Jdi na obsah Jdi na menu
 


REGIONY

Příspěvky

15. 5. 2020

Ortopedie ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně již naplno operuje

/ Rubrika: REGIONY

Všechny kliniky a oddělení ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně se postupně vracejí k běžnému provozu, a to v rámci operativy i ambulancí. Odložení plánovaných operací během pandemie nejvíc „postihlo“ I. ortopedickou kliniku FNUSA a LF MU. Nyní již lékaři vykonávají denně standardní počet operací.

 
Celý příspěvek

15. 5. 2020

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně od pondělí 18. května po dvou měsících znovu otvírá všechny vchody

/ Rubrika: REGIONY

 Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně od pondělí 18. května po dvou měsících znovu otvírá všechny vchody do nemocnice. U dvou z nich zachová do konce měsíce také měření teploty termokamerou

 
Celý příspěvek

6. 5. 2020

Fakultní nemocnice Brno testuje na koronavirus také samoplátce. Ti mohou přijet autem nebo přijít pěšky

/ Rubrika: REGIONY

Fakultní nemocnice Brno testuje na COVID -19 včetně Rapid testů pro samoplátce - řidiče, pěší a děti

 
Celý příspěvek

4. 5. 2020

Biologové z Masarykovy univerzity objevili další slabé místo nádorových buněk

/ Rubrika: REGIONY

Novou možnost, kam se zaměřit při hledání léků bránících nádorovému bujení, objevila výzkumná skupina pod vedením Dalibora Blažka z institutu CEITEC Masarykovy univerzity. Jako první na světě dokázali popsat význam bílkoviny nazývané cyklin-dependentní kináza 11 (CDK11), která hraje důležitou roli v přepisu genetické informace. Právě tato její funkce by mohla pomoci v zabránění růstu nádorovým buňkám. Publikaci popisující zásadní funkci CDK11 nyní vydal prestižní časopis Nature Structural & Molecular Biology.  

 
Celý příspěvek

4. 5. 2020

Brno se chystá na otevírání mateřských škol. Lidovci požadují otevírání až po skončení nouzového stavu

/ Rubrika: REGIONY

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vydalo 2. května soubor hygienických podmínek, které musí mateřské i základní školy a jejich zřizovatelé splňovat při otevření jejich zařízení. Mateřské školy v Brně byly uzavřeny rozhodnutím Rady města Brna 17. března. Město nyní společně s městskými částmi a řediteli škol řeší dodržení všech vymezených hygienických podmínek, lidovci požadují otevření škol až po skončení nouzového stavu, což bude nejdříve 17. května. O konkrétním termínu bude na svém zasedání rozhodovat Rada města Brna. Základní školy budou otevírány z rozhodnutí vlády 25. května

 
Celý příspěvek

30. 4. 2020

Open House v Brně dokázal porazit karanténu

/ Rubrika: REGIONY

Celosvětový projekt Open House narazil na koronavirovou krizi, a tak v zapojených městech termíny jeho konání ruší nebo posouvají. I v Brně se můžete na podzim těšit na svou příležitost prožít město jinak a navštívit osobně zajímavá běžně nepřístupná místa. V původním víkendovém termínu 25. –26. dubna však zájemci nemuseli smutnit, díky profesionalitě organizátorů a nasazení dobrovolníků mohli být svědky nebývalé multimediální události, která nemá v rámci sítě Open House Worldwide obdoby.

 
Celý příspěvek

28. 4. 2020

Nemocnice Znojmo spouští testování pro samoplátce metodou PCR

/ Rubrika: REGIONY

Od 28. dubna spouští Nemocnice Znojmo testování pro samoplátce na COVID-19 metodou PCR. Toto vyšetření je vyžadována např. u pendlerů. Současně se mění provoz odběrového místa, a to pouze na pracovní dny. V Jihomoravském kraji toto vyšetření pro samoplátce jiné zařízení neprovádí.

 
Celý příspěvek

28. 4. 2020

Termín, do kdy mohou lidé hlasovat o pojmenování lodi, se posunul na konec května

/ Rubrika: REGIONY

Od začátku března mohou Brňané rozhodovat o novém pojmenování lodi postavené v letech 1954 až 1955 zaměstnanci dopravního podniku. Původní termín ukončení hlasování byl stanoven na 31. března, vzhledem k aktuální situaci se ale znovu posouvá na 31. května.

 
Celý příspěvek

24. 4. 2020

Sbírka na podporu akce „MUNI pomáhá“ přispěje i na testování v sociálních službách

/ Rubrika: REGIONY

Finanční sbírka Masarykovy univerzity na materiální podporu dobrovolníků, kteří se v rámci akce „MUNI pomáhá“ zapojili do zvládání krizové situace způsobené šířením koronaviru, umožní i testování zaměstnanců domovů pro seniory, pracovníků v sociálních službách a dalších ohrožených skupin. Na spolupráci při analýze vzorků odebraných těmto lidem se v minulém týdnu dohodlo město Brno se společností Podané ruce a univerzitou. Na úhradu části nákladů spojených s testováním budou využity peníze ze sbírky, kam za jeden měsíc přispělo přes třináct set dárců více než dvěma miliony korun.

 
Celý příspěvek

23. 4. 2020

Open House Brno o víkendu bude! Online

/ Rubrika: REGIONY
 
Celý příspěvek