Jdi na obsah Jdi na menu
 


REGIONY

Příspěvky

30. 7. 2020

Dojemné Matějovo poděkování brněnským lékařům a záchranářům

/ Rubrika: REGIONY
 
Celý příspěvek

26. 7. 2020

Nejen důchod ,ale i péče, říká kandidát na senátora za ODS v obvodu Brno - město Roman Kraus

/ Rubrika: REGIONY

Bývalý dlouholetý úspěšný ředitel Fakultních nemocnic v Brně Roman Kraus, se rozhodl v nadcházejících volbách do Senátu kandidovat v obvodu Brno - město.

 
Celý příspěvek

24. 7. 2020

Znojemská nemocnice opět zavedla roušky a vydala zákaz návštěv na všech odděleních

/ Rubrika: REGIONY

Znojemská nemocnice od dnešního dne opět zavedla nošení roušek v jejich prostorách. Tyto byly na základě posledního opatření MZ povinné pouze pro návštěvy a personál pečující o pacienty. Od pondělí, tj. 27.7.2020 dále Nemocnice Znojmo zavádí zákaz návštěv na všech svých pracovištích.

 
Celý příspěvek

17. 7. 2020

Masarykova univerzita uzavřela smlouvu o dlouhodobé spolupráci s opatstvím

/ Rubrika: REGIONY

Prohloubení spolupráce v péči o odkaz Gregora Johanna Mendela, zakladatele genetiky a někdejšího opata Řádu sv. Augustina na Starém Brně, umožní smlouva, kterou dnes podepsal rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš a vyšší představený opatství Juan Provecho.

 
Celý příspěvek

15. 7. 2020

Brňané se budou vozit novými autobusy SOLARIS

/ Rubrika: REGIONY

Ulicemi Brna se začne prohánět osm nových kloubových autobusů, dalších dvanáct stejného typu bude postupně přibývat do konce července. Autobusy SOLARIS Urbino 18 jsou klimatizované a vynikají velkým vnitřním prostorem. Dopravní podnik města Brna za dvacet vozů zaplatí 147 miliónů Kč bez DPH. Během léta dopravce čeká ještě dodávku 20 sólo autobusů značky SOR

 
Celý příspěvek

29. 6. 2020

Do boje o Senát se pouští přednosta brněnské ortopedie Tomáš Tomáš

/ Rubrika: REGIONY

MUDr. Tomáš Tomáš, Ph.D. bude bojovat o senátorské křeslo v podzimních volbách v obvodě číslo 60 Brno-město. Špičkový ortoped a přednosta I. ortopedické kliniky ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně bude kandidovat za KDU-ČSL. Dosavadní senátor Zdeněk Papoušek (nestraník za KDU-ČSL) už znovu kandidovat nebude a věří, že to bude právě Tomáš Tomáš, kdo ho nahradí. Ortoped by se chtěl zaměřit především na oblast zdravotnictví, vzdělávání a boj proti věkové diskriminaci.

 
Celý příspěvek

17. 6. 2020

Nákup jízdenky v Brně bude ještě jednodušší, DPMB spustí platbu kartou ve vozech

/ Rubrika: REGIONY

Cestujícím v Brně skončí starosti s nákupem jednorázové jízdenky. Od 1. července 2020 Dopravní podnik města Brna spouští druhou vlnu elektronického odbavování cestujících, díky kterému si zájemci mohou zakoupit jízdenku přímo ve voze bezkontaktně. Stačí, když po nástupu přiloží kartu k validátoru. Celý systém stál podnik 65 miliónů korun, třetinu pokryje dotace, kterou se Dopravnímu podniku města Brna podařilo získat.

 
Celý příspěvek

16. 6. 2020

MOTO GP v Brně pro prázdný stadion jsou vyhozené peníze

/ Rubrika: REGIONY

Letošní rok končí smlouvy na pořádání MOTO GP v Brně. Protože se závod nemůže jet s diváky, jedná se o podmínkách možného prodloužení smlouvy i na příští rok. Celkový zalistovací poplatek za oba ročníky je téměř 190 milionů Kč. Stát ale přislíbil jen 80 milionů.

 
Celý příspěvek

15. 6. 2020

Technické muzeum v Brně se opět představí na letošním ročníku Brno Revival

/ Rubrika: REGIONY

Stejně jako v minulých letech i letos Technické muzeum v Brně podporuje akci s názvem Brno Revival festival rychlosti mezi pavilony. V sobotu 20. června představí na brněnském výstavišti vozidla ze svých sbírek. Závodních klání se nezúčastní, protože letošní ročník má omezený program, ale na stánku Technického muzea v Brně si budou moci zájemci zblízka prohlédnout výběr vozidel právě z jeho sbírek.

 
Celý příspěvek

13. 6. 2020

Při výběru prodejců pro Brněnské Vánoce pomůže elektronická aukce

/ Rubrika: REGIONY

V pondělí startuje výběr všech prodejců pro další ročník Brněnských Vánoc. Organizátor festivalu, TIC BRNO, přichází s novinkou, tedy s elektronickou dražbou pro vybrané typy stánků

 
Celý příspěvek