Jdi na obsah Jdi na menu
 


29. 6. 2020

Do boje o Senát se pouští přednosta brněnské ortopedie Tomáš Tomáš

Brno - „V Senátu se chci zaměřit na zkvalitnění lidského života. Každý má právo na co nejlíp prožitý život, česká legislativa je ale v některých ohledech zkostnatělá. Musíme ji rozhýbat! Děti potřebují větší podporu volnočasových aktivit, ženy právo na rozhodnutí, kde budou rodit, všichni pak potřebují zdravé tělo i duši a nesmějí měsíce čekat, než se jim bude lékař věnovat. Zároveň nemůže být nikdo v těchto ohledech diskriminován. Právě věková diskriminace, tzv. ageismus je jedno z témat, kterému bych se chtěl věnovat, protože s vyšším věkem jsou lidé diskriminováni jak na trhu práce, tak často bohužel i ve zdravotnictví,“ představil své priority Tomáš.

 

Tomáš Tomáš je špičkový ortoped, který se zaměřuje na onkologickou ortopedii a se svým týmem provedl v Česku několik unikátních operací. Například jako první v České republice implantoval pacientovi novou lopatku vyrobenou na 3D tiskárně. V tomto roce on a jeho tým provedl ojedinělou operaci, při které vyměnili pacientce oba kolenní klouby zároveň. Právě svou důkladností při práci a péči o lidi by chtěl zužitkovat i v Senátu. O jeho kvalitách nepochybuje ani dosavadní senátor Zdeněk Papoušek. „Rozhodl jsem se, že se mé dny v Senátu naplnily a je nutné někomu předat štafetu dál. Věřím, že právě Tomáš Tomáš mě dokáže nejlépe nahradit. Nejenže dokáže s chirurgickou přesností rozhýbat nohy či ruce a zbavit je rakoviny, dokáže přesně definovat i problémy, které brání v rozvoji naší společnosti. A nejenže o těchto problémech mluví, přichází i s trefnými řešeními, které pomohou těm nejpotřebnějším,“ podpořil kandidáta Papoušek.

 

Kandidaturu špičkového lékaře přivítal i brněnský náměstek primátorky Petr Hladík, který má na starost zdravotnictví v Brně. „O senátorské křeslo bude na podzim usilovat v dresu KDU-ČSL dvanáct hvězdných kandidátů. Jsem rád, že jedním z nich je špičkový odborník, s mnoha zkušenostmi a jasnou vizí. Zdravotnictví v Česku potřebuje impuls, musí to být společenská priorita. Koronavirus nám jasně ukázal, že si musíme mnohem více uvědomovat prevenci a vliv okolního prostředí na lidské zdraví a v tomhle je Tomáš Tomáš ten nejpovolanější,“ dodává místopředseda KDU-ČSL Hladík.

 

Tomáš se narodil v Brně v roce 1968. Úspěšně vystudoval Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. V roce 1993 nastoupil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně jako ortoped. Od roku 2009 byl primářem a od roku 2017 působí v současné pozici. Zároveň působí jako odborný asistent na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Kromě zdravotnictví a pedagogiky má i zkušenosti s politikou. Od roku 2014 je zastupitelem v městské části Brno-sever za KDU-ČSL. Poprvé byl zvolen jako nestraník, od roku 2015 je členem strany. Je ženatý a se svou manželkou mají tři děti. Ve volném čase rád sportuje, čte, pracuje na chalupě nebo relaxuje u vaření.

 

zdroj: redakce

foto: Rejtek