Jdi na obsah Jdi na menu
 


SPORTOVNÍ ZPRÁVY

Příspěvky

4. 7. 2020

Při první kvalifikaci úřadoval loňský vítěz Velké pardubické Theophilos

/ Rubrika: SPORTOVNÍ ZPRÁVY

Osmičku dostihů nabídl první ze tří červencových mítinků na Pardubickém závodišti. Vrcholem byla úvodní kvalifikace na 130. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. V této Ceně města Pardubice – EURO EQUUS úřadoval vítěz loňského ročníku legendárního dostihu Theophilos. K cestě za vítězstvím jej ale hodně potrápil Hegnus

 
Celý příspěvek

2. 7. 2020

Sezóna rally odstartuje na Bohemii

/ Rubrika: SPORTOVNÍ ZPRÁVY

První červencový den letošního roku nepřinesl jezdcům, týmům a fanouškům rally mnoho radosti. Přesunutí 50. Barum Czech Rally Zlín na rok 2021 vyvolalo mezi mnohými pochybnosti o celkovém konání SONAX Mistrovství České republiky v rally a Liqui Moly Rallysprint Série v roce 2020. Tyto obavy se brzy ukáží jako liché, přesunutí Barum Czech Rally Zlín neohrožuje celý šampionát, v němž dochází pouze k jedné změně v oblasti hodnocení. 

 
Celý příspěvek

1. 7. 2020

Pardubická sobota bude s trojicí vítězů Velké pardubické

/ Rubrika: SPORTOVNÍ ZPRÁVY

Zahájení pardubické sezóny před dvěma týdny komplikovalo počasí, kvůli němuž se nakonec odběhl pouze jediný kros, ovšem tuto sobotu je na programu hned šestice krosů včetně Ceny města Pardubic – EURO EQUUS – I. kvalifikace na 130. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou (I. kat., 5800 m). Na jejím startu bude dvojice koní, která figuruje na listině vítězů Velké pardubické, a další vítěz našeho nejslavnějšího dostihu se představí v rámcovém programu.

 
Celý příspěvek

26. 6. 2020

Projekt jedu s dobou odstartoval třetí ročník

/ Rubrika: SPORTOVNÍ ZPRÁVY

Také v roce 2020 pokračuje ojedinělý vzdělávací program Jedu s dobou. Je určen pro aktivní řidiče nad 65 let. Díky finanční podpoře z Fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů je pro účastníky zdarma. Stejně jako vloni probíhá v osmi centrech bezpečné jízdy po celé České republice. Jako patron projektu se osvědčil „Monsieur Dakar“ Karel Loprais. Ten navíc letos dostal posilu, do akce jde po absolvování kurzu s nadšením a s elánem sobě vlastním také herec Pavel Nový.

 
Celý příspěvek

20. 6. 2020

V Mostě testovaly závodní kamiony už i první zahraniční týmy

/ Rubrika: SPORTOVNÍ ZPRÁVY

Zahraniční týmy evropského šampionátu okruhových tahačů European Truck Racing Championship (ETRC) se letos poprvé sjely v pátek 19. června na mostecký autodrom k dvoudennímu testování techniky před opožděným zahájením sezony. Umožnilo jim to rozvolnění vládních opatření proti šíření epidemie koronaviru, jež zahrnuje i obnovení běžného režimu na tuzemských hraničních přechodech. Týmy se tak připojily k domácí stáji Buggyra Racing, která v Mostě zahájila tréninky a testování už na konci dubna.

 
Celý příspěvek

16. 6. 2020

Manuál pro akce s diváky schválen, anti-covid sady na cestě

/ Rubrika: SPORTOVNÍ ZPRÁVY

Autoklub ČR z pozice nositele národní autority v oblasti motorsportu vyjednal se státními orgány podmínky, za kterých lze pořádat motoristické podniky za účasti diváků. A to i nad stanovený maximální počet osob shromážděných na jednom místě

 
Celý příspěvek

16. 6. 2020

Mistrovství ČR v Gran Turismo Sport startuje, registrujte se!

/ Rubrika: SPORTOVNÍ ZPRÁVY

Autoklub České republiky stále rozvíjí své aktivity v oblasti esportu, jehož popularita v posledních měsících prudce roste. Po automobilové rally se nyní dostává také na okruhové závodění, jež startuje 15. června pod názvem Mistrovství České republiky v Gran Turismo Sport. Rozšíření se tak netýká pouze disciplíny, ale také hry a s ní související platformy, která nyní umožní vstoupit do virtuálního závodění pod hlavičkou Autoklubu ČR i hráčům disponujícím zařízením PS4.

 
Celý příspěvek

15. 6. 2020

Házenkářky čeká v Zubří týdenní příprava. Sejdou se poprvé po půl roce

/ Rubrika: SPORTOVNÍ ZPRÁVY

Házenkáři se dnes v Zubří balí na cestu domů po týdenním srazu, už 16. června je tam ale vystřídají české reprezentantky. Tým žen se sejde téměř po půl roce, když jeho jarní program kompletně zrušila koronavirová pandemie. Co hráčky v Zubří čeká?

 
Celý příspěvek

5. 6. 2020

Sezonu na mosteckém autodromu ovlivněnou koronavirem zahájí Carbonia Cup

/ Rubrika: SPORTOVNÍ ZPRÁVY / Fotografie: Carbonia Cup

Letošní sezonu na mosteckém autodromu zahájí ve čtvrtek 11. června závod Carbonia Cupu. Mezinárodní klubový automobilový seriál tak vstupuje do jubilejního 10. ročníku, ačkoli původní kalendář sezony 2020 počítal s první závodem také v Mostě už 5. dubna. Kvůli vládním restriktivním opatřením proti šíření koronaviru a nemoci covid-19 jej ale organizátoři museli zrušit. Nejel se ani na začátek května plánovaný závod na Slovakia Ringu. Opatření se dotkla i samotného areálu autodromu, který byl až do konce dubna uzavřený.

 
Celý příspěvek

3. 6. 2020

Premiérovou eSport Rallye Český Krumlov vyhrál Dennis Zeťák

/ Rubrika: SPORTOVNÍ ZPRÁVY

 Mezinárodní mistrovství České republiky v Online Rally má za sebou úspěšnou premiéru. Historicky první soutěží v oficiálním virtuálním šampionátu Autoklubu České republiky se stala 1. eSport Rallye Český Krumlov, o jejíž organizaci se postarali pořadatelé stejnojmenné rally, která ve své reálné podobě musela být kvůli koronavirové epidemii pro letošní rok zrušena. Ovšem i digitální podoba krumlovské rally nakonec nabídla zajímavé atrakce a sportovní výkony. 

 
Celý příspěvek