakultní nemocnice Brno umožní návštěvy také v areálu Bohunice a Porodnice

/ Rubrika: REGIONY

Fakultní nemocnice Brno umožní od středy 27. 5. 2020 návštěvy hospitalizovaných pacientů v areálu Bohunice a Porodnice na Obilním trhu.

 
Celý příspěvek

21. 5. 2020

Spánkové centrum FNUSA-ICRC pořádá již osmý Kurz spánkových techniků

/ Rubrika: REGIONY

Kardiovaskulární výzkumné spánkové centrum v tomto týdnu školí již po osmé spánkové techniky, jejichž přítomnost je podmínkou pro akreditaci pracoviště zajišťujícího diagnostiku a léčbu poruch spánku. Mezinárodní centrum klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně kurzy pořádá od roku 2016 jako jediná instituce v České republice.

 
Celý příspěvek