Jdi na obsah Jdi na menu
 


REGIONY

Příspěvky

3. 4. 2020

Agendu řidičáků a registru vozidel si Brňané nově vyřídí jen po předchozím elektronickém objednání

/ Rubrika: REGIONY

Pouze ty klienty, kteří budou předem elektronicky objednaní, obslouží od středy 8. 4. úředníci na Odboru dopravněsprávních činností Magistrátu města Brna. Úřad se tak snaží omezit shlukování lidí před budovou Kounicova 67 na nezbytnou míru. Lidé chystající se řešit něco s řidičským průkazem nebo registrem vozidel si tedy musejí rezervovat svůj čas u přepážky zde. Stále však platí, že by se lidé návštěvě úřadu měli vyhnout úplně a věci odložit na později.

 
Celý příspěvek

31. 3. 2020

Brněnská Dětská nemocnice umožňuje návštěvy malých pacientů

/ Rubrika: REGIONY

V celé Fakultní nemocnici platí plošný zákaz návštěv. Pouze v Dětské nemocnici lze malého pacienta za splnění níže stanovených podmínek navštívit

 
Celý příspěvek

28. 3. 2020

Antropologové z Masarykovy univerzity pomůžou ČVUT s vývojem respirátorů pro děti

/ Rubrika: REGIONY

Antropologové z Masarykovy univerzity nabídli svou pomoc odborníkům z Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky Českého vysokého učení technického (CIIRC ČVUT), kteří v reakci na vývoj koronavirové pandemie během jednoho týdne vytvořili a certifikovali prototyp nové ochranné polomasky „CIIRC RP95-3D“ s nejvyšším stupněm bezpečnosti FFP3

 
Celý příspěvek

24. 3. 2020

Prvních padesát zásilek s potravinami a léky rozvezla opuštěným seniorům zapůjčená auta a Seniorbusy

/ Rubrika: REGIONY

Senioři v Brně dostali poprvé pomoc díky vozidlům, která městu zapůjčil ŠKODA AUTO DigiLab a řidičům Dopravního podniku města Brna. Ten navíc zapojil čtyři Seniorbusy. Opuštěným seniorům či osobám s handicapem zajišťuje Odbor sociální péče Magistrátu města Brna jejich prostřednictvím pomoc s nákupem základních potravin, hygienických potřeb a dalších věcí.

 
Celý příspěvek

24. 3. 2020

Policie České republiky dnes předala 500 respirátorů FFP3 libereckým záchranářům

/ Rubrika: REGIONY

Důkladná ochrana zdravotnického personálu je nejdůležitějším úkolem v současné koronavirové pandemii. Nejvhodnější k tomuto účelu jsou respirátory nejvyšší kategorie FFP3. Pět set těchto ochraných pomůcek předala Policie České republiky pracovníkům Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje.

 
Celý příspěvek

12. 3. 2020

Přepážky pro vyřízení přestupků se uzavřou,brněnští strážníci chtějí chránit veřejnost

/ Rubrika: REGIONY

Městská policie Brno uzavře od pondělí 16. března až do ukončení mimořádných opatření spojených s pandemií koronaviru svoji jednotku projednávání přestupků. Organizace se tak rozhodla přispět k utlumení přesunů lidí, které mohou výrazně dopomáhat šíření nákazy.

 
Celý příspěvek

11. 3. 2020

Senior akademie v tomto akademickém roce končí kvůli koronaviru

/ Rubrika: REGIONY

Městská policie Brno ruší kvůli hrozbě koronavirové nákazy všechny zbývající plánované aktivity vzdělávacího programu Senior akademie. Posluchači obou ročníků přijdou o poslední dva přednáškové bloky z celkových pětadvaceti. Zrušené jsou i pohybové lekce a zamýšlená exkurze na dispečink Dopravního podniku města Brna v Novobranské ulici.

 
Celý příspěvek

11. 3. 2020

Masarykova univerzita prodlužuje opatření ohledně koronaviru

/ Rubrika: REGIONY

Rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš dnes prodlužil a doplnil opatření přijatá v návaznosti na aktuální vývoj situace ohledně šíření nákazy koronaviru. Mimořádné opatření rektora, kterým se ruší veškerá kontaktní výuka, rektor prodloužil až do 13. dubna.

 
Celý příspěvek

11. 3. 2020

Fakultní nemocnice prosí občany, aby pokud nemusí, nechodily do nemocnice

/ Rubrika: REGIONY

Fakultní nemocnice Brno prosí občany, aby, pokud nemusí, nechodili do nemocnice. Tímto krokem se vedení Fakultní nemocnice snaží  ochránit pacienty nemocnice a všechny medicínské provozy od možné nákazy koronavirem.

 
Celý příspěvek

10. 3. 2020

Cyklisté se mohou těšit na nové stezky v Brně a okolí

/ Rubrika: REGIONY

Cyklisté budou moci bezpečně vyjet na kole z centra města až do obcí na Šlapanicku a Pozořicku. Výstavba sítě cyklostezek na Šlapanicku se blíží do finále. A nové stezky se také už projektují na Pozořicku. Vedení města Brna také schválilo investiční záměr výstavby dalších etap cyklostezky v Líšni a Židenicích. Nová cyklistická infrastruktura vyjde na více než 100 milionů korun. Hlavním cílem je vybudovat integrovaný systém cyklostezek propojující centrum města Brna s obcemi na východ a jihovýchod od Brna.

 
Celý příspěvek