Jdi na obsah Jdi na menu
 


27. 5. 2020

Brněnskou přehradu budou opět od soboty brázdit lodě Dopravního podniku města Brna

Brno - „Plavební sezónu zahajujeme oproti původnímu plánu o šest týdnů později, pokud to počasí a situace dovolí, rádi bychom tento skluz veřejnosti vynahradili a zachovali provoz i déle než jen do poloviny října. Novinkou letošní sezóny je nová zastávka Sokolské koupaliště, jejímž zprovozněním budeme mít v Brně sedm z deseti zastávek bezbariérových, což cestující jistě ocení,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

 

„Na začátku června se do Brna vrátí loď Dallas, kterou nejprve čekají dokončovací práce jako jsou instalace baterie, kormidelny a zábradlí na sluneční palubě. Po jejím celkovém oživení a absolvování plavebních zkoušek pak bude moci v průběhu léta vyplout s prvními cestujícími,“ řekl radní města Brna pro dopravu Petr Kratochvíl.

 

I provozu lodní dopravy se dotknou aktuální vládní nařízení. „Lodníci budou vybaveni ochrannými pomůckami, na lodích bude pro cestující k dispozici dezinfekce. Při pobytu na kryté dolní palubě je nutné mít roušku, na horní palubě při dodržení dvoumetrového odstupu tato povinnost neplatí,“ vysvětlil generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

 

Nová zastávka Sokolské koupaliště je umístěna na půli cesty mezi původními zastávkami Osada a Sokolské koupaliště. K molu z oceli a voděodolného druhu dřeva se lidé od asfaltové cesty dostanou po bezbariérové přístupové cestě nebo po kratším chodníku se schody. Čekání na spoj jim zpříjemní čtyři dřevěné lavičky. Náklady na stavbu nové zastávky činily 11 mil. Kč.

 

Příjemné změny přináší i systém odbavování. „Nově budou mít cestující možnost na palubě za jízdenku zaplatit kartou. Další novinkou je i možnost nákupu jízdenky na eshopu brnoid.cz, a to i formou dárkového poukazu. Takto zakoupenou jízdenku je možné využít kdykoli během sezóny,“ dodal Havránek.

 

Brněnskou přehradu pak bude během sezóny brázdit celkem sedm lodí Dopravního podniku města Brna, šest dvoupalubových a jedna jednopalubová. V loňském roce Brněnský dopravní podnik po vodě převezl 245 tisíc cestujících, doplnila jeho mluvčí Hana Tomaštíková.

 

 

zdroj: DPMB

foto: DPMB