Jdi na obsah Jdi na menu
 


17. 5. 2020

Virtuální závod Toskánsko vyhrál Daniel Turek

Závod se jel na platformě Rouvy, která závodníky virtuálně přenesla do prostředí Toskánska. Závod také přinesl možnost hobby jezdcům poměřit síly s našimi špičkovými jezdci, a to nejen z české cyklistiky. Celkem se zúčastnilo přes 200 závodníků ze 23 zemí.

 

 

Atmosféru online závodu pomohli svým komentářem doplnit Tomáš Jílek, který diváky tradičně provází celou řadou velkých cyklistických podniků na ČT a národní trenér silniční reprezentace Tomáš Konečný.

 

 

Ve více než hodinovém závodě dlouhém 38,7 km vedeném zvlněným terénem projel virtuálním cílem jako první Daniel Turek (Israel Cycling Academy) před maratonským mistrem v MTB Martinem Stoškem (Future Cycling – Northwave) a úřadujícím mistrem republiky ze silnice U23 Tomášem Bártou (Tufo Pardus Prostějov).

 

 

Závodu se účastnili také naši přední profesionální cyklisté Zdeněk Štybar (Deceuninck - Quick-Step) nebo Ondřej Cink (Kross Racing Team), kteří byli velkými favority závodu. Potýkali se však s problémy s internetovým připojením, což jim zhatilo šance na boj o příčky nejvyšší. Opomenout nesmíme ani mládežnické kategorie, kdy Pavel Bittner (Mapei Merida Kaňkovský), vítěz kategorie juniorů zároveň obsadil čtvrté místo v absolutním pořadí a vítězný kadet Štěpán Telecký (TJ Favorit Brno) byl absolutně desátý.

 

 

Své síly poměřily také ženy. O vítězce se rozhodlo v napínavém souboji reprezentantek Terezy Korvasové (Dukla Praha), úřadující mistryně republiky v časovce a Karly Štěpánové (Maloja Pushbikers MTB), která se specializuje na horská kola. Nakonec měla v závěrečném stoupání více sil Tereza Korvasová, třetí místo pak obsadila také silniční reprezentantka Veronika Jandová (WCC Team).

 

 

"Dle mého mínění i ohlasu okolí se 1. eGP povedlo. Potvrdilo se, že i virtuální závod dokáže díky moderním technologiím používaných platformou ROUVY vytvořit prostředí, které závodníky vtáhne způsobem, kdy závodí jak na skutečné silniciZároveň 1. eGP díky přenosů na internetovém kanále ČT SPORT umožnila propagaci sponzorů Českého Svazy Cyklistiky, jako je ŠKODA, STRABAG a další, jejichž loga lemovala virtuální silnice. Měli jsme obavy, jak to celé dopadne, ale výsledek je nad očekávání pozitivní a těším se na další pátek, kdy se pojede druhý eGP na legendární trase Mt. Ventoux. Tímto vás zároveň srdečně zvu.", řekla generální sekretářka Českého svazu cyklistiky Jarka Krakovičová 

 

zdroj: ČSK

foto: ilustrační