Jdi na obsah Jdi na menu

REGIONY

Příspěvky

Cyklisté se mohou těšit na nové stezky v Brně a okolí

10. 3. 2020

Cyklisté budou moci bezpečně vyjet na kole z centra města až do obcí na Šlapanicku a Pozořicku. Výstavba sítě cyklostezek na Šlapanicku se blíží do finále. A nové stezky se také už projektují na Pozořicku. Vedení města Brna také schválilo investiční záměr výstavby dalších etap cyklostezky v Líšni a Židenicích. Nová cyklistická infrastruktura vyjde na více než 100 milionů korun. Hlavním cílem je vybudovat integrovaný systém cyklostezek propojující centrum města Brna s obcemi na východ a jihovýchod od Brna.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: REGIONY

Nejdelší lipová alej v Brně je zachráněna

5. 3. 2020

Ulici Vodova čeká rozsáhlá rekonstrukce kanalizace a vodovodu. Rada města Brna odmítla spekulace o možném kácení zdejší lipové aleje, která je nejdelší svého druhu v Brně. Projektant bude muset vybrat takové řešení rekonstrukce, které bude respektovat zachování stromů. Vodovodní i kanalizační řád je zde od 20. letech minulého století a jeho stav začíná být postupně nevyhovující. Součástí rekonstrukce je i oprava chodníků a silnice. Celkově by práce v ulici Vodova měly vyjít na zhruba 80 milionů korun.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: REGIONY

Hygienická stanice hl. m. Prahy zřídila pro Pražany speciální linku ke koronaviru

28. 2. 2020

Od soboty 29. února 2020 zřizuje Hygienická stanice hl. m. Prahy speciální telefonickou linku 773 782 856 ke koronaviru pro Pražany. Je určena především pro občany hlavního města, kteří se vracejí ze zimních prázdninových pobytů v rizikových lokalitách Itálie

 
Celý příspěvek
| Rubrika: REGIONY | Komentářů: 0

Perinatologické centrum intenzivní péče Brno drží nejvyšší počty narozených v České republice

25. 2. 2020

V porodnicích Fakultní nemocnice Brno opět přišlo na svět nejvíce dětí ze všech perinatologických center České republiky. Řadu let celkový počet narozených kolísá mezi 6 000 – 6 500.  V roce 2019 se narodilo 6 372 dětí, počet porodů byl 6 249, což je rekordní číslo, protože už v r. 2018 bylo 6 246 porodů (6 394 dětí) a i tehdy to byl rekordní počet.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: REGIONY | Komentářů: 0

Den vzácných onemocnění 2020

18. 2. 2020

Den vzácných onemocnění celosvětově připadá na 29. únor a klade si za cíl upozornit na toto téma laickou i odbornou veřejnost. Při této příležitosti se 26. února 2020 od 16 hod. uskuteční diskusní odpoledne Spolu NADOTEK v Mendelově muzeu v Brně. Program připravila DEBRA ČR, pacientská organizace pomáhající lidem s nemocí motýlích křídel, spolu s primářkou MUDr. Renatou Gaillyovou, Ph.D., z Oddělení lékařské genetiky Fakultní nemocnice Brno, Centrem provázení, Českou asociací pro vzácná onemocnění a za podpory Mendelova muzea. Tématem letošního ročníku bude postavení neziskových organizací, které se soustředí na pomoc lidem se vzácnými onemocněními.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: REGIONY | Komentářů: 0

Policisté podpořili zlínská miminka do dlaně

14. 2. 2020

Policisté a občanští zaměstnanci z Krajského ředitelství policie Zlínského kraje podpořili dobrou věc, když přispěli na nákup speciálních přehozů přes inkubátory pro předčasně narozené děti na neonatologickém oddělení při Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: REGIONY | Komentářů: 0

Právnická fakulta Masarykovy univerzity začala s rekonstrukcí čtyř poslucháren

23. 1. 2020

Opravy a modernizace se dočkají čtyři posluchárny Právnické fakulty Masarykovy univerzity, které jsou už rok a půl z bezpečnostních důvodů uzavřené. Použití takzvaných hlinitanových cementů při stavbě této části budovy ve 30. letech 20. století totiž ohrozilo její statiku, a stavební práce tak budou rozsáhlejší, než se původně plánovalo. Rekonstrukce zadního traktu budovy, jejíž stavební část bude stát 42 milionů korun bez DPH, začala v těchto dnech a potrvá jeden rok. Opravené posluchárny se dočkají i nového nábytku či audiovizuální techniky

 
Celý příspěvek
| Rubrika: REGIONY | Komentářů: 0

Malá Mariana je první miminko Brna v roce 2020

4. 1. 2020

Ve Fakultní nemocnici Brno se jako první miminko v roce 2020 narodila malá holčička Mariana, která přišla na svět 1. ledna 2020 v 0:14 hodin v porodnici v Bohunicích. Zároveň se jedná o první děťátko v Brně. Vážila 3210 g a měřila 49 cm. Rodiče prvního miminka pocházejí z brněnské městské části Chrlice.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: REGIONY | Komentářů: 0

Silvestrovské oslavy pohledem brněnských strážníků

1. 1. 2020

Letošní novoroční oslavy byly pro brněnské strážníky pracovně velmi náročné. Nejméně posledních pět let nepřinesl přelom roku tolik potíží v ulicích jako letos.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: REGIONY | Komentářů: 0

První postgraduální simulační workshop v Kardiovaskulárním simulačním centru

11. 12. 2019

Dne 3. prosince 2019 proběhl v Kardiovaskulárním simulačním centru Interní kardiologické kliniky (IKK) Fakultní nemocnice BrnoLékařské fakulty Masarykovy univerzity první postgraduální simulační workshop cílený na modul Coronary.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: REGIONY | Fotografie: První postgraduální simulační workshop | Komentářů: 0