Jdi na obsah Jdi na menu
 


REGIONY

Příspěvky

5. 3. 2020

Nejdelší lipová alej v Brně je zachráněna

/ Rubrika: REGIONY

Ulici Vodova čeká rozsáhlá rekonstrukce kanalizace a vodovodu. Rada města Brna odmítla spekulace o možném kácení zdejší lipové aleje, která je nejdelší svého druhu v Brně. Projektant bude muset vybrat takové řešení rekonstrukce, které bude respektovat zachování stromů. Vodovodní i kanalizační řád je zde od 20. letech minulého století a jeho stav začíná být postupně nevyhovující. Součástí rekonstrukce je i oprava chodníků a silnice. Celkově by práce v ulici Vodova měly vyjít na zhruba 80 milionů korun.

 
Celý příspěvek

28. 2. 2020

Hygienická stanice hl. m. Prahy zřídila pro Pražany speciální linku ke koronaviru

/ Rubrika: REGIONY / Komentářů: 0

Od soboty 29. února 2020 zřizuje Hygienická stanice hl. m. Prahy speciální telefonickou linku 773 782 856 ke koronaviru pro Pražany. Je určena především pro občany hlavního města, kteří se vracejí ze zimních prázdninových pobytů v rizikových lokalitách Itálie

 
Celý příspěvek

25. 2. 2020

Perinatologické centrum intenzivní péče Brno drží nejvyšší počty narozených v České republice

/ Rubrika: REGIONY / Komentářů: 0

V porodnicích Fakultní nemocnice Brno opět přišlo na svět nejvíce dětí ze všech perinatologických center České republiky. Řadu let celkový počet narozených kolísá mezi 6 000 – 6 500.  V roce 2019 se narodilo 6 372 dětí, počet porodů byl 6 249, což je rekordní číslo, protože už v r. 2018 bylo 6 246 porodů (6 394 dětí) a i tehdy to byl rekordní počet.

 
Celý příspěvek

18. 2. 2020

Den vzácných onemocnění 2020

/ Rubrika: REGIONY / Komentářů: 0

Den vzácných onemocnění celosvětově připadá na 29. únor a klade si za cíl upozornit na toto téma laickou i odbornou veřejnost. Při této příležitosti se 26. února 2020 od 16 hod. uskuteční diskusní odpoledne Spolu NADOTEK v Mendelově muzeu v Brně. Program připravila DEBRA ČR, pacientská organizace pomáhající lidem s nemocí motýlích křídel, spolu s primářkou MUDr. Renatou Gaillyovou, Ph.D., z Oddělení lékařské genetiky Fakultní nemocnice Brno, Centrem provázení, Českou asociací pro vzácná onemocnění a za podpory Mendelova muzea. Tématem letošního ročníku bude postavení neziskových organizací, které se soustředí na pomoc lidem se vzácnými onemocněními.

 
Celý příspěvek

14. 2. 2020

Policisté podpořili zlínská miminka do dlaně

/ Rubrika: REGIONY / Komentářů: 0

Policisté a občanští zaměstnanci z Krajského ředitelství policie Zlínského kraje podpořili dobrou věc, když přispěli na nákup speciálních přehozů přes inkubátory pro předčasně narozené děti na neonatologickém oddělení při Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně.

 
Celý příspěvek

23. 1. 2020

Právnická fakulta Masarykovy univerzity začala s rekonstrukcí čtyř poslucháren

/ Rubrika: REGIONY / Komentářů: 0

Opravy a modernizace se dočkají čtyři posluchárny Právnické fakulty Masarykovy univerzity, které jsou už rok a půl z bezpečnostních důvodů uzavřené. Použití takzvaných hlinitanových cementů při stavbě této části budovy ve 30. letech 20. století totiž ohrozilo její statiku, a stavební práce tak budou rozsáhlejší, než se původně plánovalo. Rekonstrukce zadního traktu budovy, jejíž stavební část bude stát 42 milionů korun bez DPH, začala v těchto dnech a potrvá jeden rok. Opravené posluchárny se dočkají i nového nábytku či audiovizuální techniky

 
Celý příspěvek

4. 1. 2020

Malá Mariana je první miminko Brna v roce 2020

/ Rubrika: REGIONY / Komentářů: 0

Ve Fakultní nemocnici Brno se jako první miminko v roce 2020 narodila malá holčička Mariana, která přišla na svět 1. ledna 2020 v 0:14 hodin v porodnici v Bohunicích. Zároveň se jedná o první děťátko v Brně. Vážila 3210 g a měřila 49 cm. Rodiče prvního miminka pocházejí z brněnské městské části Chrlice.

 
Celý příspěvek

1. 1. 2020

Silvestrovské oslavy pohledem brněnských strážníků

/ Rubrika: REGIONY / Komentářů: 0

Letošní novoroční oslavy byly pro brněnské strážníky pracovně velmi náročné. Nejméně posledních pět let nepřinesl přelom roku tolik potíží v ulicích jako letos.

 
Celý příspěvek

11. 12. 2019

První postgraduální simulační workshop v Kardiovaskulárním simulačním centru

/ Rubrika: REGIONY / Fotografie: První postgraduální simulační workshop / Komentářů: 0

Dne 3. prosince 2019 proběhl v Kardiovaskulárním simulačním centru Interní kardiologické kliniky (IKK) Fakultní nemocnice BrnoLékařské fakulty Masarykovy univerzity první postgraduální simulační workshop cílený na modul Coronary.

 
Celý příspěvek

15. 11. 2019

Brněnští strážníci za uspořádanou sbírku nakoupili pelíšky pro předčasně narozené děti

/ Rubrika: REGIONY / Komentářů: 0

Při příležitosti blížícího se Světového dne předčasně narozených dětí se zaměstnanci Městské policie Brno rozhodli uspořádat ve svých řadách dobročinnou sbírku. S nápadem pomoci nedonošeným miminkům přišli strážníci z poříční jednotky, kteří právě dnes předali pořízené vybavení personálu porodnice na Obilním trhu.

 
Celý příspěvek