Jdi na obsah Jdi na menu
 


REGIONY

Příspěvky

28. 4. 2020

Nemocnice Znojmo spouští testování pro samoplátce metodou PCR

/ Rubrika: REGIONY

Od 28. dubna spouští Nemocnice Znojmo testování pro samoplátce na COVID-19 metodou PCR. Toto vyšetření je vyžadována např. u pendlerů. Současně se mění provoz odběrového místa, a to pouze na pracovní dny. V Jihomoravském kraji toto vyšetření pro samoplátce jiné zařízení neprovádí.

 
Celý příspěvek

28. 4. 2020

Termín, do kdy mohou lidé hlasovat o pojmenování lodi, se posunul na konec května

/ Rubrika: REGIONY

Od začátku března mohou Brňané rozhodovat o novém pojmenování lodi postavené v letech 1954 až 1955 zaměstnanci dopravního podniku. Původní termín ukončení hlasování byl stanoven na 31. března, vzhledem k aktuální situaci se ale znovu posouvá na 31. května.

 
Celý příspěvek

24. 4. 2020

Sbírka na podporu akce „MUNI pomáhá“ přispěje i na testování v sociálních službách

/ Rubrika: REGIONY

Finanční sbírka Masarykovy univerzity na materiální podporu dobrovolníků, kteří se v rámci akce „MUNI pomáhá“ zapojili do zvládání krizové situace způsobené šířením koronaviru, umožní i testování zaměstnanců domovů pro seniory, pracovníků v sociálních službách a dalších ohrožených skupin. Na spolupráci při analýze vzorků odebraných těmto lidem se v minulém týdnu dohodlo město Brno se společností Podané ruce a univerzitou. Na úhradu části nákladů spojených s testováním budou využity peníze ze sbírky, kam za jeden měsíc přispělo přes třináct set dárců více než dvěma miliony korun.

 
Celý příspěvek

23. 4. 2020

Open House Brno o víkendu bude! Online

/ Rubrika: REGIONY
 
Celý příspěvek

23. 4. 2020

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně začíná obnovovat plánované operace

/ Rubrika: REGIONY

Operační provoz ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně se začíná postupně vracet do běžných kolejí. Nemocnice před několika týdny přijala řadu bezpečnostních a hygienických opatření, která se ukázala být velmi efektivní. Je jednou z mála v ČR, kde nedošlo k plošné nákaze personálu. Počet pacientů s onemocněním COVID-19 ve vážném stavu se snižuje, a tak může FNUSA začít od 27. dubna postupně obnovovat plánovanou operativu

 
Celý příspěvek

21. 4. 2020

Zastupitelé Brna konečně vyřešili situaci kolem Jaselských kasáren

/ Rubrika: REGIONY

Brněnským zastupitelům se dnes podařilo vyřešit spory ohledně areálu Jaselských kasáren. Město Brno uzavře se společností KLIMINVEST CZ, a. s., dohodu o narovnání a následném prodeji dotčených pozemků. Tím se odblokuje možná výstavba v dané lokalitě, ve které si ale město smluvně stanovilo podmínky.

 
Celý příspěvek

20. 4. 2020

Smíšená hlídka policistů a vojáků zachránila život starší ženě

/ Rubrika: REGIONY

Dobrých zpráv není nikdy dost. A právě další z řady záslužných činů má tentokrát na svědomí smíšená hlídka policistů a vojáků určená k ochraně zelené hranice.

 
Celý příspěvek

20. 4. 2020

Transfuzní a tkáňové oddělení Fakultní nemocnice Brno navyšuje počty odběrů krve

/ Rubrika: REGIONY

Fakultní nemocnice Brno v následujících týdnech začne postupně obnovovat operativu, která byla v souvislosti s opatřeními proti epidemii koronaviru omezena jen na akutní a neodkladné výkony. Očekávaný nárůst operací je spojen také s rostoucí potřebou transfuzních přípravků.

 
Celý příspěvek

16. 4. 2020

Za dobu nouzového stavu přijali policisté Olomouckého kraje téměř šest tisíc oznámení

/ Rubrika: REGIONY

Za rok přijmou zhruba 70 000 telefonních hovorů na lince 158 v Olomouckém kraji. Řeč je o policistech z Integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje. Po dobu nouzového stavu vyhlášeného Vládou České republiky 12. března přijali přes 6 000 oznámení

 
Celý příspěvek

3. 4. 2020

Pacienti Oddělení dlouhodobě nemocných ve znojemské nemocnici jsou ve spojení s rodinou přes videohovor

/ Rubrika: REGIONY

Nemocnice Znojmo umožňuje pacientům Oddělení dlouhodobě nemocných kontakt prostřednictvím videohovorů. V tuto chvíli je to jediný kontakt, který pacienti s svými blízkými mají. V současné pandemii patří k nejohroženější části populace, navíc těsně před jejím začátkem, mělo oddělení zákaz návštěv s ohledem na chřipku.

 
Celý příspěvek