Jdi na obsah Jdi na menu
 


REGIONY

Příspěvky

27. 5. 2020

Brněnskou přehradu budou opět od soboty brázdit lodě Dopravního podniku města Brna

/ Rubrika: REGIONY

V sobotu 30. května na Brněnské přehradě začne 74. plavební sezóna. Lodě vyplují dle jízdního řádu, bez slavnostního ceremoniálu. Novinkou letošní sezóny je bezbariérová zastávka Sokolské koupaliště, která nahradí původní zastávky Osada a Sokolské koupaliště a také možnost platby za jízdné na lodi kartou. V průběhu sezóny podnik představí opravenou loď Dallas z roku 1955, o jejímž novém názvu může veřejnost stále hlasovat.

 
Celý příspěvek

27. 5. 2020

Fakultní nemocnice u sv. Anny ruší od 31.května zákaz návštěv

/ Rubrika: REGIONY

Vedení Fakultní nemocnice u sv. Anny se rozhodlo po týdnu příprav povolit návštěvy pacientů, a to od neděle 31. května (včetně). Návštěvníci však musí striktně dodržet veškerá nařízení a opatření – chrání tím sebe a především své blízké, kteří jsou hospitalizováni. Návštěvy budou povoleny vždy ve středu a v neděli v čase 15 – 17 hodin.

 
Celý příspěvek

27. 5. 2020

Fakultní nemocnice Brno umožní návštěvy také v areálu Bohunice a Porodnice

/ Rubrika: REGIONY

Fakultní nemocnice Brno umožní od středy 27. 5. 2020 návštěvy hospitalizovaných pacientů v areálu Bohunice a Porodnice na Obilním trhu.

 
Celý příspěvek

21. 5. 2020

Spánkové centrum FNUSA-ICRC pořádá již osmý Kurz spánkových techniků

/ Rubrika: REGIONY

Kardiovaskulární výzkumné spánkové centrum v tomto týdnu školí již po osmé spánkové techniky, jejichž přítomnost je podmínkou pro akreditaci pracoviště zajišťujícího diagnostiku a léčbu poruch spánku. Mezinárodní centrum klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně kurzy pořádá od roku 2016 jako jediná instituce v České republice.

 
Celý příspěvek

19. 5. 2020

Unikátní operace – lékaři vyměnili zároveň oba kolenní klouby

/ Rubrika: REGIONY

Lékaři I. ortopedické kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně a Lékařské fakulty Masarykovy univerzity provedli koncem minulého týdne unikátní operaci. Odoperovali pacientce v jeden čas oba kolenní klouby.

 
Celý příspěvek

19. 5. 2020

Inspirace pro Brno z jihokorejského Tegu: testovat, izolovat i nakažené bez příznaků, nevypínat ekonomiku

/ Rubrika: REGIONY

Epicentrem koronavirové nákazy v Jižní Koreji se stalo město Tegu. V této dvouapůlmilionové metropolitní oblasti bylo zachyceno i přes 700 případů denně, hrozící katastrofu se díky dobře zvoleným opatřením podařilo odvrátit. O zkušenostech čtvrtého největšího jihokorejského města dnes prostřednictvím videokonference mluvila primátorka města Brna Markéta Vaňková s jeho starostou Kwonem Young-jinem.

 
Celý příspěvek

19. 5. 2020

Na mosteckém autodromu se mohou mladí lidé zdarma zdokonalit v řízení vozidel

/ Rubrika: REGIONY

Už na konci května startuje nový projekt pro čerstvé absolventy autoškol Start Driving. Je určený mladým začínajícím řidičům ve věku 18 až 24 let, kteří se mohou přihlásit do bezplatných zdokonalovacích kurzů bezpečné jízdy. Organizuje je osm výcvikových center po celé republice, jedním z nich je polygon mosteckého autodromu.

 
Celý příspěvek

19. 5. 2020

Moderní hala v Pisárkách začala sloužit k očistě a ošetření tramvají

/ Rubrika: REGIONY

V Pisárkách začala fungovat nová hala, která umožní důkladnější péči o tramvaje. Vozy zde každý den po příjezdu projdou očistou i kontrolou technického stavu. Hala zaujme i svým moderním vzhledem, prosklená část nabízí pohled do interiéru, venkovní pyramidové hliníkové opláštění kromě estetického dojmu také pohlcuje hluk projíždějících tramvají na lince 1. Červený portál stavby odkazuje na základní barvu města Brna.

 
Celý příspěvek

15. 5. 2020

Ortopedie ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně již naplno operuje

/ Rubrika: REGIONY

Všechny kliniky a oddělení ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně se postupně vracejí k běžnému provozu, a to v rámci operativy i ambulancí. Odložení plánovaných operací během pandemie nejvíc „postihlo“ I. ortopedickou kliniku FNUSA a LF MU. Nyní již lékaři vykonávají denně standardní počet operací.

 
Celý příspěvek

15. 5. 2020

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně od pondělí 18. května po dvou měsících znovu otvírá všechny vchody

/ Rubrika: REGIONY

 Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně od pondělí 18. května po dvou měsících znovu otvírá všechny vchody do nemocnice. U dvou z nich zachová do konce měsíce také měření teploty termokamerou

 
Celý příspěvek