Jdi na obsah Jdi na menu
 


17. 1. 2020

Mistr republiky v cyklokrosu Emil Hekele bude startovat na Mistrovství světa 2020

Praha - Hekele se z vlastní vůle ocitl ve zvláštní situaci, kdy neměl podepsaný takzvaný statut reprezentanta a až na výjimky v domácích soutěžích vůbec nestartoval. Vítěz z M R byl ale přímo nominován na světový šampionát a 42letý loštický závodník tak byl postaven před jedinou otázku, zda statut reprezentanta podepíše či nikoliv. Dokument mu byl zaslán a již by měl být podepsaný a zpět na cestě do rukou reprezentačního trenéra Petra Dlaska. Emil Hekele se neúčastní světových pohárů v Nommay a Hoogerheide, což ani není podmínkou nominace pro Mistra republiky, sám má nasmlouvané starty v Lucembursku.

 

 

„Emil jel v Jičíně neskutečný závod, do kopců běhal jako Usain Bolt a myslím si, že v posledních dvou kolech by mu měl problém stačit kdokoliv ze světové špičky. Jsme rádi, že se rozhodl statut reprezentanta podepsat a těšíme se na jeho výkon na Mistrovství světa.“ Řekl na závodníkovu adresu předseda cyklokrosové komise Českého svazu cyklistiky Petr Balogh.

 

 

Není tajemstvím, že se Hekele v minulosti na adresu svazu vyjadřoval velmi nevybíravě, což vyhrotilo po jeho bezpochyby spravedlivé diskvalifikaci v loňském roce. Válečné sekery jsou ale zakopány, což Balogh vítá. „Video prokázalo, že Emil skutečně opustil zónu depa. O tom není pochyb. Na druhou stranu je pravda, že jsem se s podobně přísnou diskvalifikací nikdy v minulosti nesetkal. Jak už jsem zmínil, jeho výkon v Jičíně byl impozantní a já před ním smekám.“

 

Nominaci zbývajících závodníků na Mistrovství světa Dlask oznámí, po Nommay, v úterý 21. ledna dopoledne.

 

 

zdroj: ČSC

foto: ČSC

autor: red.

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář