Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sezonu na mosteckém autodromu ovlivněnou koronavirem zahájí Carbonia Cup

Most - I když omezení vláda postupně rozvolňuje, v současné době stanovený počet účastníků jedné akce ve venkovním sportovišti neumožňuje organizátorům Carbonia Cupu pozvat do areálu autodromu také fanoušky. Závod se tak bude muset obejít bez divácké kulisy. Ve startovní listině přitom figuruje bezmála 100 jezdců ze čtyř zemí, a to včetně pilotů zvučných jmen, kteří budou mít v seriálu premiéru. Účast v ostrém závodě chtějí využít k testování nové techniky a své předsezonní formy.

 

Ve třídě A upravených cestovních vozů má dvojité zastoupení tým Buggyra Zero Mileage Racing. S vozem AMG Mercedes GT3 se představí šéfkonstruktér týmu Buggyra Racing, trojnásobný šampion Číny, dvojnásobný šampion Evropy a mistr Indie závodů okruhových tahačů David Vršecký. Teprve patnáctiletá dcera šéfa stáje Martina Koloce Yasmeen bude pilotovat vůz Renault Clio. Další dva jezdci reprezentují ve stejné třídě tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra, a to držitel čtyř titulů mistra České republiky Jiří Mičánek junior a zkušený Libor Dvořáček. Oba s identickými vozy Lamborghini Huracan EVO.

 

Pro všechny čtyři jezdce je podle týmu Buggyra Racing účast v Carbonia Cupu čistě o sbírání nových zkušeností a najetí co nejvíce závodních kol, a to bez jakýchkoliv ambicí s ohledem na konečný výsledek.

 

Do bojů rovněž ve skupině A se zapojí také okruhový speciál OCR (Škoda Octavia RS III) z autoparku mosteckého autodromu, krotit jej bude Daniel Tomek z OC Race with Fastwrap. Další skupina jezdců si pilotování závodních octavií vyzkouší o polední přestávce. „Tuto možnost nabízíme každému nejen při příležitosti tohoto závodu, ale po celou sezonu. Méně odvážní pak mohou zvolit taxijízdu vozem OCR na sedadle spolujezdce,“ upřesnil obchodní manažer pro sport společnosti AUTODROM MOST Jakub Krafek. Více informací zájemci najdou zde.

 

 

zdroj: Autodrom Most

foto: Autodrom Most

 

Náhledy fotografií ze složky Carbonia Cup