Jdi na obsah Jdi na menu
 


24. 7. 2020

Znojemská nemocnice opět zavedla roušky a vydala zákaz návštěv na všech odděleních

Znojmo - Od dnešního dne platí ve znojemské nemocnici opět povinnost nosit roušky, a to pro všechny osoby v nemocnici. Na základě posledního Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví platila tato povinnost ve znojemské nemocnici pouze pro návštěvy v nemocnici a personál, který pečuje o pacienty.

 

„S ohledem na vývoj hygienicko-epidemiologické situace jsme se rozhodli vyhlásit od pondělí 27.7.2020 zákaz návštěv s výjimkou otců u porodu a po porodu, kde budou nadále platit přísné hygienické podmínky,“ sdělil Martin Pavlík, ředitel Nemocnice Znojmo.

 

Nemocnice denně testuje přibližně 25 osob, mezi kterými se objevují pozitivní výsledky. Většinou se jedná o kontakty pozitivních pacientů, ale jsou i případy pacientů, které odešle na vyšetření pro příznaky praktický lékař. „S ohledem na velikost okresu to není nic drastického, aby byl důvod k panice. Nicméně je pro mne zásadní co nejvíce chránit personál nemocnice a ohrožené skupiny obyvatelstva, což jsou především senioři a osoby s chronickým onemocněním,“ doplnil Pavlík.

 

„Žádáme pacienty, kteří přichází do odběrového místa k testování, aby vždy měli chráněny dýchací cesty ať již rouškou nebo šátkem. To že podstupují testování má svůj důvod, tedy buď byli v kontaktu s pozitivním člověkem nebo mají příznaky nemoci. Bohužel nám v poslední době na odběry chodí spousta osob bez ochrany dýchacích cest. Buďte prosím ohleduplní k ostatním a našemu personálu,“ požádala Petra Veselá, tisková mluvčí Nemocnice Znojmo.

 

zdroj: Nemocnice Znojmo

foto: redakce (archiv)