Jdi na obsah Jdi na menu

Pacienti Oddělení dlouhodobě nemocných ve znojemské nemocnici jsou ve spojení s rodinou přes videohovor

3. 4. 2020

Znojmo - V současné době je na Oddělení dlouhodobě nemocných Nemocnice Znojmo, které je detašované na ulici Vídeňská, hospitalizováno 81 pacientů. „Přišli jsme s nápadem propojit naše pacienty s jejich rodinami alespoň prostřednictvím videohovorů. Nemocnice pro tyto účely poskytla notebook a denně tak uskutečňujeme 3-4 hovory,“ informovala Júlia Hejdová, vrchní sestra oddělení. Sama zprostředkovává hovory, které jsou velmi emotivní.

 

O možnostech videohovorů jsou příbuzní informování lékařem při předávání informací. „Bohužel ne u všech pacientů je možné tento hovor uskutečnit, a to s ohledem např. na diagnózu pacienta nebo jeho následné psychické rozpoložení, které nepřispívá jejich zdravotního stavu. Hovor se tedy může vždy uskutečnit po doporučení ošetřujícího lékaře,“ upřesnil Martin Pavlík, ředitel nemocnice.

 

Nicméně v této těžké době, kdy na oddělení nemají pacienti kontakt se svými blízkými, nemohou docházet dobrovolníci, se snaží personál pacienty zabavit. S pacienty se praktikuje cvičení pro seniory na židli, jako ranní rozcvička podle videa, k čemuž se využívá právě notebook, který nyní na oddělení je. Stejně tak je využit pro videohovory s logopedkou a ergoterapeutkou. Pacientům personál pro rozveselení zpívá, nebo je např. baví hrou na kytaru, doplnila mluvčí nemocnice Petra Veselá.

 

zdroj: Nemocnice Znojmo

foto: Nemocnice Znojmo