Jdi na obsah Jdi na menu
 


22. 4. 2020

Pardubické závodiště získalo silného partnera pro letošní sezónu

Pardubice - Po téměř rok trvajících jednáních podepsal holding BICZ s Dostihovým spolkem smlouvu, podle níž se stal hlavním partnerem dostihové sezóny 2020. Přestože musel být plánovaný start letošního seriálu kvůli koronavirové pandemii odložen, jsou pořadatelé optimističtí. „V BICZ jsme získali silného partnera, jehož podpora nám pomůže zorganizovat kompletní dostihový seriál. Velmi si v této nelehké době rozhodnutí a postoje holdingu vážím. Jsme připraveni udělat maximum pro to, aby se odběhala celá sezóna včetně veškerých mítinků, které máme naplánované až k Velké pardubické. S ohledem na disciplíny, které se v Pardubicích běhají, což je steeplechase a crosscountry, máme velkou šanci,“ potvrzuje ředitel Dostihového spolku Pardubice Jaroslav Müller.

 

Holding BICZ je na pardubickém závodišti sponzorským nováčkem, nikoli však na poli výnosových nemovitostí, kde úspěšně podniká již řadu let. Letos navíc holding představil emisi dluhopisů v celkové hodnotě 1,5 miliardy korun. Jmenovitá hodnota jednoho dluhopisu je přitom 50 tisíc korun, takže umožňuje i drobným střadatelům ochránit své úspory před inflací.

 

„Partnerství s Dostihovým spolkem Pardubice je pro nás prestižní záležitostí. Vnímáme hluboký smysl podpory celého dostihového sportu, protože jde nejen o sportovní disciplínu a výjimečnou společenskou událost, ale také o cennou tradici, jež je součástí evropských kulturních hodnot,“ říká k počínající spolupráci předseda představenstva BICZ Milan Filo. Dále uvedl, že se holding navíc stane titulárním partnerem Poháru BICZ holding, který se poběží každý dostihový den, a také speciálního Poháru pro dostihové jezdce.

 

Letošní sezóna na pardubickém závodišti čítá celkem 12 dostihových dnů. Hlavní událostí bude tradičně Velká pardubická, nejtěžší dostih kontinentální Evropy. Pravidelně se koná každou druhou říjnovou neděli, v letošním roce připadá na 11. října. Poprvé se běžela v roce 1874 a nekonala se pouze během světových válek a v roce 1968 v důsledku srpnových událostí. Rekordmany jsou čtyřnásobný vítěz kůň Železník a žokej Josef Váňa, který vyhrál osmkrát.

 

 

zdroj: Dostihový spolek a.s. 

foto: redakce