Jdi na obsah Jdi na menu
 


SPORTOVNÍ ZPRÁVY

Příspěvky

24. 3. 2020

Dohoda o snížení platů profesionálních fotbalistů

/ Rubrika: SPORTOVNÍ ZPRÁVY

V celé České republice se zastavila většina společenských a veřejných aktivit včetně sportovních a to následkem celosvětové koronavirové pandemie

 
Celý příspěvek

17. 2. 2020

Filip Mareš při premiéře v seriálu mistrovství světa v rally obstál na výbornou

/ Rubrika: SPORTOVNÍ ZPRÁVY / Komentářů: 0

Česká posádka Filip Mareš – Jan Hloušek, kterou podporuje Autoklub České republiky, se poprvé společně postavila na start závodu seriálu mistrovství světa v rally. Úřadující juniorské mistry Evropy v této disciplíně rozhodně nečekal lehký úkol, Rally Sweden dlouhodobě patří mezi světové podniky a letošní ročník navíc měl doslova atypické podmínky. Ještě před startem závodu došlo kvůli absenci sněhu k výraznému zkrácení trati a v časovém harmonogramu nakonec zůstalo pouhých devět rychlostních zkoušek o celkové délce necelých 150 kilometrů.

 
Celý příspěvek

4. 2. 2020

Národní tým juniorů do 20 let porazil v přípravě na mistrovství světa nejlepší tým Extraligy mužů

/ Rubrika: SPORTOVNÍ ZPRÁVY / Komentářů: 0

O víkendu 1. – 2. února se v plzeňské hokejbalové hale uskutečnilo soustředění národních týmů juniorů do 18 a 20 let připravujících se na mistrovství světa ve švýcarském Vispu a Raronu, jež bude probíhat od 24. června do 28. června letošního roku. V sobotu 1.2. si národní juniorské výběry zpestřily přípravu vzájemným duelem, z něhož vzešel jako vítěz starší výběr dvacítky po výsledku 6:3. O den později 2.2. se úřadující mistři světa kategorie U20 střetli v přípravném utkání s trojnásobným extraligovým šampionem z posledních tří sezón. Kert Park prověřil sílu dvacítky, která porazila aktuálně nejlepší celek v České republice 6:5 po nájezdech.

 
Celý příspěvek

24. 1. 2020

Gurecký a Kocourek míří do prestižního šampionátu Northern Talent Cup

/ Rubrika: SPORTOVNÍ ZPRÁVY / Komentářů: 0

Hned dvojice členů juniorského závodního týmu Automotodromu Brno uspěla s přihláškou do nového mezinárodního šampionátu Northern Talent Cup. Jakub Gurecký a Jonáš Kocourek budou v následující sezóně závodit s nejnadanějšími mladými závodníky ze severní a střední Evropy.

 
Celý příspěvek

23. 1. 2020

Beachvolejbaloví reprezentanti Perušič se Schweinerem si v olympijské kvalifikaci věří. V Ostravě si vyzkoušeli práci horníků

/ Rubrika: SPORTOVNÍ ZPRÁVY / Komentářů: 0

Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem ve středu a čtvrtek absolvovali natáčení promo-videí v ostravském Landek Parku, kde si zkusili role herců i horníků. Odnesl to krumpáč a havířská blůza. Beachvolejbaloví reprezentanti novinářům představili své plány na olympijskou sezónu. Věří, že turnaj J&T Banka Ostrava Beach Open jim pomůže k přímému postupu do olympijského Tokia.

 
Celý příspěvek

17. 1. 2020

Mistr republiky v cyklokrosu Emil Hekele bude startovat na Mistrovství světa 2020

/ Rubrika: SPORTOVNÍ ZPRÁVY / Komentářů: 0

Mistr republiky v cyklokrosu pro rok 2020 Emil Hekele projevil zájem o reprezentaci České republiky na Mistrovství světa ve švýcarském Dübendorfu (1. – 2. února 2020)

 
Celý příspěvek

4. 1. 2020

Český házenkářský tým v posledním testu před EUREM prověří Maďaři

/ Rubrika: SPORTOVNÍ ZPRÁVY / Komentářů: 0

Hned na Nový rok večer se český tým sešel v Brně. Po společné dvoudenní přípravě odcestují v sobotu do Györu, kde se utkají s Maďarskem. „Kvalitní soupeř, který nás výborně prověří,“ těší trenéra Daniela Kubeše.

 
Celý příspěvek

20. 12. 2019

Spolujezdecká akademie slavila advent vzděláváním

/ Rubrika: SPORTOVNÍ ZPRÁVY / Komentářů: 0

Třetí adventní neděle byla časem studijním pro účastníky Spolujezdecké akademie. Již podruhé se sešli spolujezdci z různých šampionátů rozvíjet své schopnosti a dovednosti pro toto krásné řemeslo.

 
Celý příspěvek

11. 12. 2019

Čeští hokejbalisté dominovali v přípravných zápasech v Žilině! Junioři Slovenska padli vysokým rozdílem

/ Rubrika: SPORTOVNÍ ZPRÁVY / Komentářů: 0

V sobotu 7. prosince se ve Sportovní hale na Bôriku v Žilině odehrály celkem čtyři přípravné duely národních týmů hráčů do 18 a 20 let. Každá reprezentační družina připravující se na červnové mistrovství světa juniorů ve švýcarském Vispu a Raronu, odehrála proti stejně starým výběrům Slovenska dva duely. Reprezentační osmnáctka udržela v prvním měření sil čisté konto, ve druhém klání nasázela téměř deset gólů! Dvacítce, která bude 24. – 28.6.2020 ve Švýcarsku obhajovat titul mistrů světa, se dařilo prakticky na chlup stejně. Svěřenci hlavního trenéra Tomáše Frimla ovládli oba duely se Slovenskem, když nastříleli celkem 15 gólů a obdrželi jen dva.

 
Celý příspěvek

8. 12. 2019

Hrdlička s Loskotem vybojovali na mistrovství světa v kolové bronz

/ Rubrika: SPORTOVNÍ ZPRÁVY / Komentářů: 0

Pět let musela česká kolová čekat na přírůstek do dlouhé řady světových medailí. Čekání přerušili v Basileji čeští reprezentanti Jiří Hrdlička st. a Pavel Loskot, kteří na mistrovství světa 2019 skončili třetí a vybojovali tak pro Česko první medaili od roku 2014. Naposledy Češi slavili kov stejné hodnoty před pěti lety v Brně, kdy na stupně vítězů vystoupili Petr Skoták s Pavlem Šmídem

 
Celý příspěvek