Jdi na obsah Jdi na menu
 


SPORTOVNÍ ZPRÁVY

Příspěvky

5. 8. 2020

Automotodrom Brno přivítá nejlepší motocyklové závodníky na světě. Poprvé v historii bez diváků na tribunách

/ Rubrika: SPORTOVNÍ ZPRÁVY

Šampionát MotoGP se po restartu sezóny tento víkend představí v Brně. Na Masarykově okruhu budou poprvé v historii chybět diváci na tribunách, a to kvůli bezpečnostním a hygienickým opatřením souvisejících s bojem proti šíření nemoci COVID-19.

 
Celý příspěvek

3. 8. 2020

Fanoušci rychlých kol mohou vyrazit za MotoGP na Moravské náměstí

/ Rubrika: SPORTOVNÍ ZPRÁVY

 Přestože se motocyklová Grand Prix České republiky 2020, pojede bez diváků, fanoušci rychlých kol o akce spojené s tímto závodem nepřijdou. Ve čtvrtek se mohou setkat s osobnostmi motocyklového sportu, a to na besedě nebo na autogramiádě

 
Celý příspěvek

30. 7. 2020

Italské nesnáze pánů Mareše a Buchy

/ Rubrika: SPORTOVNÍ ZPRÁVY

Krátce po startu českého rallyového šampionátu, se svého restartu dočkalo i mistrovství starého kontinentu, které o uplynulém víkendu hostila italská Rally di Roma Capitale. Na jejím startu nechyběla ani nově složená posádka Filipa Mareše a Radovana Buchy, startující pod hlavičkou ACCR Czech Rally Teamu s vozem Škoda Fabia Rally2 Evo. Úřadující juniorský mistr Evropy si tak startem v Itálii vybral druhou část své odměny za loňský titul.

 
Celý příspěvek

30. 7. 2020

Mostecký autodrom nabízí limitovanou sérii triček odkazující na slavnou Intersérii

/ Rubrika: SPORTOVNÍ ZPRÁVY

Zajímavou novinku pro fanoušky připravil mostecký autodrom. Jde o tričko kolekce RACING LEGENDS, odkazující na srpnový závod slavné Intersérie v Mostě v roce 1989. Je součástí setu, který tvoří také originální obal a věrná replika bulletinu k této významné sportovní motoristické události. „Série je limitována osmdesáti třemi kusy, čímž chceme připomenout rok, kdy byl náš areál uveden do provozu a na velkém okruhu se odjely první závody,“ vysvětlila obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

 
Celý příspěvek

22. 7. 2020

Ange Guardian o páté kvalifikační vítězství, stájový souboj ve Zlatém poháru

/ Rubrika: SPORTOVNÍ ZPRÁVY

Další pokračování pardubické sezóny má dvě části. Dostihům totiž bude patřit už páteční podvečer, během něhož se odběhne pětice rovin a dvoje proutěnky. To hlavní ale přijde na řadu tradičně v sobotu, kdy je na programu hned trojice jedničkových dostihů. Více se jich v Pardubicích koná pouze při dni Velké pardubické.

 
Celý příspěvek

21. 7. 2020

Na jeden den gangsterem. Karel Abraham se vžil do role hrdiny ze slavné videohry

/ Rubrika: SPORTOVNÍ ZPRÁVY

Karel Abraham je hlavní postavou druhého dílu speciální série videí, která vzniká na motivy populární videohry Grand Theft Auto. Bývalý jezdec MotoGP se v areálu Automotodromu Brno vžil do role gangstera, ve které zužitkoval oba své největší koníčky – závodní motorky a zbraně. V duelu s motocyklovým závodníkem Ondřejem Ježkem se nevyhnul ani tanečnímu souboji v baru

 
Celý příspěvek

16. 7. 2020

Fanoušci motorsportu se mohou těšit na Letní cenu Brna 2020

/ Rubrika: SPORTOVNÍ ZPRÁVY

Přes tři stovky motocyklových závodníků se tento víkend představí na Masarykově okruhu. Letní cena Brna, která se jede pod hlavičkou Českomoravské asociace motocyklového sportu, je novinkou v závodním kalendáři Automotodromu Brno. Fanoušci akci mohou navštívit bez výraznějších omezení, čeká je porce 12 závodů atraktivních kubatur.

 
Celý příspěvek

15. 7. 2020

Filip Mareš: "Bohemka nebyla procházka růžovým sadem"

/ Rubrika: SPORTOVNÍ ZPRÁVY / Fotografie: Filip Mareš

LAURETA AUTO ŠKODA TEAM při své premiéře v Mistrovství České republiky v rally obstál. Nepřehlédnutelně zbarvená Škoda Fabia Rally2 Evo s posádkou Filipa Mareše a Radka Buchy, se v nabité konkurenci umístila těsně pod stupni vítězů, na sympatickém 4. místě.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Celý příspěvek

14. 7. 2020

Filip Salač pojede i příští rok v týmu VNE Snipers

/ Rubrika: SPORTOVNÍ ZPRÁVY

Italský tým VNE Snipers po jednání s Autoklubem České republiky v čele s prezidentem Janem Šťovíčkem prodloužil smlouvu s českým závodníkem Filipem Salačem na rok 2021. Ještě před prvním startem koronavirovou krizí odloženého letošního mistrovství světa silničních motocyklů ve španělském Jerezu má tak Filip Salač jasno o sezóně příští.

 
Celý příspěvek

4. 7. 2020

Mostecký polygon patřil v sobotu šampionátu Miniracing a značce JAWA

/ Rubrika: SPORTOVNÍ ZPRÁVY

Už počtvrté hostil v sobotu 4. července polygon mosteckého autodromu republikový šampionát motocyklových talentů na maloobjemových speciálech MMČR Miniracing, který v letošní sezoně počítá ještě se čtyřmi dvojzávody. Premiéru měl po rozvolnění vládních opatření proti šíření koronaviru 30. května ve Vysokém Mýtě. Výkony jezdců v Mostě obdivovali také majitelé a příznivci motocyklů tradiční české značky JAWA, kteří si ve stejný den dali na polygonu sraz. Jeho součástí byla i spanilá jízda po velkém závodním okruhu autodromu.

 
Celý příspěvek