Jdi na obsah Jdi na menu
 


27. 5. 2020

Fakultní nemocnice u sv. Anny ruší od 31.května zákaz návštěv

Brno - Návštěvy, přicházející do nemocnice na lůžková oddělení, musí použít pouze jeden ze dvou vchodů s termokamerami. Konkrétně se jedná o vchody z ulic Pekařská a Leitnerova. Po automatickém změření teploty, a to v případě, že ji nemá vyšší než 37 °C, dostane návštěvník od zaměstnance nemocnice čestné prohlášení, které podepsané následně předá sestře při příchodu na konkrétní kliniku. Bez podepsaného čestného prohlášení nebude návštěvník vpuštěn na žádné lůžkové oddělení, uvedla ke zrušení zákazu návštěv mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

 

Za jedním pacientem mohou přijít maximálně dvě osoby, pokud to situace umožní, doporučujeme přítomnost pouze jednoho člena rodiny. Maximální délka pobytu u pacienta je 20 minut. „Žádáme návštěvníky, aby se řídili pokyny zdravotnického personálu na daném lůžkovém oddělení. Ten na místě individuálně zváží, zda umožní pacientovi odejít s návštěvou ven nebo zůstane v pokoji či se přesune na jiné konkrétní místo přímo na oddělení,“ uvedl MUDr. Jindřich Olšovský, Ph.D., lékařský náměstek Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.Samozřejmostí u všech příchozích je nasazená rouška, doporučujeme použít také rukavice.

 

Výjimky jsou možné (s ohledem na konkrétní zdravotní stav pacienta) pouze po domluvě s ošetřujícím lékařem, doplnila mluvčí nemocnice.

 

zdroj: FNUSA

foto: ilustrační